Topping LA90 zintegrowany wzmacniacz stereo z ultra niskim poziomem szumów

Najnowsza integra Toppinga LA90 zmienia zasady gry w zakresie THD+N (Total Harmonic Distortion + Noise). THD+N to współczynnik zniekształceń harmonicznych oraz szumu. Większość wzmacniaczy ma THD+N na poziomie około 0,0008%. LA90 obniża THD+N do poziomu 0,00007%, dodając jeszcze jedno zero za przecinkiem.

 

Topping LA90 to wydajny wzmacniacz zintegrowany, który może pracować zarówno w trybie stereo jak i mono. W pierwszym przypadku jest w stanie dostarczyć moc 2x90W przy 4Ω, w drugim będzie w stanie dostarczyć moc 1x180W przy 8Ω. LA90 posiada zbalansowane gniazda wejściowe dla sygnału analogowego, do których można podłączyć zarówno wtyk duży Jack 6,35 mm jak i XLR.

Urządzenie oferuje wysoki poziom wydajności, zapewniając niesamowitą dokładność i klarowność dźwięku z liniową reakcją i wyjątkowo niskim poziomem szumów. Topping LA90 jest idealnym partnerem do łączenia z Topping D90SE DAC, A90 AMP i PPR90 firmy Topping.

Solidne i masywne obudowa
LA90 posiada precyzyjnie obrabianą aluminiową obudowę. Nadaje ona wzmacniaczowi nowoczesnego stylu, jednocześnie skutecznie chroni komponenty urządzenia. Boki LA90 wyposażone są w duże radiatory, które skutecznie rozpraszają ciepło emitowane przez wewnętrzną elektronikę.

 

Wysoka moc i niskie zniekształcenia
Niezwykle niskie THD+N LA90 mierzone jest na poziomie zaledwie 0,00007% przy 8Ω 10W i 0,00008% przy 4Ω 20W. Parametry te pozwalają na wierne odtworzenie sygnału źródłowego.

Zbalansowane wejścia
LA90 posiada trzy zbalansowane wejścia stereo, dzięki którym możliwe jest użycie zarówno kabli typu XLR jak i zakończonych wtykiem Jack 6,35 mm TRS. Dodatkowo pozwalają na pracę urządzenia w trybie mono.

Dwa poziomy wzmocnienia
Aby dostosować się do większości systemów audio, w tym najbardziej wymagających, LA90 oferuje regulowane wzmocnienie na dwóch poziomach:

  • Low Gain, oferuje wzmocnienie +6,7dB
  • High Gain, zapewnia wzmocnienie +19dB.

Mono i stereo
Topping LA90 można skonfigurować i połączyć w trybie pracy stereo lub mono, przy czym połączenie dwóch LA90 zapewnia większą moc na kanał. W trybie mono minimalna impedancja wynosi 8 Ω.

Kontrola głośności
Głośność LA90 można regulować za pomocą dużego pokrętła na przednim panelu. Możliwe jest również ominięcie regulacji głośności LA90, co zmienia ją w końcówkę mocy, do prawidłowego działania której należy podłączyć przedwzmacniacz. Przedwzmacniacz jest także wymagany do synchronizacji głośności dwóch LA90 działających w trybie mono.

Cena i specyfikacja Topping LA90 w sklep.RMS.pl >>

Inne produkty w kategorii wzmacniacze zintegrowane w sklep.RMS.pl >>