IMAX Enhanced

IMAX do tej pory sprawdzał się głównie w dużych salach kinowych na całym świecie, a teraz twórcy technologii chcą przenieść doświadczenie znane z wielkiej sali do domowego (niekoniecznie wielkiego) salonu. Dolby właśnie zyskuje konkurencję.

W tym celu IMAX łączy siły z DTS, tworząc nowy program licencyjny i certyfikaty, które przyznawane będą urządzeniom kina domowego i mają potwierdzać zgodność z najwyższymi standardami określanymi przez dwie marki. Tym samym Dolby może czuć oddech na plecach i stracić monopol w poważanych technologiach kina domowego.

Nowe certyfikaty będą dotyczyć nie tylko obrazu, ale i dźwięku. Co na początek? IMAX Enhanced ma oferować filmy i programy w rozdzielczości 4K z HDR, które będą dynamicznie masterowane przez IMAX przy jednoczesnym wykorzystaniu technologii audio oferowanych przez DTS.

kino domowe sklep rms.pl

Podczas pierwszych prezentacji, IMAX Enhanced został pokazany w urządzeniach Sony Electronics, markach z grupy Sound United, czyli Denon i Marantz, poinformowano także o współpracy z Sony Pictures oraz Paramount Pictures. Robi się poważnie, szczególnie, że IMAX chce nawiązać porozumie z kolejnymi brandami.

IMAX Enhanced