Płyty CD z kolejnymi spadkami - to koniec?
 

RIAA (Recording Industry Association of America) opublikowało właśnie półroczne statystyki dotyczące sprzedaży muzyki. Nie są to dobre wieści dla fanów płyt CD – sprzedaż srebrnego krążka spada pionową kreską w dół na łeb na szyję.

W pierwszej połowie tego roku sprzedaż płyt CD wygenerowała zysk na poziomie 245 milionów dolarów. I chociaż w oczach wielu to wciąż duża kwota, warto przypomnieć że jeszcze rok temu plasowała się ona w granicach 420 milionów.

Warto ten wynik powiązać z ilością sprzedanych krążków. W samych Stanach Zjednoczonych w 2018 roku sprzedano 18,6 milionów płyt, czyli 16,4 miliona mniej w porównaniu z poprzedzającym rokiem (gdzie sprzedaż wyniosła 35 milionów sztuk).

Odtwarzacze CD w sklep.RMS.pl

Spadek przychodów ze sprzedaży płyt musi nieść za sobą wzrost w innej kategorii, a tą jest oczywiście streaming. Według RIAA Apple Music, Spotify i Tidal uzyskali dochody na poziomie 2.5 miliarda dolarów.

Co tak wielki spadek sprzedaży oznacza dla wielbicieli formatu? Tego jeszcze nie wiemy, ale być może również płyta CD odejdzie w zapomnienie, by wrócić w przyszłości ze zdwojoną siłą i podzielić sukces nośników winylowych.

Płyty CD z kolejnymi spadkami - to koniec?

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony