Wzmacniacz stereo z wyjściami cyfrowymi Rega Elex MK4

Rega Elex MK4 to wzmacniacz zintegrowany stereoo wysokiej wydajności, który bazuje na poprzednich konstrukcjach Rega, wykorzystując obwód wzmacniacza mocy klasy A/B, który dostarcza moc 72 W na kanał przy obciążeniu 8 Ω (90 W przy 6 Ω). W Elex MK4 to szersza gama połączeń, w tym obwód Rega DAC z dwoma wejściami cyfrowymi (jedno koncentryczne i jedno optyczne) i wysokiej jakości wyjście słuchawkowe, wygodnie umieszczone na przednim panelu.

Rega Elex MK4  

Rega Elex MK4 jest w stanie z łatwością wysterować trudne głośniki i doskonale zintegruje się z każdym systemem audio, oferując szerszy zakres opcji połączeń. Oprócz poziomu liniowego, wejść cyfrowych, wysokiej jakości przedwzmacniacza gramofonowego MM oraz wyjścia słuchawkowego znajdziesz również funkcje Pre-out i Record Out. Szczególną uwagę zwrócono na dobór kluczowych komponentów audio. W całym projekcie zastosowano elementy dyskretne, wysokiej klasy przekaźniki, kondensatory polipropylenowe i tranzystory wyjściowe Sanken Darlikt.

Wysokowydajny zintegrowany przedwzmacniacz gramofonowy Rega z ruchomym magnesem (MM) jest starannie wbudowany w obwód. Wyrównywanie RIAA zostało podzielone na dwa etapy, aby zminimalizować interakcję. W torze sygnałowym zastosowano kondensatory poliestrowe, a w torze wyrównawczym RIAA zastosowano kondensatory polipropylenowe.

 

Rega Elex MK4


Cyfrowa konwersja opiera się na DAC-R, zbudowanym na bazie układu Wolfson DAC i własnym wzmacniaczu wyjściowego firmy Rega. Galwanicznie izolowane wejścia cyfrowe wykorzystują układ scalony odbiornika Wolfson S/PDIF, aby zapewnić wyjątkową szczegółowość i czystość z dowolnego podłączonego źródła. Producent zapewnia, że skrupulatnie zadbał o to, by wprowadzenie wejść cyfrowych nie miało żadnego wpływu na analogową stronę obwodu.

Rega Elex MK4 zawiera wyłącznik termiczny oraz zabezpieczenie przed zwarciem, by zapobiec ryzyku uszkodzenia na skutek nadmiernego ciepła, nadmiernych prądów lub zwarć. Jeśli wzmacniacz osiągnie temperaturę, która może spowodować wewnętrzne uszkodzenie elektroniczne, czujnik zabezpieczenia termicznego wyłączy urządzenie lub wyłączy głośniki. Urządzenie należy wyłączyć na co najmniej 10 minut, aby umożliwić ostygnięcie. Po tym okresie wzmacniacz powinien automatycznie zresetować i kontynuować normalną pracę. Wersja MK3 to 

Rega Elex MK4

Najważniejsze cechy:

  • 72 W na kanał przy 8 Ω / 90 W przy 6 Ω
  • Obsługuje od 16 do 24 bitów
  • Obsługiwane częstotliwości próbkowania: 32, 44,1, 48, 88,2, 96, 176,4, 192 kHz
  • Nowa obudowa
  • Wysokiej jakości przedwzmacniacz gramofonowy MM
  • Wysokowydajny układ Rega DAC dla wejść cyfrowych
  • 2 x wejścia cyfrowe - 1 x optyczne i 1 x koaksjalne, wyjście słuchawkowe, 4 wejścia liniowe
  • Thermal cut-out (wyłącznik termiczny)
  • Zupełnie nowa obudowa, pasującej do reszty gamy Rega

 

Specyfikacja Rega Elex MK4 w sklep.RMS.pl>>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - wzmacniacze zintegrowane stereo