Cyrus Classic AMP - nowy zintegrowany wzmacniacz od brytyjskiego producenta

Cyrus Classic AMP to najnowsza propozycja w portfolio brytyjskiego producenta. Konstrukcja wzmacniacza zintegrowanego Classic AMP opiera się na flagowej serii "XR" i zapewnia moc na poziomie 2x 91W przy impedancji 6 Ohm. Projekt obwodu został całkowicie przeprojektowany, a większość komponentów wewnętrznych została zmodernizowana przez zespół badawczo-rozwojowy Cyrus, co, jak zapewnia producent, zaowocowało zwiększeniem wydajności, minimalizacją szumów i zakłóceń oraz poprawą jakości dźwięku.


Firma Cyrus mieszcząca się w Huntington w hrabstwie Cambridge zawsze stawia na najbardziej zaawansowane technologie i wiedzę wyspecjalizowanego zespołu badawczego. Cyrus Classic AMP może pochwalić się mocą 91 W na kanał przy 6 omach oraz toroidalnym transformatorem mocy 304 VA dostarczający moc do rezerwy mocy o dużej pojemności. Cyrus twierdzi, że zasilacz przedwzmacniacza jest elektrycznie odseparowany od końcówki mocy i napędzany własnym uzwojeniem transformatora. Cyfrowe obwody sterujące mają przypisane oddzielne zasilanie sieciowe, całkowicie odizolowane od obwodów sygnałowych. Konstrukcja szerokopasmowa reaguje od prądu stałego do ponad 50 kHz, aby zapewnić płaską charakterystykę częstotliwościową i minimalne przesunięcie fazowe w paśmie audio.

Cyrus posiada cztery analogowe wejścia liniowe, dwa optyczne wejścia cyfrowe, dwa koaksjalne wejścia cyfrowe oraz wejście phono MM dla gramofonów.  Posiada także możliwość wyboru wejścia przekaźnikowego dla wejść analogowych oraz precyzyjną regulację wzmocnienia głośności. Projekt ma celowo szerokie pasmo. Gniazdo słuchawkowe 3,5 mm znajduje się na tylnym panelu, obok złącza aktualizacji PSX-R do zewnętrznego zasilacza firmy. 

Konstrukcja stopnia wejściowego Phono MM oferuje dwa aktywne stopnie wzmocnienia i pasywną korekcję RIAA.

Najważniejsze cechy Cyrus Classic AMP: 

  • 4 x analogowe wejścia liniowe
  • 1 x wejście Phono MM
  • 2 x koncentryczne wejścia cyfrowe przez RCA
  • 2 x optyczne wejścia cyfrowe przez Toslink
  • Niezbalansowane wyjścia przedwzmacniacza
  • Wyjście słuchawkowe 3,5 mm
  • Połączenie aktualizacyjne PSX-R
  • Port aktualizacji oprogramowania układowego

Cyrus Classic AMP wzmacniacz zintegrowany na sklep.RMS.pl >>

Inne produkty w kategorii wzmacniacz zintegrowany stereo w sklep.RMS.pl >>