Kątowy głośnik instalacyjny Focal 300 ICA6

Francuski producent, Focal, do swoich głośników instalacyjnych z serii 300 dodaje najnowszy model: współosiowy, dwudrożny, głośnik sufitowy Hi-Fi Focal 300 ICA6. Wyposażono go w przetwornik nachylony pod kątem 35°, który umożliwia precyzyjne ustawienie na obszar odsłuchu. Usuwa to efekt rozproszenia dźwięku i zapewnia wysoką jakość brzmienia. 

 

Focal 300ICA6 można ustawić na kilka sposobów w suficie, także w narożnikach, aby zapewnić w pełni dyskretne i precyzyjne odtwarzanie dźwięku. ICA6 sprawdzi się jako głośnik Dolby Atmos® / DTS:X, co znacznie poprawi efekty dźwięku 3D, czyniąc go idealnym uzupełnieniem systemu kina domowego serii Focal 300. Głośnik ten jest wyposażony w 6.5-calową membranę odpowiedzialną za odtwarzanie niskiego i średniego zakresu oraz 1-calowy głośnik wysokotonowy z odwróconą aluminiowo-magnezową kopułką, pozwalający podkreślić jedwabistość najwyższych rejestrów. Bas jest doskonale kontrolowany i konturowy, co daje wysoką wierność

Model 300 ICA6 wykorzystuje lnianą membranę Flax, która zapewnia naturalne brzmienie. Stożek Flax typu sandwich produkowany jest we Francji z wysokiej jakości rdzenia z włókien lnu umieszczonego pomiędzy dwiema cienkimi warstwami włókna szklanego. Technologia Sandwich zawsze była znakiem rozpoznawczym Focala. Len jest dwa razy lżejszy niż włókno szklane. Ma również bardzo niską elastyczność, co sprawia, że ​​idealnie nadaje się do zwiększenia sztywności gęstej struktury warstwowej. Ponadto można go otrzymać w wiązkach nietkanych o znacznej średnicy, a zatem uzyskać wymaganą grubość. Dzięki temu stożki Flax spełniają najważniejsze wymagania tej klasy membrany: wysokie tłumienie wewnętrzne, kompleksowa dynamika i sztywność. Dźwięki są odtwarzane z klarownością i szczegółowością. 

 

Maskownice dostarczane razem z produktem gwarantują całkowitą dyskrecję. Dostępne są w białym wykończeniu, można je jednak pomalować i bezproblemowo dopasować do kolorystyki wnętrza. Do Focal ICA6 można zastosować zarówno bezramkową maskownicę okrągłą jak i kwadratową. Maskownice magnetyczne umożliwiają łatwą instalację, a podkładki antywibracyjne sprawiają, że nie zaburzają wrażeń słuchowych. 

Głośniki serii 300 są bardzo łatwe w montażu dzięki opatentowanemu systemowi EQI (Easy Quick Install) . Rama montażowa jest kompatybilna z każdą ścianą lub podwieszanym sufitem o szerokości od 5 do 30 mm. Żadne narzędzia nie są wymagane. Rama jest wyposażona w nóżki mocujące, które utrzymują system na miejscu. Po prostu włóż i zablokuj głośnik, obracając go w przypadku okrągłych modeli do montażu sufitowego lub naciskając na ramę w przypadku innych modeli.

Ulotka (EN)

Instrukcja (EN)

Kątowy głośnik instalacyjny Focal 300 ICA6 w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Głośniki instalacyjne do kina domowego >>