Nowe gramofony Pro-Ject X1 B i X2 B ze zbalansowanym wyjściem mini XLR i wkładką Sumiko Rainier (MM)

Pro-Ject wprowadza dwa gramofony ze zbalansowanym wyjściem mini XLR, oznaczone literką „B”: Pro-Ject X1 B i X2 B i zaprojektowane pod kątem współpracy z wcześniej wprowadzonymi przedwzmacniaczami Phono Box DS3B i Phono Box S3B. Oba gramofony wykonano z wysokiej jakości materiałów i wyprodukowano ręcznie na terenie Europy.


Pro-Ject X1 B True Balanced Connection Gramofon

Pro-Ject X1 B i X2 B wyposażono w regulowane na wysokość aluminiowe nóżki z tłumieniem TPE, masywne cokoły z solidnego MDF, akrylowe talerze i jednoczęściowe aluminiowe ramiona z precyzyjnymi łożyskami. Technologia Speed Box pozwala na zmianę prędkości za pomocą jednego przycisku. 

Pro-Ject X2 B True Balanced Connection

 

Talerz akrylowy w modelu X1 B ma grubość 20mm i waży 1,5kg, w X2 B jest to 30mm i 2 kg. Gramofony Pro-Ject obsługujące zbalansowane wyjścia MC X1 B oraz X2 B dostępne będą w  wersjach: Black Piano (czarny błysk), Walnut (orzech), White Satin (biały satynowy), a model X2 B dodatkowo także w opcji Black Satin (czarny satynowy).

X1 B i X2 B można opcjonalnie zakupić z fabrycznie zamontowaną wkładką z ruchomym magnesem Rainier (MM) japońskiej marki Sumiko. Dzięki temu, od razu po wyjęciu gramofonu z pudełka, możemy korzystać z gramofonu. Natomiast, by uzyskać dostęp do całego zbalansowanego sygnału, należy zainstalować wkładkę MC, a następnie kablem połączeniowym mini XLR wspierającym technologię True Balanced Connection podłączyć Pro-Ject X1B lub X2B do przedwzmacniacza gramofonowego z odpowiednim zbalansowanym wejściem, np. wejścia Phono w Pro-Ject Box S3 B lub mini XLR w DS 3. W wersji zbalansowanej słaby, a przez to wrażliwy na zakłócenia, sygnał z wkładki gramofonowej jest znacznie lepiej chroniony. Dzięki wyeliminowaniu szumów otrzymujemy o wiele głębszą, bardziej detaliczną scenę dźwiękową i znacznie podwyższoną dynamikę.

Pro-Ject X1 B True Balanced Connection Gramofon

 

Wkładki z ruchomą cewką (MC) z natury są zbalansowane (odizolowany sygnał od ziemi), podczas gdy ich odpowiedniki z ruchomym magnesem (MM) są skonfigurowane inaczej; są one uziemione wewnętrznie i dla uzyskania najlepszej wydajności, powinny być używane tylko z połączeniem typu single-ended (RCA).

Specyfikacja Pro-Ject X1 B na stronie sklep.RMS.pl>>

Specyfikacja Pro-Ject X2 B na stronie sklep.RMS.pl>>

Inne produkty z kategorii gramofony na stronie sklep.RMS.pl>>