Windows 10 z natywną obsługą USB 2.0
 

 

Microsoft postanawia nie zostawać dłużej w tyle za Apple, które wprowadziło natywną obsługę USB class 2 w swoich urządzeniach w 2010 roku, a także za Linuxem, który funkcję tę posiadał już od wielu, wielu lat. Wraz z nową aktualizacją sygnał przesyłany z urządzeń z interfejsem UAC2 nie będzie już degradowany do specyfikacji wcześniejszego standardu. Chciałoby się rzec: nareszcie.

Dzięki kolejnej aktualizacji urządzenia o standardzie USB wyższym niż 1.1 nie będą potrzebowały specjalnych sterowników, aby zaprezentować pełną gamę swoich możliwości. Wystarczy podłączyć je do odpowiedniego portu w komputerze, by uruchomiły się w trybie „plug-and-play”.

Jakie są różnice między odtwarzaniem plików muzycznych przy pomocy USB class 1 i 2? Pierwszy standard umożliwia odsłuch w rozdzielczości nie wyższej niż 24bit/96kHz, natomiast jego następca: do 24bit/384kHz, a także DSD256.

Niestety ogłoszenie Microsoftu zamiast z lawiną radości, spotkało się z lawiną śmiechu. Aktualizacja powinna bowiem mieć miejsce lata temu, tymczasem użytkownicy zmuszeni byli do korzystania z dodatkowych sterowników i instalatorów, by móc w pełni korzystać z dobrodziejstw dodatkowych urządzeń, jak na przykład karty dźwiękowe. Stanowiło to też problem dla producentów audio, którzy musieli zapewnić odpowiednie oprogramowanie urządzeń, by mogły one współpracować z komputerem z wgranym systemem Microsoftu.

stereo hifi

Aktualizacja wprowadzająca natywną obsługę USB class 2 jest bezpłatna i wchodzi w skład Windows 10 Creators Update. Niestety producent napotkał pewne problemy podczas jej dystrybucji, dlatego nie jest ona dostarczana automatycznie dla wszystkich użytkowników. Można ją jednak pobrać samodzielnie ze strony Microsoftu.

Windows 10 z natywną obsługą USB 2.0

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony