Subwoofer KEF KC62 teraz w nowym kolorze Titanium Grey

Subwoofer KEF KC62 Uni-Core Force Cancelling, który do tej pory był dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: Mineral White i Carbon Black, zyskuje kolejną opcję wykończenia - Titanium Grey. Stworzony przy użyciu innowacyjnej inżynierii KEF, w tym przełomowej technologii Uni-Core, KC62 wielkości piłki nożnej jest wyposażony w dwie 6,5-calowe jednostki napędowe z redukcją siły, zasilane przez 1000 W RMS specjalnie zaprojektowanego wzmocnienia klasy D.

subwoofer kef KC62 

KEF KC62 to niepozorne, kompaktowe urządzenie pomimo tylko 14 kilo wagi i wielkości piłki nożnej mieści w sobie moc 1000 watów, głębię i dokładność. Rezultatem jest deklarowane pasmo przenoszenia 11 Hz – 200 Hz (± 3 dB) i maksymalna moc wyjściowa 105 dB. Brytyjski producent KEF zapowiadając KC62 Uni-Core™ Force Cancelling Subwoofer i przekonywał: Nie daj się zwieść rozmiarowi. Głęboki i mocny bas nie jest już wyłącznie domeną dużych, masywnych subwooferów. W subwooferze KC62 brytyjski producent zastosował 3 innowacyjne, zgłoszone do opatentowania technologie.

subwoofer kef KC62

Uni-Core™ Technology

Sercem KEF KC62 bez wątpienia jest najnowsza, autorska technologia sterownika Uni-Core. To ona umożliwia zmniejszenie obudowy przy zachowaniu potężnej wydajności. Konstrukcja Uni-Core łączy dwa 6,5-calowe przetworniki i umieszcza je po przeciwnych stronach obudowy, w taki sposób, że są one napędzane jednym systemem magnetycznym z koncentrycznie ułożonymi cewkami drgającymi. Jedna cewka drgająca jest mniejsza od drugiej i umieszczona w większej, także w rzeczywistości zachodzą na siebie, ale nie stykając się, co zmniejsza potrzebną przestrzeń bez zmniejszania ich wychylenia. To wg producenta pozwala zmniejszyć wielkość obudowy o ponad jedną trzecią.

subwoofer kef KC62

P-Flex Surround (inaczej Origami Surround)

Druga z trzech nowych technologii zastosowanych w KEF KC62 to zupełnie nowy projekt obudowy przetwornika – P-Flex. Ma ona lepiej opierać się ciśnieniu akustycznemu w obudowie bez ograniczania czułości/wrażliwości, jak to zdarza się w standardowych konstrukcjach surround. Aby to osiągnąć, pod wpływem inspiracji Origami, japońską sztuką składania papieru, mocuje membranę przetwornika do ściany obudowy za pomocą plisowanej konstrukcji, która bez dodawania nadmiernej masy, pozwala na rozładowanie wewnętrznego ciśnienia akustycznego. Pozwala to przetwornikowi na poruszanie się zgodnie z wymaganiami sygnału dźwiękowego. Stąd pieszczotliwa nazwa „Origami Surround”. Rezultatem jest głębsze rozszerzenie basów oraz dokładniejsza i bardziej szczegółowa reprodukcja basów.

subwoofer kef KC62

Smart Distortion Control: Inteligentna technologia kontroli zniekształceń

Do opatentowania została zgłoszona także bezczujnikowy, ruchowy system sprzężenia zwrotnego, który pomaga korygować nawet najmniejsze nieprawidłowości: Smart Distortion Control.

subwoofer kef KC62

Pomiar prądu pod kątem wykrywania i korygowania wszelkich zniekształceń nieliniowych odbywa się w cewce drgającej. Wg KEF zmniejsza to całkowite zniekształcenia harmoniczne (THD) nawet o 75%, a tym samym zapewnia dokładniejszy, mniej podbarwiony bas. Nowe podejście ogranicza interakcję między sygnałem, wzmacniaczem i sterownikiem, co ma radykalnie zmniejszyć potencjalne zniekształcenia.

 

subwoofer kef KC62

Zwiększ moc
Ostatnim elementem układanki wydajności jest wzmocnienie, którego KEF KC62 ma pod dostatkiem. Bliźniacze przetworniki są zasilane przez 1000W RMS (2 x 500 W) specjalnie zaprojektowanego wzmocnienia klasy D. Ma to zapewnić wyjątkowy poziom kontroli i możliwość dostarczania nagłych przypływów mocy, gdy jest to wymagane.

subwoofer kef KC62

 

 

Cena i specyfikacja KEF KC62 w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Subwoofery do kina domowego