Nowa wersja flagowych słuchawek z Francji: Focal New Utopia

Focal New Utopia to nowe wcielenie niezwykle stylowych słuchawek otwartych produkowanych we Francji przez firmę Focal. Pierwsza wersja została wypuszczona w 2016 roku, a w 2022 zyskują odświeżony design oraz udoskonalone parametry akustyczne. Zastosowane technologie, takie jak np. pełnozakresowe głośniki z czystego berylu z kopułką w kształcie litery „M” oraz cewka z miedzi i aluminium, zapewniają realizm, neutralność, dynamikę i przejrzystość dźwięku, a także wysoki stopień niezawodności.

Słuchawka Focal New Utopia jest wyposażona w głośniki pełnopasmowe, całkowicie otwarte z tyłu, z kopułką w kształcie litery „M” z czystego berylu. Rezultatem są głośniki, które z zerową korektą aktywną czy pasywną od 5 Hz do ponad 50 kHz. Odtwarzanie sygnału audio odznacza się niezrównaną czystością. Inżynierowie Focal opracowali również nową cewkę – najważniejszy element głośnika z membraną – zbudowaną z niezawodnej miedzi i lekkiego aluminium. 

Focal New Utopia

Focal znany jest z tego, że dostarcza produkty o pięknym wyglądzie. Słuchawki Focal Utopia charakteryzuje design pełen prostoty i elegancji. Zapożyczając motywy obecne w słuchawkach otwartych (Clear Mg) i zamkniętych (Stellia i Celestee), wyposażono je w kratki w formie plastra miodu na zewnątrz i wewnątrz nauszników. Oprócz pierścieni w kolorze Black Chrome – teraz przymocowanych od wewnątrz – zdobią je inne subtelne i wyrafinowane detale estetyczne, takie jak czerwone refleksy oraz efekt jin i jang dostrzegalny na zewnętrznej obudowie, symbolizujący idealną harmonię designu i technologii. Łącząc komfort z wyrafinowaniem, słuchawki Focal Utopia charakteryzują się użyciem materiałów wysokiej jakości: prawdziwej skóry, aluminium i stali węglowej. 

 

Focal New Utopia

Obudowa ze stali węglowej dodaje im elegancji i jednocześnie odrobinę lekkości, a także równomierne rozłożenie ciężaru słuchawek na głowie. Pałąk z prawdziwej skóry i nauszniki z pianki perforowanej z pamięcią kształtu – również kryte skórą – są miękkie i wygodne. Z myślą o słuchawkach Utopia opracowano towarzyszące im specjalne akcesoria: futerał, termoformowaną torbę transportową i dwa przewody hi-fi (3 m i 1,5 m) do korzystania w domu na wzmacniaczu lub w warunkach mobilnych dzięki złączom Lemo® i adapterowi Jack. 

Akcesoria w zestawie:

  • Futerał z czarnego skaju
  • Przewód 1,5 m, przeznaczony do zastosowań mobilnych z asymetrycznym złączem Jack stereo 3,5 mm i dwoma złączami Lemo
  • Przewód 3 m, idealny do użytku domowego z wzmacniaczem premium dzięki symetrycznemu złączu XLR 4 pin i dwóm złączom Lemo
  • Adapter Jack 3,5 mm żeński – 6,35 mm męski
  • Sztywna, lekka walizka z czarnej tkaniny do transportu (25x24x12cm)

Specyfikacja Focal New Utopia w sklep.RMS.pl >>
Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj >>