Nowa odsłona aktywnych głośników podstawkowych KEF LSX II

KEF LSX II to bezprzewodowy system stereo, stworzony z myślą o dźwięku o wysokiej rozdzielczości i klarowności, wydobywający się z eleganckich, kompaktowych kolumn. Oprócz nowoczesnego i minimalistycznego designu znanego projektanta przemysłowego Michaela Younga, LSX II oferuje innowacje technologiczne i łatwość użytkowania, które mają zintensyfikować wszystkie wrażenia słuchowe. W Europie ma wejść do sprzedaży od 22 czerwca 2022 roku.

 


Wszechstronny i przyjazny w użytkowaniu, LSX II to kolejna generacja systemów głośnikowych typu plug-and-play. LSX II wykorzystuje zaawansowaną technologię bezprzewodową. Wyposażenie w nową platformę Wireless W2, rozbudowaną łączność, aplikację KEF Connect i dalekosiężne możliwości przesyłania strumieniowego sprawiają, że możesz słuchać muzyki w dowolny sposób. Podłącz system do telewizora, komputera stacjonarnego, laptopa, konsoli lub gramofonu, a pomieszczenie natychmiast wypełni się czystym i naturalnym dźwiękiem.

Dostępne w 5 wykończeniach: Carbon Black (czarny), Mineral White (biały), Cobalt Blue (niebieski), Lava Red i Soundwave autorstwa Terence Conran Editions. Modele Mineral White i Lava Red są pokryte odpowiednio matowym satynowym lakierem z wysokim połyskiem, podczas gdy Carbon Black i Cobalt Blue są pokryte specjalnie zaprojektowaną tkaniną duńskiego projektanta tekstyliów Kvadrat. Wersja Soundwave autorstwa Terence'a Conrana Edition była jedną z ostatnich prac kultowego brytyjskiego projektanta. Ta wersja ma wzór „Soundwave” wpleciony w wyjątkową tkaninę Kvadrat i jest uzupełniony charakterystycznym dla Conrana niebieskim portem i przetwornikami. 

LSX II jest całkowicie bezprzewodowy, zarówno przy wyborze źródła dźwięku, jak i łączności między kolumnami, dzięki opatentowanej technologii bezprzewodowej KEF.

Korzystając z aplikacji KEF Connect, możesz przesyłać strumieniowo dźwięk z serwisów Amazon Music, Qobuz, Tidal i Deezer, a także za pomocą Apple AirPlay 2 i Google Chromecast. Dodatkowo LSX II obsługują transmisję Bluetooth, jeszcze bardziej rozszerzając zakres kompatybilnych źródeł. LSX II jest również przystosowany do obsługi poprzez Roon i może obsługiwać pliki do 24-bit / 384 kHz (PCM) DSD i MQA. System posiada złącza HDMI ARC, USB-C i analogowe, aby uzyskać bardziej fizyczne połączenie z telewizorem, gramofonem lub odtwarzaczem CD, a także jest wyposażony w dedykowany port subwoofera dla odtwarzacza basowego zgodnego z KEF.

Najnowsza aplikacja KEF Connect umożliwia natychmiastowe sterowanie głośnikami za pomocą smartfona lub tabletu. Po rozpakowaniu głośników aplikacja oferuje intuicyjny proces konfiguracji, który zapewnia bezproblemowe uruchomienie. Łatwe połączenie do przesyłania strumieniowego, sterowania i innych ustawień daje możliwość spersonalizowania dźwięku i ustawienia LSX II tak, aby idealnie zintegrował się z Twoim wnętrzem.

Dzięki wiedzy i doświadczeniu inżynierów KEF, LSX II zawiera niektóre z przełomowych technologii marki. LSX II wykorzystuje specjalnie zaprojektowaną wersję przetworników KEF Uni-Q® 11 generacji , aby równomiernie rozprowadzać dźwięk w całym pomieszczeniu. Zaawansowany silnik Music Integrity Engine, zoptymalizowany pod kątem sterownika Uni-Q®, zapewnia idealnie zsynchronizowane odtwarzanie, zapewniając lepszą czystość i bardziej zwarty, dokładniejszy dźwięk.  

LSX II pozwala muzyce rozwijać się i oddychać w przestrzeni, tworząc trójwymiarową scenę dźwiękową. Głośniki wydają się znikać, co pozwala w pełni zanurzyć się i cieszyć się wrażeniami. 

Najważniejsze cechy:

 • Bezprzewodowe przesyłanie strumieniowe z Airplay 2, Chromecastem, Bluetooth i Wi-Fi
 • Obsługuje wszystkie główne serwisy muzyczne i  wszystkie główne formaty audio
 • Kompatybilność z DSD, MQA i PCM do 24 bitów/384 kHz
 • Rozbudowane opcje łączności z telewizorem, laptopem i inne urządzenia: USB-C, HDMI-ARC, wejście analogowe, wyjście subwoofera
 • Układ przetworników Uni-Q® 11. generacji zapewniający precyzyjny, nieskazitelny dźwięk
 • Music Integrity Engine zapewniający bogaty, mocny dźwięk
 • Moc systemu: klasa TT/MT 70 W D, HT 30W Klasa D, maks. SPL: 102 dB
 • Intuicyjne wdrażanie z funkcjami przyjaznymi dla użytkownika
 • Zaprojektowane przez Michaela Younga
 • Zoptymalizowana konstrukcja obudowy zapewniająca najlepszą wydajność akustyczną
 • Wkładki gwintowane do mocowania akcesoriów, takich jak stojak stołowy P1, stojak S1 i uchwyt ścienny B1 (do zakupienia oddzielnie)
 • Dostępne w 5 wersjach kolorystycznych: Carbon Black (czarny), Mineral Whitey (biały), Cobalt Blue (niebieski), Lava Red (czerwony) i Soundwave autorstwa Terence Conran Editions

Zobacz film producenta przedstawiający budowę, funkcjonalność oraz rozwiązania techniczne zastosowane w urządzeniu:

 

 

 

Kolumny aktywne KEF LSX II w sklep.RMS.pl >>

Więcej produktów w kategorii kolumny aktywne >>