Sorry Boys - to oni są z Polski?!


W najbliższy weekend odbędzie się w Białymstoku kolejna edycja festiwalu Halfway Festival. Festiwal bez headlinerów, skupiający się na artystach muzyki niszowej, songwriterskiej (autorską), folkowej. Z tej okazji w zeszłym tygodniu, jako przedsmak festiwalu, w białostockiej Zmianie Klimatu odbył się koncert zespołu Sorry Boys.

Sorry Boys - to oni są z Polski?!

Sorry Boys - to oni są z Polski?! Relacja z koncertu.
Autor: Zespół RMS.pl
Wybrałam się na koncert nic o zespole nie wiedząc, kim są i jaką muzykę grają. Już przy pierwszym utworze wiedziałam, że dobrze trafiłam. Nie bez powodu porównuje się ich twórczość do poczynań Florence and the Machine , a nawet do Kate Bush. Jakie było moje zaskoczenie, gdy po skończeniu pierwszej piosenki, wokalistka o charyzmatycznym głosie i interesującym wyglądzie poprosiła po polsku o lepszy odsłuch dla perkusisty. To to jest polski zespół?! – nie mogłam wyjść z podziwu. Cały koncert nabrał wtedy jeszcze większego smaku.

słuchawki dokanałowe sklep rms.pl
Sorry Boys głównie skupiło się na utworach z ich drugiego krążka „Volcano” wydanego w 2013 roku. Kompozycje spójne, bez żadnego przypadku, całość płynnie się ze sobą zgrywa. W ich twórczości  elektronika przeplata się z mocniejszym rockiem oraz energetycznym popem. Najlepsze, że to wszystko ma ręce i nogi, a także, co warto podkreślić, zostało osiągnięte za pomocą „żywych instrumentów.”  No i chyba najważniejszy punkt zespołu: głos i cała postać wokalistki – Beli Komoszyńskiej. Wokal hipnotyzujący i niewymuszony, wbijający w podłogę i zabierający do alternatywnego muzycznego świata. Na uwagę zasługuje też perkusista zespołu, Maciek Gołoźniak, który w 2014 został nominowany do nagrody Eugeniuszy polskiego Stowarzyszenia Perkusyjnego, Portalu Beat it oraz Magazynu Perkusista w dwóch kategoriach: Perkusista Roku Modern oraz Perkusyjny Album Roku „Vulcano”.
Sorry Boys - to oni są z Polski?!

Zespół istnieje na rynku już kilka lat i ma na koncie znaczące nagrody: statuetka Best New Band Poland – na GBOB 2008 (Global Battle of the Bands) oraz decyzją kapituły PAM London otrzymał nagrodę Największa Nadzieja 2009. W 2014 zdobył również nagrodę dziennikarzy w konkursie Trendy na Sopot TOPtrendy.
Sorry Boys - to oni są z Polski?!
Podsumowując, Sorry Boys to zespół na pewno godny uwagi (tym bardziej, że polski). Odważę się napisać, że grają na światowym poziomie. Kto ich nie zna, gorąco polecam do zapoznania się z ich twórczością, bo to naprawdę kawał solidnej muzyki.