JBL Reflect Response BT i JBL Synchros S210BT - pierwsze na świecie słuchawki sterowane za pomocą gestów - CES 2015
 


JBL zaprezentowało Reflect Response BT ($150) i JBL Synchros 210BT ($200). Zostały przedstawione jako "pierwszy na świecie" dokanałowe słuchawki sportowe sterowane za pomocą gestów. Obie pary posiadają wbudowany czujnik ruchu oraz łączność Bluetooth. Dodatkowo, oba modele korzystają z tego, co JBL nazywa technologią wave-to-control. Pozwala ona na na zmianę ścieżek i odbieranie połączeń poprzez ruch ręką w odpowiednim kierunku.

JBL Reflect Response BT i JBL Synchros S210BT - słuchawki sterowane za pomocą gestów - CES 2015

Bycie w czymś pierwszym na świecie ma ważną zaletę - reszta rynku widzi wtedy, jak jedna marka staje się pionierem w swojej kategorii. Chyba nikt nie spodziewał się, że obsługa słuchawek tak szybko przestanie zależeć od tradycyjnych przycisków. Oba modele słuchawek zaprezentowanych przez JBL podczas targów CES 2015 - JBL Reflect Response BT i JBL synchros S210 BTT - jako pierwsze na świecie są w stanie odpowiadać na polecenia użytkowników wyrażane tylko za pomocą ruchu ręką. Stawia to obsługę słuchawek na niespotykanym dotąd poziomie wygody.

Główną różnicą pomiędzy Reflect Response BT i Synchros 210BT jest konstrukcja przetworników. W tych pierwszych zastosowano bardziej zaawansowane rozwiązanie - przetworniki dwudrożne, zbalansowane, armaturowe. Oba modele korzystają z łączności Bluetooth, zaś żywotność baterii powinna wystarczyć na 8 godzin nieprzerwanego odsłuchu.

"Te produkty prezentują kontynuację kierunku obranego przez grupę Harman, jakim jest użytkowanie technologii dla uproszczenia i rozwijania doświadczeń użytkowników", powiedział Michael Mauser, dyrektor lifestyle'owego oddziału koncernu Harman.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony