Nowoczesny i stylowy: wzmacniacz zintegrowany stereo ROSE RA180

Rose HiFi RA180 to nowoczesna i bardzo stylowa propozycja od producenta z Korei Południowej. RA180 obsługuje stereo i zapewnia dwa kanały. Moduł wzmacniacza obsługuje 200 W (4 Ω, 8 Ω), aby wyprowadzić 400 W kanałów stereo. W tym wzmacniaczu zintergrowanym zastosowano nowy materiał GaN (azotek galu), który znacząco poprawił liniowość dźwięku. 

Najważniejsze cechy wzmacniacza klasy AD nowej generacji (Advanced D) Rose RA180:

  • Zastosowanie nowego materiału GaN (azotek galu) znacząco poprawiło liniowość dźwięku 
  • Obsługa Bi-Amping poprzez zastosowanie 4 niezależnych modułów wzmacniacza
  • Obsługa zakresu tonów ultrawysokich do 100 kHz
  • Zaprojektowana końcówka o wysokiej mocy 800 W;
  • Wbudowany przedwzmacniacz PHONO (MM, MC);

Wzmacniacz klasy AD nowej generacji z azotkiem galu FET
Jeśli chodzi o konstrukcję wzmacniacza mocy, klasa D jest teoretycznie topologią, która zapewnia całkowicie liniową moc wyjściową przy 0% zniekształceń i 100% sprawności energetycznej. Aby osiągnąć idealną teorię projektowania klasy D, należy zapewnić szybkość i dokładność operacji przełączania. Aby to osiągnąć, RA180 wdrożył doskonale liniową moc wyjściową, stosując tranzystor FET z azotku galu zamiast krzemu. Pozwoliło to radykalnie poprawić Dead Time, który wpływa na szybkość i dokładność przełączania, do mniej niż 1/10. Idealne wyjście liniowe wykracza poza istniejące ograniczenia klasy D i tworzy naturalny dźwięk jak wzmacniacze klasy AB.

Cztery nowe moduły wzmacniaczy mono
RA180 obsługuje sygnał stereo, końcówka mocy wzmacniacza potrafi wyprowadzić 400 W na każdy kanał stereo lub 4 x 200W przy 4/8 Ω. Tryb BTL daje możliwość konfiguracji 2 kanałów o łącznej mocy 400 W + 400 W. Dwie niezależne końcówki mocy na kanał pozwalają na podłączenie bi-amping, aby wysterować odpowiednio wysokie, średnie i niskie częstotliwości, redukując efekt sprzężenia zwrotnego, generowanego przez głośnik w celu uzyskania bardziej naturalnego dźwięku.

Przedwzmacniacz gramofonowy ze zmiennym EQ
Rose RA180 obsługuje wkładki MM i MC, które łatwo wybierzemy przy pomocy przełącznika. Posiada niskopasmową funkcję BASSTURNOVER i wysokopasmową funkcję ROLL OFF, która zapewnia wysokiej jakości dźwięk.

 

Aktywny CROSSOVER dla wyjścia H/F
RA180 obsługuje wyjście głośnikowe H/F i ma aktywną regulację zwrotnicy, która ustawia ustawia parametry wyjścia wysokiej częstotliwości podczas korzystania z super tweetera. Super Twitter uzupełnia najwyższe rejestry wysokich tonów i dodaje szczegóły do ​​harmonii całego zakresu dźwięku. Poczuj potencjał nagranych źródeł dźwięku, dodając super tweeter do swojego systemu audio.

 

Kontrola basów, tonów wysokich, balansu
Bazowa charakterystyka barwy dźwięku ustawiona jest na FLAT, a RA180 pozwala na dodatkową regulację tonów w zakresie +/- 15 dB dla tonów niskich (100 Hz) i wysokich (10 KHz). Obwód regulacji tonu jest wyposażony w aktywny korektor o wysokiej wierności (typ OP-AMP: nachylenie 12dB) zamiast pasywnego (typ CR) z łagodnym nachyleniem 6dB.

Zasilanie o wysokiej wydajności
Obwód zasilający opracowany wyłącznie dla RA180. Technologia węglika krzemu FET (wysokie napięcie, wysoka odporność na ciepło) zapewnia wysoką wydajność przy wysokiej efektywności i niskim wytwarzaniu ciepła. Ponadto reaguje na szybkie obciążenie dzięki zastosowaniu samodzielnie zaprojektowanego obwodu PFC klasy 2,5 kW i kondensatora o dużej pojemności. Jeśli chodzi o liczby, współczynnik tłumienia (Damping Factor) wynosi 200 lub więcej i układ zasilana dysponuje mocą 1000W i jest to przewymiarowana konstrukcja, która zapewnia wiernie wsparcie dla mocnych basów i szerokiego zakresu wysokich tonów.

 

Wygoda i funkcjonalność obsługi
Dedykowany pilot zdalnego sterowania pozwala regulować sterowaną analogowo głośność i selektor wejść. Ponadto wyświetlacz LED selektora wejść automatycznie wykrywa sygnał wejściowy, o czym informuje miganiem. 

Specyfikacja Rose RA180 w sklep.RMS.pl >>

Inne urządzenia w tej kategorii - wzmacniacze zintegrowane >>