iFi ZEN Air Phono przedwzmacniacz gramofonowy obsługujący wkładki MM i MC

ZEN Air Phono to najnowszy produkt fimy iFi Audio z Wielkiej Brytani. Jest to przystępny cenowo przedwzmacniacz gramofonowy, który sprawi, że uzyskasz jeszcze czystszy ​​dźwięk z płyty winylowej. Współpracujący z wkładkami MM oraz MC i zapewniający niezwykle czysty dźwięk. Obecnie coraz rzadziej gramofony posiadają wbudowany przedwzmacniacz, podobnie jak wzmacniacze Hi-Fi czy amplitunery.

iFi Audio ZEN Air Phono

iFi Audio ZEN Air Phono stanowi idealny wybór w takiej sytuacji oraz doskonałe rozwiązanie stanowiące upgrade dla już posiadanego przedwzmacniacza gramofonowego.

iFi Audio ZEN Air Phono

MM i MC
ZEN Air Phono współpracuje z obydwoma rodzajami wkładek gramofonowych Moving Magnet (MM) i Moving Coil (MC). Do zmiany tego ustawienia służy przełącznik wzmocnienia z tyłu.

  • Ustawienie MM dotyczy wkładek o napięciu wyjściowym 2mV i wyższym
  • Ustawienie MC dla wyjść mniejszych niż 2mV

Urządzenie posiada również wbudowane precyzyjne ustawienie korekcji RIAA, co powinno zadowolić najbardziej wymagającego miłośnika płyt winylowych.

Filtr subsonic” usuwa wszelkie zniekształcenia w zakresie najniższego basu, odciążając głośnik od najniższych, nie słyszalnych już częstotliwości.

iFi Audio ZEN Air Phono

Budowa

Podobnie jak w przypadku wielu innych produktów audio od iFi, zastosowano niestandardowy wzmacniacz operacyjny serii OV. Ten najwyższej klasy komponent zapewnia wyjątkowo niski poziom szumów, niskie zniekształcenia (0,0001%) i szerokie pasmo przetwarzania.

W środku znajdziemy także kondensatory TDK C0G (ceramika klasy 1) zapewniające wysoką stabilność i niskie straty w obwodach rezonansowych oraz kondensatory Panasonic ECPU, które oferują wiodącą w swojej klasie równoważną rezystancję szeregową (ESR), niską impedancję i stabilność częstotliwości oraz znikome zniekształcenia.

Nowe iFi ZEN Air DAC, ZEN Air Blue, ZEN Air Can i ZEN Air Phono mają ten sam rozmiar i charakterystyczny kształt, co seria ZEN, ale wytłaczaną aluminiową obudowę zamieniono na obudowę z syntetycznego polimeru, z teksturowanym wykończeniem. Każde urządzenie jest w innym odcieniu szarości. Producent podkreśla, że ​​nie jest to jednak zwykły plastik ABS, a „wysokiej jakości polimer termoplastyczny z dodatkami zmniejszającymi kruchość i poprawiającymi amortyzację”.

W zestawie dodatkowo kabel zasilający. Brak zasilacza w zestawie, wymagane zasilanie DC 5V/1.0A z gniazdem USB-A.

Cena i specyfikacja iFi Audio ZEN Air Phono w sklep.RMS.pl >>