JBL Clip 2
 

Nowym Go + Play koncern HARMAN dał sygnał do obrania kierunku na głośniki bezprzewodowe. Początek może nie był powalający. Go + Play, OK, jest ładnie wykonany, elegancki, wygląda trochę jak torebka. Ale umówmy się, nie jest to kandydat na bestseller. Co innego bohater naszego dzisiejszego artykułu – JBL Clip 2.

JBL Clip 2

Funkcjonalność Clip 2 nie jest zaskoczeniem. JBL poszedł ścieżką, którą swoim Swimmerem wydeptał – czy „wypływał”, jeśli ścieżkę można wypływać – Polk Audio, i którą od jakiegoś czasu sam nieśmiało się poruszał. Charge 2+ oraz Clip+ przygotowywały grunt pod inwestycję w certyfikat IPX7, który gwarantuje, że nowe głośniki – bo oprócz Clipa 2 niedługo możemy spodziewać się na rynku trzeciej odsłony Charge'a – są nie tylko odporne na zachlapania. Z czystym sumieniem można je nazwać wodoodpornymi – podobnie jak Swimmer, wytrzymają zanurzenie na głębokość jednego metra przez trzydzieści minut. Najprawdopodobniej nikomu nie przyjdzie do głowy sprawdzenie tego osobiście, z zegarkiem w ręku. Wodoodporność jednak otwiera nowe możliwości – głośnik można zabierać ze sobą na basen, nad wodę, pod prysznic, czy też na bardziej ekstremalne eskapady.
JBL Clip 2

Skoro przy zdjęciach jesteśmy, warto zwrócić na nie baczniejszą uwagę. Jak zwykle, pod tym względem JBL ani myśli o oszczędnościach Świetnie wykonane, kolorowe obrazy są w stanie zdziałać więcej, niż dziesiątki podobnych temu tekstów. Bo pod względem technicznym, prawdę mówiąc – nie ma zbyt wiele do opisywania. Nowy Clip 2 niewiele różni się od poprzedniego, warto wspomnieć jednak o kilku istotnych zmianach. Rozmiar przetwornika jest ten sam, stosunek sygnał/szum również, nieco poprawiono pasmo przenoszenia. Głośnik jest w stanie zejść niżej aż o 40Hz. Mocniejsza jest też litowo-jonowa bateria, zdolna do działania przez osiem godzin nieprzerwanego grania. To o trzy więcej, niż w przypadku Clip+. Ładowana jest, rzecz jasna, przewodem USB.


JBL Clip 2

W kwestii przesyłu muzyki, mamy klasykę gatunku - Bluetooth i złącze AUX jack 3,5mm. Wszystko, czego dusza w tym segmencie potrzebuje. Podobnie, jak u poprzednika, w nowym Clip 2 nie zrezygnowano z zestawu głośnomówiącego, będącego istotną, wygodną funkcją. Przydatny może się też okazać sposób mocowania – tym razem zainwestowano w solidny karabińczyk, który wytrzyma różnego rodzaju wibracje i turbulencje. Ciekawostką jest możliwość łączenia dwóch głośników w system, ale... nie stereo. Zasilenie dwóch głośników naraz z tego samego źródła poskutkuje tylko (i aż) głośniejszym dźwiękiem. Co w warunkach, do jakich jest przeznaczony nowy Clip 2, ma znaczenie podstawowe.
JBL Clip 2 Jak dotąd mało który głośnik przenośny JBL-a nie stał się hitem sprzedażowym po wejściu na rynek. Czy z Clip 2 będzie podobnie? Przekonamy się za kilka miesięcy, być może obserwując młodzież dookoła nas – czy przypadkiem do zestawu gadżetów nie dołączył okrągły grajek przyczepiony karabińczykiem do... Czegokolwiek. Cena i specyfikacja JBL Clip 2 w sklep.RMS.pl
JBL Clip 2Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony