360 Reality Audio - nowy format audio od Sony?
 

Jeszcze tej jesieni światło dzienne ma ujrzeć nowy projekt od Sony: 360 Reality Audio, a na pierwszy ogień do opracowania w nowym formacie muzycznym mają pójść hity Marka Ronsona, Pharrella Williamsa, Billego Joela czy Jeffa Becka, a to jedynie wybrane spośród ponad tysiąca pozycji.

Sony zapowiada, że muzykę w formacie 360 Reality Audio będzie można strumieniować za pomocą Deezera, Tidala oraz Amazon Music HD, póki co nie widać jednak wzmianek o Spotify. To, czego dziś nie wiemy, to również aspekt cenowy – czy za pliki w nowej odsłonie będziemy musieli dopłacić, a może będą dostępne jedynie w wyższych formach abonamentu?

Jak zwykle – jest jeden haczyk. Aby poprawnie odtworzyć pliki muzyczne w formacie 360 Reality Audio, potrzebujemy odpowiedniego sprzętu – takiego, który wyposażony będzie w dekoder zgodny z zaleceniami Sony. Na czas premiery formatu, jedynym takim urządzeniem ma być głośnik Amazon Echo Studio.

 

Elektronika do stereo w sklep.RMS.pl

 

Na szczęście sytuacja prezentuje się lepiej gdy do odsłuchu muzyki mamy zamiar wykorzystać słuchawki. Według Sony, z nowym formatem mają poradzić sobie modele większości producentów, przy wykorzystaniu aplikacji Deezera i Tidala, które już dnia premiery maja obsługiwać omawianą nowość.

Zalet w 360 Reality Audio mogą się dopatrywać szczególnie właściciele wybranych słuchawek od Sony, którzy przy wykorzystaniu dedykowanej aplikacji producenta będą mieli okazję zoptymalizować wybrane aspekty brzmienia i ustawień.

Sony myśli o swoim nowym formacie bardzo poważnie, co potwierdza nawiązanie współpracy z firmami takimi jak Media Tek czy Qualcomm, które mają tworzyć chipsety zdolne dekodować 360 Reality Audio w nowych urządzeniach.

360 Reality Audio - nowy format audio od Sony?

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony