Nowy 2-drożny głośnik ścienny Lyngdorf D-60 jako uzupełnienie serii Lyngdorf Discreet

Głośnik ścienny Lyngdorf D-60 jest piątym produktem serii Discreet przeznaczonej do instalacji niestandardowych. Lyngdorf D-60 został zaprojektowany jako wysokowydajny głośnik do montażu w ścianie, który może być używany w kanałach przednich z dodatkowymi głośnikami niskotonowymi, jak również w kanałach surround. W sprzedaży pojawi się najwcześniej w marcu.


Seria Lyngdorf Discreet została wprowadzona w 2021 roku wraz z D-500, D-500 Center, D-5 i D-5 IC do kin domowych oraz instalacji w salonie, uzupełniona o głośniki liniowe LS-1000 i BW -20 graniczny głośnik niskotonowy. Lyngdorf D-60 to wysokowydajny głośnik ścienny z najwyższą mocą, czułością i osiągalnym poziomem ciśnienia akustycznego z serii Discreet. To idealny wybór do wysokowydajnych kin domowych i większych pomieszczeń, a także do uzupełnienia głośników liniowych Lyngdorf LS-1000 o głośniki surround o podobnym poziomie wydajności.

D oznacza dyskretny
Wszystkie modele zostały zaprojektowane jako głośniki instalacyjne do dyskretnej integracji w ścianie lub suficie, wyposażone w mechanizm mocowania do ściany z nogami montażowymi. Wszystkie modele są również dostarczane z własną obudową głośnikową, dzięki czemu planowanie systemu i faktyczna instalacja są tak proste, jak to tylko możliwe, bez potrzeby stosowania puszki instalacyjnej z rynku wtórnego lub zamkniętej przestrzeni w ścianie. Zapewnia to również, że jakość dźwięku jest zawsze zdefiniowana i spójna, w mniejszym stopniu zależna od konstrukcji ściany i dostępnej przestrzeni za ścianą.

Głośnik ścienny o wysokiej wydajności
D-60 został zaprojektowany jako wysokowydajny głośnik do montażu w ścianie, który może być używany w kanałach przednich z dodatkowymi głośnikami niskotonowymi, jak również w kanałach surround. Oferuje najwyższą moc z serii Discreet (200 W, IEC), czułość (92 dB przy 2,83 v/1 m) i osiągalny poziom ciśnienia akustycznego (112 dB). 

lyngdorf d-60

Wymiar:

  • wraz z maskownicą (szer x wys x gł): 388 x 646 x 104 mm
  • otwór montażowy (szer x wys x gł): 360 x 618 x 100 mm

Potężny głośnik wysokotonowy z miękką kopułką i nowy przetwornik średniotonowy
D-60 jest wyposażony w mocniejszy głośnik wysokotonowy z miękką kopułką w porównaniu do głośnika ściennego D-500, który ma znacznie silniejszy magnes. Dwa 18-centymetrowe / 7-calowe aluminiowe przetworniki średniotonowe są wyposażone w wentylowane magnesy i wentylowane kosze odlewane ciśnieniowo, a odwrócone zawieszenie przestrzenne pozwala na płaski przód głośnika i oszczędność miejsca w obudowie. Głośnik wysokotonowy i obie jednostki średniotonowe są napędzane przez wybrany wzmacniacz z wykorzystaniem dwudrożnej zwrotnicy.

Zaprojektowany do użytku z dodatkowymi głośnikami niskotonowymi
Nowy D-60 obejmuje częstotliwości od 22 kHz do 80 Hz (-3dB) i jest przeznaczony do użytku z dodatkowymi głośnikami niskotonowymi dla LFE i basu, na przykład Lyngdorf BW-20. Dla porównania, D-500 z jednym głośnikiem średniotonowym i dwoma dodatkowymi pasywnymi głośnikami niskotonowymi osiąga poniżej 50Hz (-3dB), co pozwala na wykorzystanie go jako głośnika szerokopasmowego np. po lewej i prawej stronie telewizora.

Niskorezonansowa obudowa MDF
Wszystkie głośniki z serii Lyngdorf Discreet są dostarczane z własną, fabrycznie zamontowaną obudową głośnika. D-60 został zaprojektowany z wysokiej jakości obudową MDF o niskim rezonansie, wykończoną w matowej czerni i osłoniętą białą, magnetycznie mocowaną przednią maskownicą.

Produkcja D-60 ruszyła w Lyngdorf Audio w Skive w Danii, a produkt będzie dostępny najwcześniej od marca 2023 roku.

Specyfikacja Lyngdorf D-60 w sklep.RMS.pl >>
Specyfikacja Lyngdorf BW-20 w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Głośnik ścienny

subwoofery do kina domowego sklep.rms.pl