DS E-Tense Performance i Focal Utopia

Dwie francuskie marki: Focal oraz DS Automobiles ponownie połączyły siły, by stworzyć projekt niezwykły zarówno pod kątem audio jak i moto: DS E-Tense Performance z zaimplementowanym samochodowym systemem hi-fi bazującym na technologiach użytych w Focal Utopia.

W marcu 2016 roku FOCAL po raz pierwszy, korzystając z technologii Utopia, wyposażył ultra-innowacyjny samochód koncepcyjny DS: E-Tense w wyjątkowe wrażenia dźwiękowe. Obie marki podkreślają, że łączy je pragnienie, by dzięki synergii technologii, zmysłowości i elegancji oferować wyjątkowe doznania, maksimum wydajności i najczystszej przyjemności.

Obecna współpraca dotyczy modelu DS E-Tense Performance, który jest w 100% elektryczny, a inspiracją dla niego były sporty motorowe Formuły E. W środku znajdziem kierownicę rodem z Formuły E, wykończenie z czarnej skóry, a o wciągające wrażenia muzyczne zadba zaawansowany system hi-fi przygotowany na bazie Focal Utopia i wykorzystujący dziewięć głośników rozmieszczonych wewnątrz całej kabiny.

DS E-Tense Performance bazuje na podwójnym silniku elektrycznym o mocy 600 kW (816 KM) i aż 8000 Nm momenty obrotowego, napędzie na cztery koła i karbonowej obudowie. Zielonkawe powierzchnie tworzą ciekawy kontrast z błyszczącym czarnym pasem, który idzie przez środek samochodu. Dzięki holograficznej osłonie chłodnicy, specjalnym 21-calowym felgom i płynnym liniom sylwetka DS E-Tense Performance jest wysoce aerodynamiczna.

Oficjalna premiera prototypu miała miejsce w październiku 2022 roku podczas międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu. Miał on być testowany przez mistrzów Formuły E: Jeana-Erica Vergne'a i Antonia Felixa da Costę. Model DS E-Tense ma trafić do seryjnej produkcji w 2024roku i umożliwić szerszemu odbiorcy zasmakowanie w ich wspólnej wizji luksusu we francuskim duchu „haute-couture”. W bonusie dostajemy także specjalną edycję kolumn Focal Scala Utopia Evo w unikalnych barwach DS E-Tense Performance.

Scala V2 Utopia to nowy przedstawiciel modelu z hi-endowej rodziny francuskiego Focala. Nowa Scala posiada wszystkie znaki rozpoznawcze: łamaną na trzy obudowę, specyficzny układ głośników i regulowaną aktywną zwrotnicę.  

Cena i specyfikacja Focal Scala V2 Utopia >>

Focal Scala V2 Utopia

Cena i specyfikacja Focal Grande Utopia EM EVO >>