Lindy wprowadza nowe hybrydowe kable światłowodowe HDMI 2.1 do 20 metrów

Gama światłowodowych kabli HDMI 2.1 LINDY łączy kabel miedziany i włókna światłowodowe, tworząc hybrydowe rozwiązanie, które umożliwia łączność HDMI na duże odległości. To rewolucyjne rozwiązanie w zakresie przesyłania sygnałów HDMI łączy elastyczność i odporność na zakłócenia elektromagnetyczne i RFI kabla światłowodowego ze standardowym miedzianym okablowaniem.

Kable hybrydowe Lindy są idealne do stosowania w konfiguracjach Audio-Video, komercyjnych (wyświetlacze) lub wysokowydajnych instalacjach domowych. Wewnętrzna technologia zapewnia nieskompresowane wzmocnienie sygnału HDMI, umożliwiając przesyłanie treści HDMI 2.1 na duże odległości.

Seria hybrydowych kabli HDMI od Lindy dostępna jest w długościach 10, 15 i 20 metrów.

Najważniejsze cechy

  • Łączy kabel miedziany i włókna światłowodowe, tworząc hybrydowe rozwiązanie, które umożliwia łączność HDMI na duże odległości
  • Obsługuje rozdzielczości do 4K@120Hz, 8K@60Hz, a także statyczne i dynamiczne formaty HDR, w tym Dolby Vision i HDR10+
  • Posiada certyfikat Ultra High-Speed ​​HDMI z obsługą funkcji HDMI, w tym VRR i eARC
  • Dzięki wąskiej, elastycznej konstrukcji kabla i wysokiej jakości metalowym złączom kable te można również łatwo zainstalować w przepustach i innych niewielkich przestrzeniach

Przepustowość do 48 Gb/s

Kable hybrydowe Lindy dzięki obsłudze wysokiej prędkości przesyłu sygnału do 48 Gb/s umożliwiają nieskompresowaną transmisję w standardzie HDMI 2.1. Jednocześnie, pozostają wstecznie kompatybilne z poprzednimi wersjami HDMI.

Wsparcie wysokiej rozdzielczości

Obsługując rozdzielczości: 3840x2160@120Hz i 7680x4320/10240x4320@60Hz, treści wideo można oglądać z niesamowitą szczegółowością i wyrazistością przy wyższych częstotliwościach odświeżania, co daje optymalne warunki do oglądania filmów oraz grania w gry.

Imponująca obsługa dynamicznego HDR

Oprócz statycznego HDR, hybrydowe HDMI 2.1 Lindy zapewnia również obsługę dynamicznych formatów HDR, takich jak Dolby Vision i HDR10+. Zapewnia to znacznie szerszą gamą kolorów opartą na przestrzeni barw BT.2020, wyższą jasnością szczytową i głęboką czerń dla optymalnego kontrastu, a także większą głębię kolorów. Jest to niezbędne do transmisji treści VOD w bardzo wysokiej jakości, w tym programów telewizyjnych i filmów, a także VR i gier wideo. Idealnie sprawdza się w eSportach i zaawansowanych instalacjach kina domowego.

Wciągający dźwięk przestrzenny

Obsługa eARC upraszcza łączność z kompatybilnymi systemami dźwiękowymi, wzmacniaczami i amplitunerami, przekazując bezstratny dźwięk. eARC obsługuje również sygnał cyfrowy audio o wysokiej częstotliwości próbkowania do 192 kHz i do 32 kanałów. Pozwala to na korzystanie z formatów dźwięku takich jak Dolby Atmos i DTS:X, które otaczają widza wciągającym dźwiękiem w celu ulepszenia i uzupełnienia treści wideo.

Idealny do gier, filmów i treści sportowych dzięki VRR, ALLM i QFT

Kable hybrydowe Lindy HDMI 2.1 zapewniają rozbudowane funkcje poprawiające wrażenia z gry oraz treści sportowych i rozrywkowych. VRR (zmienna częstotliwość odświeżania) zmniejsza i eliminuje opóźnienia, drgania i rozrywanie klatek, zapewniając płynność w grach akcji i sportowych. ALLM (Auto Low Latency Mode) umożliwia idealne ustawienie opóźnienia dla płynnych przejść treści. QFT (Quick Frame Transport) pomaga również w zapewnieniu niskich opóźnień, transportując klatki z większą szybkością, co może okazać się niezbędne w rozgrywkach VR w czasie rzeczywistym. 

Ceny i specyfikacje kabli hybrydowych HDMI 2.1 Lindy w sklep.RMS.pl >>