4K Ultra HD: Sony włącza streaming filmów i seriali!
 

Zgodnie z zapowiedzią sprzed roku Sony urzeczywistnia plan dostarczenia na rynek treści video w rozdzielczości 4K Ultra HD. Jako jedyny na świecie producent telewizorów łączy sprzedaż produktów wraz ze sprzedażą treści.  
Wcześniej lub później musiało do tego dojść. Dotychczas konkurujące i stosunkowo niezależne działy Sony zostały zmuszone przez pogłębiający się kryzys do współpracy, która najpewniej mocno da się we znaki koreańskiej konkurencji bijącej się dotychczas wyłącznie za pomocą marketingowych i cenowych zagrywek.


Na dzień dobry Sony zaoferowało dostęp do 70 tytułów (filmów i seriali) w rozdzielczości 4K Ultra HD. Sprzętowym warunkiem dostępu jest posiadanie odtwarzacza sieciowego Sony 4K Ultra HD Media Player, który już na dysku twardym posiada wgranych 10 filmów w rozdzielczości 4K Ultra HD.

Wśród najciekawszych tytułów dostępnych w streamingu pojawił się słynny serial Breaking Bad. Ceny za 24 godzinne wypożyczenie w przypadku serialu to 4 dolary, zaś w przypadku filmu 8 dolarów. Zakup filmu to znaczący koszt, bo 30 dolarów. Wszystkie filmy najpierw należy pobrać na dysk twardy playera, a następnie dopiero istnieje możliwość ich obejrzenia.


Naturalnie, odtwarzacz Sony 4K Ultra HD Media Player działa wyłącznie z telewizorami Sony. Znakomitą wiadomością jest fakt, że wszystkie sprzedawane telewizory Sony z panelami 4K Ultra HD mają możliwość programowego update'u do standardu HDMI 2.0. Sony zapowiedziało aktualizację do końca tego roku.
Zobacz ceny i specyfikację amplitunerów i telewizorów 4K Ultra HDDodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony