No to cocobolo i przetwornik 52mm: Grado Statement GS3000x

Grado Labs, rodzinna firma z Brooklynu, która od 1953 roku ręcznie wytwarza audiofilskie słuchawki i wkładki gramofonowe, wprowadza do serii Statement najnowszą propozycję - słuchawki GS3000x, w których zastosowano jak do tej pory największy przetwornik w portfolio słuchawek Grado Labs - 52mm. Ponadto producent zapewnia, że nowa obudowa, czyli metalowa komora otoczona specjalnym drewnem cocobolo, przynosi GS3000x miano najlepiej brzmiących słuchawek Grado w ofercie.


Grado Labs GS3000x

Specjalnie dostrojony przetwornik czerpie z wytrzymałości cocobolo i precyzji metalu. Nowa konstrukcja zawiera mocniejszy obwód magnetyczny, cewkę drgającą o zmniejszonej masie efektywnej i przeprojektowaną membranę, co wg producenta pozwoliło na poprawę wydajności, zredukowanie zniekształceń i zachowanie harmonicznej integralności słuchanej muzyki.

Ręcznie wykonane słuchawki wcielają w życie wiedzę oraz doświadczenie Grado Labs zdobyte w wieloletniej tradycji pracy w drewnie. Drewniane elementy zrobione ze specjalnie wyselekcjonowanego gatunku drewna cocobolo połączono z metalową komorą, co zwiększyło masę nausznicy i pozwoliło na lepszą kontrolę nad sztywnością zastosowanego większego, 52mm-przetwornika. Wyjątkowa gęstość i ziarnistość cocobolo sprawia, że dostarcza wyjątkowy, tonalnie niezwykle przyjemny dźwięk. Drewno to ma piękne wzory i kolory, które w każdej parze przyjmują niepowtarzalną postać. 

Grado Labs GS3000x

Kable i pałąk także zostały przeprojektowane specjalnie dla GS3000x. Nowy, czarny skórzany pałąk ma teraz charakterystyczne białe przeszycia, a 12-żyłowy kabel wykonany z wysokiej jakości miedzi i umieszczony w bardziej wytrzymałej izolacji z nylonową plecionką, dostarcza jeszcze większą czystość brzmienia. Wyjątkowa scena dźwiękowa Grado GS3000x, która jest możliwa dzięki zastosowaniu dużych nausznic, nowego 52-milimetrowego przetwornika, 12-żyłowego kabla i dużej obudowy, wypełniona jest najbardziej szczegółowym dźwiękiem, jaki do tej pory dostarczyły nam słuchawki Grado.

Grado Labs to rodzinna firma, która już od 1953 roku ręcznie wytwarza słuchawki na nowojorskim Brooklynie. Znana jest z ogromnego szacunku do historii, tradycji i własnej tożsamości. Każda nowa odsłona produktów Grado oznaczała progres w zakresie reprodukcji dźwięku i tak też jest w przypadku GS3000x.  

Specyfikacja słuchawek Grado Statement GS3000x >>

Pozostałe produkty w kategorii audiofilskie hi-endowe słuchawki w sklep.RMS.pl>>