Nowość od Toppinga E30 II Przetwornik cyfrowo-analogowy, USB DAC

DAC E30 II jest udoskonaloną wersją modelu E30. Pełni funkcję przetwornika cyfrowo-analogowego, ale można go użyć także w roli przedwzmacniacza. Dzięki cyfrowej regulacji głośności sterowanej pilotem Topping E30 II możemy wykorzystać w połączeniu z kolumnami aktywnymi lub końcówką mocy. 

Topping E30 II

Do nowej wersji wprowadzono wiele ulepszeń technicznych poprawiających jakość dźwięku. Urządzenie oparte jest o podwójny DAC AK4493S oraz interfejs USB XMOS XU208.

Podwójny przetwornik cyfrowo-analogowy AKM AK4493S (Velvet Sound)

Głównym ulepszeniem E30 II jest stopień konwersji cyfrowo-analogowej. W najnowszym modelu wykorzystuje dwa układy DAC AKM AK4493S połączone równolegle, każdy dedykowany do oddzielnego kanału, dzięki czemu oferuje znacznie lepszą wydajność. Te chipy są ulepszoną wersją układu AK4493, gdyż korzystają z zastrzeżonej technologii Velvet Sound firmy AKM i zapewniają reprodukcję dźwięku, która jest zarówno precyzyjna, jak i detaliczna.

porównanie Topping E30 II vs Topping E30

Interfejs USB XMOS XU208

Wyposażenie Topping E30 II w wejście USB-B, interfejs USB XMOS XU208 oraz stabilny sterownik Thesycon umożliwia proste połączenie ze źródłem wyposażonym w wyjście USB (np. laptop, tablet). Co więcej, wejście USB-B zapewnia wyjątkowo niski poziom jittera. Połączenie tego interfejsu z przetwornikami cyfrowo-analogowymi AK4493S pozwala urządzeniu E30 II obsługę strumieni audio o wysokiej rozdzielczości PCM do 32-bit/768kHz i DSD512.nowy Topping E30 II

Prostota połączeń
Przetwornik cyfrowo - analogowy Topping E30 II oferuje pełny zakres łączności, co umożliwia bezproblemową integrację z większością systemów audio. Wejścia: USB-B, optyczne i koaksjalne. Wyjście: klasyczne, stereofoniczne 2x RCA.

Zasilanie 5V
E30 II jest zasilany napięciem 5V DC, zatem można go podłączyć do komputera, ładowarki telefonu lub powerbanka. Zintegrowany obwód zabezpieczający chroni E30 II i w przypadku złego zasilania wyświetla komunikat o błędzie.

Dyskretny obwód LNRD
Aby rozwiązać problem szumów, które mogą być spowodowane przez zasilacz 5V, Topping E30 II zawiera dyskretny obwód LNRD (Low Noise Reference Driver). Filtruje on zakłócenia z zasilacza 5 V, aby zapewnić stabilny sygnał elektryczny do obwodów audio. W efekcie szum tła E30 II jest mniejszy niż 1,5 µV.

Filtry PCM i DSD
Topping E30 II zapewnia sześć filtrów PCM i dwa filtry DSD. Pozwala to dostosować odtwarzanie dźwięku do własnych preferencji i posiadanego systemu audio.

Funkcja automatycznego włączania/wyłączania
Dzięki funkcji Auto ON/OFF, E30 II włącza się i automatycznie wybiera wejście odbierające prawidłowy sygnał audio. W ten sam sposób, jeśli urządzenie nie odbierze żadnego sygnału w ciągu jednej minuty, automatycznie się wyłączy.

Czysty tryb DAC
E30 II ma funkcję blokowania maksymalnego poziomu wyjściowego. Dzięki temu może działać w czystym trybie DAC, w którym sygnały DSD omijają miękkie wyciszenie DATT i modulator Delta Sigma, aby zapewnić optymalną jakość dźwięku.

Kontrola głośności
DAC Topping'a zawiera regulację głośności w zakresie od -99dB do 0dB, która ma miejsce za pomocą pilota. Pozwala to na podłączenie go bezpośrednio do wzmacniacza mocy lub kolumn aktywnych.

Cena i specyfikacja Topping E30 II w sklep.RMS.pl >>

Inne produkty w kategorii "Przetworniki DAC" w sklep.RMS.pl >>