Dyskretny, symetryczny, dual mono: Pro-Ject wprowadza na na rynek przedwzmacniacz Phono Box S3 B

Phono Box S3 B to najnowszy przedwzmacniacz gramofonowy do wkładek MM/MC od Pro-Ject o zbalansowanej konstrukcji i zupełnie nowej obudowie. Wykonana ze stali i aluminium, zapewnia bardzo dobrą sztywność i doskonałą izolację od zakłóceń, a jej powiększone wymiary umożliwiły zaimplementowanie w przedwzmacniaczu nowych funkcji.

Symetryczny i Dual-mono

Nowy przedwzmacniacz gramofonowy Phono Box S3 B wprowadza spore zmiany, ponieważ po raz pierwszy firma Pro-Ject Audio Systems prezentuje model z serii Pro-Ject Box Design S3, który w tym budżecie cenowym posiada tzw. konstrukcję "dual mono" oraz symetryczny stopień wyjściowy. Wejście w tej klasie zapewnia para gniazd RCA, ale także 5-pinowe złącze mini XLR, które dedykowane są do użytku w torach symetrycznych. Po stronie wyjściowej znajdują się nie tylko gniazda RCA do podłączenia niezbalansowanego, ale także gniazda XLR do podłączenia zbalansowanego. Zaleca się aby sygnał ze źródła miał także postać symetryczną, a więc składał się z dwóch połówek, dodatniej i ujemnej (choć do działania przedwzmacniacza nie jest to bezwzględnie wymagane). Taka budowa z oddzielnymi torami sygnałowymi dla kanału prawego i lewo, zapewnia odtwarzanie dźwięku ze szczególnie niskim poziomem szumów i jak najniższymi zniekształceniami. Przy tym zachowana jest wysoka dokładność i dynamika sygnału uzyskanego z płyty winylowej.

 

Dyskretny

Kolejną cechą wyróżniająca nowy model Phono Box S3 B jest stopień wzmocnienia wykorzystujący całkowicie dyskretny obwód, składający się z elementów elektronicznych, które są odrębnymi, indywidualnymi urządzeniami i nie wykorzystują żadnych układów scalonych! Ma to jeden cel - zapewnić jak najlepszą jakość dźwięku.

Łatwa adaptacja

Pro-Jecta Phono Box S3 B jest łatwy w adaptacji, poprzez szeroką gamę opcji dostosowania do niego w różnych systemach audio. Współpracuje z wkładkami MM i MC, a dostęp do ustawień mamy na przednim, stylowym panelu. Impedancja wejściowa może być wybrana pomiędzy 10 Ohm, 50 Ohm, 100 Ohm oraz 1 kOhm i 47 kOhm, a impedancja wejściowa pomiędzy 50, 150, 300 i 400 pF. Natomiast wzmocnienie można ustawić na: 40, 45, 60 i 65 dB, z dodatkowymi 6 dB dla zbalansowanego wyjścia przez XLR. Dodatkowo do dyspozycji w Phono Box S3 B jest "filtr subsoniczny" w celu wyeliminowania sygnałów zakłócających o niskiej częstotliwości poniżej 20Hz.

 

Więcej informacji o Pro-Ject Phono Box S3 B na stronie Sklep.RMS.pl

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - przedwzmacniacze gramofonowe