1000W mocy, czyli subwoofer REL Acoustics HT/1508 Predator II

REL Acoustics zaprezentował najnowszy subwoofer w swojej ofercie - model HT/1510 Predator II. Posiada on mocny, 1000-watowy wzmacniacz z wejściami PerfectFilter, nowy 380 mm przetwornik CarbonGlas, który jest w stanie przenieść o 40% więcej mocy niż w poprzedniej wersji, co przekłada się także na większą dynamikę. Producent przekonuje że dzięki zastosowanym w REL HT/1510 ulepszeniom „najlepsze staje się lepsze”.


Jeśli 800 watów nie było dla ciebie wystarczające, z pewnością 1000-watowy liniowy wzmacniacz klasy A/B w nowym Predatorze II wyleczy. Predator II zapewnia potężną moc z niemal nieograniczonymi rezerwami. Daje to olbrzymią wydajność, która jest dostępna natychmiast i dostarczana bez wysiłku. dostępnych produktów REL, nowy wygląd oraz ulepszoną wydajność. Specjalnie opracowana wersja filtra PerfectFilter™ natomiast ma zapewnić bardziej płaski, głęboki bas, do 20 Hz.

REL HT/1510 Predator II opiera się na oryginalnym, nagradzanym subwooferze kina domowego, do którego wprowadzono ulepszenia w trzech kluczowych aspektach: zwiększenie mocy, poprawienie wyglądu oraz umożliwienie połączenia HT/1510 z innymi modelami REL Serii T/x i Serii S oraz modelami referencyjnymi, co pozwoliło osiągnąć olśniewająco bogaty, pełny bas o kinowej jakości.  Obudowa wykończona okleiną w kolorze czarnym z subtelnym połyskiem, który przywodzi na myśl nowoczesne wzmacniacze.

 

Projekty REL korzystają w swoich produktach z integralnych rozwiązań inżynierskich. Umieszczony wewnątrz każdego HT/1510 BrilliantBrace™ ochrania tył przetwornika, co ma  wyeliminować uszkodzenia podczas transportu, wycisza i przekierowuje energię normalnie uwięzioną w przetworniku oraz  minimalizuje drgania górnej, dolnej i obu bocznych ścianek obudowy. 

Predator II wyposażono w nowy przetwornik o średnicy 380 mm, którego membrana wykonana jest z włókna szklanego i nakładki przeciwpyłowej z włókna węglowego, co ma zapewnić szybki, mocny bas. Lekkie włókno szklane pozwala 75 mm cewce drgającej na natychmiastowe przyspieszenie membrany, podczas gdy nakładka przeciwpyłowa z włókna węglowego usztywnia strukturę kompozytu, dzięki czemu nawet w najtrudniejszych momentach jego kształt pozostaje nienaruszony przez potężny sygnał.

Nowością jest to, że Predatory II można układać w systemy liniowe do trzech subwooferów na kanał – służą do tego specjalne elementy, które łączą jednostki dolne z jednostkami górnymi. Solidne, frezowane aluminiowe łączniki są przykręcane do każdego subwoofera, a wraz z szynami na spodzie każdej obudowy pozwalają utworzyć ciężką wieżę basową. W przypadku wykorzystania w systemach stereo (łącznie 6 subwooferów, po 3 na stronę) dostaniemy w ten sposób ponad 8000 watów mocy szczytowej. 

Jeśli skorzystamy z opatentowanego przez REL-a systemu HT-Air™, sygnał będziemy mogli przesłać bezprzewodowo prosto z wyjść głośnikowych wzmacniacza. HT-Air oferuje zerową kompresję, maksymalną dynamikę przesyłając sygnał przez sieć 5,8 GHz i minimalne opóźnienie (16-20 milisekund). Obudowa Predatora II została wykończona okleiną w kolorze czarnym z subtelnym połyskiem.

Najważniejsze cechy:

  • Moc: 1000 W
  • Obudowa zamknięta
  • Wzmacniacz: liniowy zasilacz ze wzmacniaczem w klasie D
  • Przetwornik aktywny skierowany do przodu: 380 mm, membrana wykonana z CarbonGlas z włóknem szklanym, nakładka przeciwkurzowa z włókna węglowego
  • Rozciągnięcie basu: -6 dB przy 20 Hz dzięki zastosowaniu specjalnego filtra PerfectFilter™
  • Wejścia: niskopoziomowe stereo RCA, LFE RCA, LFE XLR
  • Wyjścia: niskopoziomowe stereo RCA, LFE RCA, LFE XLR
  • Łączność bezprzewodowa jako opcja, sprzedawana oddzielnie (system REL HT-Air)

 

Cena i specyfikacja REL HT/1510 Predator II 1000W w sklep.RMS.pl >> 

Cena i specyfikacja REL HT/1508 Predator 800W w sklep.RMS.pl >> 

 

O marce REL Acoustics:

REL Acoustics to renomowana firma z Wielkiej Brytanii, zajmująca się produkcją subwooferów wysokiej jakości. Pomysłodawcą projektu jest właściciel firmy Richard E. Lord, który od 1990 roku dążył do stworzenia dogodnej kolumny oddającej niskie częstotliwości odtwarzanej muzyki.