Fred Perry x Pro-Ject Record Deck. Gramofon, który powstał w kooperacji z marką odzieżową Fred Perry.

Austriacka marka Pro-Ject podjęła współpracę z kultową, choć niegdyś dość kontrowersyjną marką odzieżową Fred Perry. Efektem tej kooperacji ma być ekskluzywny gramofon Fred Perry x Pro-Ject Record Deck dostępny tylko w sklepie Fred Perry, którego kolorystyka ma nawiązywać do czarno-szampańskiej koszuli Freda Perry'ego .

 

Fred Perry x Pro-Ject Record Deck jest całkowicie nowym projektem gramofonu od austriackiego producenta, który będzie dostępny wyłącznie w sklepie marki odzieżowej. Zaprojektowano go inspirując się modelem Pro-Ject Essential III oraz Pro-Ject Debut Carbon EVO. Gramofon Fred Perry ma wbudowany regulowany przedwzmacniacz gramofonowy, wstępnie ustawione aluminiowe ramię, fabrycznie zainstalowaną wkładkę Ortofon OM 10 z eliptyczną diamentową igłą. Fred Perry x Pro-Ject Record Deck pozwala na kontrolę prędkości odtwarzania i wybór w zakresie od 33 do 45 obrotów na minutę.

 

Oprócz gramofonów w sklepie Fred Perry możemy nabyć także stosowne akcesoria: solidny 300-gramowy stalowy krążek dociskowy w kolorze matowej czerni, filcową matę gramofonową oraz akcesoria do czyszczenia: spray do czyszczenia płyt, szczoteczka do winyli, środek do czyszczenia rysików, szczoteczką i dwiema niestrzępiącymi się bawełnianymi ściereczkami.

Fred Perry x Pro-Ject Record Deck dostępny będzie w trzech wersjach kolorystycznych, opartych na trzech klasycznych koszulkach Freda Perry'ego: Black/Champagne, Maroon/White/Ice i White/Ice/Navy. Matę antypoślizgową oznakowano charakterystycznym 30-liściowym wieńcem laurowym. Kabel zasilający zakończony jest brytyjską wtyczką z trzema bolcami.

Markę Fred Perry założył w 1952 roku tak nazywający się brytyjski tenisista. Polówki z charakterystycznym logo z wieńcem laurowym na piersi miały być wygodnym ubraniem do tenisa, ale szybko znały się znakiem rozpoznawczym brytyjskiej subkultury kibiców piłki nożnej, chuliganów, a później skinheadów i neofaszystów oraz brutalnej amerykańskiej organizacji faszystowskiej Proud Boys. Sama marka wielokrotnie oficjalnie odcinała się od tych skojarzeń, a gdy w 2020 roku odświeżyła charakterystyczny czarno-żółty model polówki, wydała oświadczenie, że koszulka oznacza „różnorodność i niezależność”. Niestety, nie zmieniło to faktu, że wspomniana polówka stanowiła swoisty mundur Proud Boys. W efekcie, producent zdecydował się na usunięcie z oferty w USA i Kanadzie niesławnych czarnych polo z żółtymi elementami na kołnierzu i rękawach.

Od 1995 roku właścicielami są Japończycy, którzy przy pomocy różnych kooperacji z artystami i muzykami, starają się odmienić wizerunek firmy. Być może to tłumaczy też kooperację z marką Pro-Ject.

Cena i specyfikacja Pro-Ject Debut Carbon Evo w sklep.rms.pl ->>

Gramofony Pro-Ject w ofercie sklep.RMS.pl >>

Akcesoria do czyszczenia gramofonów >>

Zobacz wszystkie urządzenia w kategorii gramofony