Aby uzyskać pełen dostęp, zapisz się do newslettera*.
*Tylko poprawnie wpisane i aktywne adresy email, gwarantują pełen dostęp do serwisu.

Definitive Technology BP8060ST System z Dolby Atmos - test, recenzja, opinie

Drukuj PDF
+ 27
+ 0

W sierpniu 2014 roku opisywaliśmy świeżo upieczoną technologię Dolby Atmos. Dziś zapraszamy do przeczytania fragmentów obszernej recenzji systemu Definitive Technology BP-8060ST wyposażonego w głośniki modulacyjne A60, grające - zgodnie z Atmos - do góry. Na recenzencie z amerykańskiego Sound&Vision zrobiło to niemałe wrażenie. Na nas też.

Zapraszamy do lektury!

Definitive Technology BP8060ST System z Dolby Atmos - test, recenzja, opinie

"Po zwyczajowym tygodniu codziennego użytku przeznaczonego na wygrzewanie, rozpocząłem krytyczny odsłuch BP-8060ST w trybie stereo. Było dokładnie tak, jak oczekiwałem po moich wcześniejszych doświadczeniach z tymi głośnikami. Byłem zdumiony, jak blisko tym kolumnom do mojego ideału równowagi tonalnej. BP-8060ST są odrobine cieplejsze, niż moje trójdrożne monitory, z których korzystam na co dzień. Oczywiście, schodzą o dobre pół oktawy niżej (lub lepiej). Tak czy inaczej, barwa jest bardzo, bardzo, bardzo spójna.

Definitive Technology BP8060ST System z Dolby Atmos - test, recenzja, opinie

Chcąc sprawdzić średnie tony, puściłem kolumnom głębszy, męski wokal. W klasycznym "Walk on the Wild Side" Lou Reed i jego odrobinę nosowy baryton tylko trochę zyskały na wadze. Każdy element tego znakomicie nagranego utworu był nienaruszony i odpowiednio przekazany. Bipolarna konstrukcja BP8060ST ma naturalną tendencję do akcentowania, bardzo delikatnego, w przestrzennym stylu starego stereo. Bardzo precyzyjnie mogłem usłyszeć moment, w którym realizator zdjął reverb z chórku śpiewających dziewczyn pod koniec ścieżki (klasyczny zabieg produkcyjny).

Słowo o basie: w BP-8060ST jest go cale mnóstwo. Popowa gitara basowa - taka, jak u Toma Petty'ego - brzmiała tak, jakbym stał naprzeciw ściany Ampegów na koncercie. A kiedy odpaliłem, na próbę, "Transformers: Age of Extinction" - Matko Boża! Łomoczące bębny, druzgocące wybuchy, patroszące do trzewi doły. A to było tylko menu.

Definitive Technology BP8060ST System z Dolby Atmos - test, recenzja, opinie

Blu-ray z "Transformers" to jedyny film obsługujący Dolby Atmos, jaki w tej chwili mam - a w momencie pisania tych słów, również jedyny dostępny na rynku. Jak możecie się domyślić, to superprzestrzenna, intensywna produkcja. Jak w swoim czasie już pisałem o Atmos, działają imponująco. Dodają autentycznej, wertykalnej przestrzeni, która staje się jeszcze bardziej otwarta oraz delikatnie rozjaśniają brzmienie. To dopiero początki tego standardu, ale już teraz myślę, że zostanę jego fanem.

Definitive Technology BP8060ST System z Dolby Atmos - test, recenzja, opinie

Głośniki modułowe A60 doskonale integrują sie z BP-8060ST. Co więcej, Atmos idzie w dobrą stronę, łagodząc efekt, jakie dają potężne kolumny 1,5-2m od moich uszu. Nawet w przypadku materiału bez kodekow Atmos, kiedy włączyłem ten tryb w Denonie X5200W (który najwidoczniej wysyłał "pionowy" sygnał do A60), dało się odczuć bogatszą przestrzeń we wszystkich kierunkach, rozjaśniając ją - ale w pozytywny, autentyczny sposób.

Za pełen system Definitive'a, który tu opisuję, należy zapłacić niemałe pieniądze, ale powiedzmy sobie szczerze - to kawał dobrego grania, szczególnie dla tych, którzy cenią sobie głośność i czystość. To zestaw kompletny. Do tej pory nie słyszałem o nim ani jednego złego słowa, i sam ani jednego nie powiem."

Przeczytaj całą recenzję w serwisie Sound&Vision

Przeczytaj tekst o Dolby Atmos w serwisie RMS.pl

Cena i specyfikacja kolumn Definitive Technology BP-8060ST w sklepie RMS.pl

Cena i specyfikacja kolumn Definitive Technology A60 w sklepie RMS.pl

Definitive Technology BP8060ST System z Dolby Atmos - test, recenzja, opinie

   Tagi

Tematy pokrewne :

» CES 2017

Na tegorocznych targach CES w Las Vegas jak zwykle nie zabrakło najważniejszych w branży producentów. Wśród nich znaleźli się między innymi Definitive Technology,...

» Dolby Atmos w produktach Microsoft

Pracownicy laboratoriów Dolby zdradzili plan wprowadzenia dekoderów Dolby Atmos do  produktów firmy Microsoft, jakimi są konsola Xbox One oraz system operacyjny Windows 10.

» Audio-Video Show 2016: sklep.RMS.pl prezentuje jedyne stoisko multiroom na targach z głośnikami Mass Fidelity Core

Sklep.RMS.pl, wiodący sklep internetowy w branży hi-fi, zaprezentuje jedyne na warszawskich targach Audio-Video Show 2016 stoisko multiroom z kilkoma strefami...

» Definitive Technology BP9080x – europejska premiera na Audioshow 2016

RAFKO Dystrybucja, polski dystrybutor Definitive Technology informuje o europejskiej premierze topowego   modelu   BP-9080x.   Premiera nastąpi   w   trakcie  ...

» Definitive Technology BP-9080x z najważniejszym wyróżnieniem instalatorów AV w USA

Definitive Technology, największy w USA producent kolumn podłogowych w klasie premium hi-fi informuje o otrzymaniu nagrody „CE Pro 2016”.

» Wzmacniacze od Polk Audio i Definitive Technology z tabletami w komplecie!

RAFKO Dystrybucja, wyłączny przedstawiciel marek Polk Audio i Definitive Technology w Polsce informuje o wprowadzeniu promocji, w ramach której klienci detaliczni...

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież