Naim Mu-so 2 lifestyle
 

Słynny Mu-so od Naima doczekał się swojego kolejnego wydania. Według producenta – w 95% jako coś zupełnie nowego. Czego nowego możemy się spodziewać, a co zostało „po staremu” po pięciu latach od wydania pierwszego Mu-so? Sprawdzamy!

Kto jeszcze nie wie, czym jest Mu-so, śpieszymy wyjaśniać: to bezprzewodowy system głośnikowy z rozbudowanymi możliwościami połączeń, wbudowanym wzmacniaczem i pełną gamą przetworników, a wszystko to wykończone w sposób łączący elegancję z nowoczesnością.

Chociaż dotychczasową funkcjonalność Mu-so można w wielu wypadkach uznać za wystarczającą, konstruktorzy bazując na sukcesie urządzenia nie osiedli na laurach i szukają kolejnych dróg modyfikacji – a o te, biorąc pod uwagę pęd w rozwoju nowych technologii, wcale dzisiaj nie trudno.

Mu-so w wersji drugiej ma korzystać z platformy streamingowej Naima wykorzystywanej już w takich urządzeniach jak Uniti Atom czy ND5 XS 2. Jest to jednoznaczne z możliwością odtwarzania plików PCM do 32bit/384kHz, a także obsługę strumieniowania poprzez Spotify Connect i Tidal oraz AirPlay 2 i Chromecast. Nie zabrakło również możliwości obsługi radia internetowego, np. TuneIn.

Naim Mu-so 2 lifestyle

Dla tych, którzy stronią od łączności bezprzewodowej, Naim przygotował złącze optyczne, wejście 3,5mm jack oraz USB, przydatne szczególnie offline. Co ciekawe, dodano również złącze HDMI z ARC – oznacza to, że Mu-so 2 może (po podłączeniu do telewizora) pełnić funkcję… soundbara!

Jak sterować Mu-so? Jak większością urządzeń mających swoją premierę w ostatnim czasie – za pomocą aplikacji mobilnej producenta dostępnej na systemach Android oraz iOS. Dodatkowo, dzięki zgodności z Roon, użytkownicy mogą wykorzystać również tę zewnętrzną apkę.

Kolumny stereo w sklep.RMS.pl

A skoro o sterowaniu, warto zwrócić uwagę na przeprojektowany panel kontrolny znajdujący się na górnej części obudowy Mu-so, która w swojej formie i materiałach pozostała niezmieniona względem pierwotnej wersji głośnika. Nowy panel wyposażony jest w ekran dotykowy oraz sensor wybudzający go po zbliżeniu dłoni. Smart!

Przetworniki zaimplementowane pod aluminiową obudową Mu-so powstały dzięki pomocy inżynierów Focala i stoi za nimi moc 450W. Naim zadbał również o fanów basu, poprzez zwiększenie zakresu głośności aż o 13% i możliwość wyboru jednego z trzech ustawień definiujących położenie głośnika, a wpływających na brzmienie systemu: przy ścianie, w rogu, na wolnej przestrzeni. Zmian doczekał się również procesor, który przetwarza w Mu-so 13 razy więcej instrukcji na sekundę niż pierwsza wersja urządzenia.

Jak zwykle do wyboru mamy kilka kolorów maskownicy: czarny, zielony, czerwony oraz granatowy. Właściwa, aluminiowa obudowa barwiona jest na ciemną szarość.

Cena i specyfikacja Naim Mu-so 2 w sklep.RMS.pl >>

Naim Mu-so 2 lifestyleDodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony