Sam Fogarino z zespołu Interpol promuje nową serię BP9000
 


Definitive Technology, największy amerykański producent kolumn w klasie premium, ogłasza nawiązanie współpracy z Samem Fogarnio, perkusistą legendarnego nowojorskiego zespołu Interpol.

Sam Fogarino z zespołu Interpol promuje nową serię BP9000
Podobnie jak w przypadku współpracy z Johnem Legendem, markę Definitive Technology i osobę Sama Forgino połączyła pasja do najwyższej próby dźwięku.

Sam Fogarino z zespołu Interpol promuje nową serię BP9000
Współpraca z amerykańskim perkusistą ma także bardzo funkcjonalny wymiar, który wskazuje na wyjątkową zdolność nowej serii BP9000 do odtwarzania wybitnie wymagających dla sprzętu audio instrumentów wchodzących w skład zestawu perkusyjnego. Sam Fogarino z zespołu Interpol promuje nową serię BP9000
Przewaga kolumn podłogowych z serii BP9000 w odtwarzaniu instrumentów o szerokiej skali wynika między innymi z: wbudowanej aktywnej sekcji niskotonowej (potocznie wbudowanego subwoofera) w celu pełnego pokazania siły i zakresu uderzenia werbla
bipolarnej konstrukcji opartej o dwa głośniki wysokotonowe rozpraszające dźwięk z przodu i z tyłu kolumny, co pozwala przekazać większą detaliczność i różnorodność barw wysokich tonów generowanych przez talerze i przeszkadzajki Sam Fogarino z zespołu Interpol promuje nową serię BP9000
Efektem współpracy Definitive Technology z Samem Fogarino jest film promujący nową serię BP9000:

To nie pierwszy raz, kiedy kolumny Definitive Technology pokazują niezwykłe możliwości w odtwarzaniu trudnych instrumentów.

60 kolumn BP10 zamiast organów w nowojorskim kościele św Trójcy.
Czy istnieją kolumny tak doskonałe aby mogły zastąpić prawdziwy instrument? Na to pytanie musiał odpowiedzieć konserwator zabytkowego kościoła św Trójcy w Nowym Yorku. Niedługo po zniszczeniu wieżowców World Trade Center okazało się, że zanieczyszczenia atmosferyczne, które powstały przy katastrofie trwale i nieodwracalnie uszkodziły zabytkowe organy producenta Marshall&Ogletree.

Sam Fogarino z zespołu Interpol promuje nową serię BP9000
W związku z tym podjęto decyzję o zainstalowaniu elektronicznego nagłośnienia najwyższej klasy - takiego, które będzie zdolne zastąpić brzmienie cennego zabytkowego instrumentu. Wybór systemu dźwiękowego powierzono najlepszym specjalistom produkującym organy. Decyzja była szybka i jednogłośna - organy zostaną zastąpione przez kolumny Definitive Technology BP10. Każda kolumna BP10 zastąpiła jedną piszczałkę organową. Zespół projektujący podkreślił, że tylko kolumny bipolarne są w stanie zastąpić potężną przestrzenność brzmienia prawdziwych organów. Przedstawiciel firmy Marshall&Ogletree podkreślał: "bipolarne głośniki Definitive bardzo dobrze reprodukują dźwięk ze specyficznym pogłosem, który powstaje w interakcji grających organów z kościelnymi murami. Dodatkowy atut to bardzo neutralne brzmienie z dobrym zakresem częstotliwości i wysoką odpornością na przesterowania - nawet przy bardzo wysokim poziomie głośności. To był łatwy wybór".
Sam Fogarino z zespołu Interpol promuje nową serię BP9000
System nagłośnienia w nowojorskim kościele składa się z 82 kanałów o łącznej mocy 16 000 watt. Do tego 11 komputerów spiętych systemem Linux, który generują dźwięk z 30GB niepowtarzalnych sampli przygotowanych przez producenta organów. Specjalnie na potrzeby akustyki kościoła Definitive stworzył jeden z największych subwooferów świata - SuperCube Trinity o ciągłej mocy 2000W RMS. Na potrzeby nagłośnienia całego kościoła potrzeba jedynie 6 takich subwooferów.
Ceny i specyfikacje kolumn podłogowych z serii BP-9000 w sklep.RMS.pl
Ceny i specyfikacje kolumn centralnych z serii CS-9000 w sklep.RMS.pl
Ceny i specyfikacje kolumn surround z serii SR-9000 w sklep.RMS.pl
Definitive Technology BP9000

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony