NuPrime IA-9X: Elegancja analogowego brzmienia w klasie D

IA-9X to najnowszy, zintegrowany wzmacniacz stereo wyposażony w przedwzmacniacz gramofonowy MM od Nuprime, zaprojektowany do pracy w analogowym systemie audio. NuPrime IA-9X łączy w sobie dwie najnowocześniejsze technologie: obwody NuPrime ODC i Harmonic Generation, dzięki temu idealnie nadaje się zarówno do odsłuchu studyjnego, jak i relaksującego słuchania muzyki. To kompaktowe urządzenie oddaje moc 90W RMS na kanał, przy obciążeniu 8 Ohm - co pozwala na napędzenie szerokiej gamy kolumn podstawkowych i podłogowych.

 

 

IA-9X oferuje wyjątkową możliwość dostosowania charakterystyki dźwięku do własnych preferencji muzycznych:


• Obwody technologii NuPrime Only Distortion Cancellation (ODC) zapewniający bardzo niskie zniekształcenia, neutralny i szczegółowy dźwięk. Tryb Ultra-Low Distortion idealnie sprawdza się w monitoringu studyjnym lub w muzyce dynamicznej, takiej jak Rock & Roll, gdy preferowane jest detaliczne i zbalansowane brzmienie.


• Obwód Harmonic Generation generowania harmonicznych (wykorzystujący tranzystory klasy A) zapewnia lekko ciepły i barwny dźwięk podobny do wzmacniacza lampowego. Dedykowany zwłaszcza do odsłuchów muzyki z wokalem, klasycznej lub jazzu.

 

Przełącznik na froncie urządzenie, pozwala wybrać tryb pracy z wybranym obwodem.

Moduł PWM ODC klasy D zawiera dwa nowe moduły wzmacniacza NuPrime, w których skład wchodzą wzmacniacze operacyjne MUSES8820 w obwodzie delta sigma. Charakteryzują się bardzo niskimi zniekształceniami (THD=0,0014%) i zapewniają wysokiej jakości brzmienie.

 

Przedwzmacniacz MM
Przedwzmacniacz IA-9X zawiera wejście gramofonowe MM. Wejścia i wyjścia wykorzystują przełączniki oparte o przekaźniki dedykowane do audio, które zapewniają najniższe możliwe zakłócenia i bardzo dokładną transmisję sygnału analogowego.

Wejście PHONO posiada różne ustawienia rezystorów wejściowych i kondensatorów, aby móc dostosować się do różnych wkładek MM. Przedwzmacniacz gramofonowy to 2-stopniowy wzmacniacz RIAA, który wykorzystuje wzmacniacze operacyjne MUSES8820, aby zapewnić dokładną krzywą RIAA i niskie zniekształcenia przy wysokim wzmocnieniu i wydajności.

 

 

 

 

Najważniejsze cechy:


• przedwzmacniacz gramofonowy RIAA z regulowaną pojemnością wejściową i impedancją dla wkładek MM


• 1 wejście Phono 2x RCA , 1 zestaw wejść zbalansowanych 2x XLR, 2 zestawy wejść liniowych 2x RCA.


• cyfrowa regulacja głośności w 99-ciu stopniach. Automatyczne zapamiętywana po wyłączeniu


• wejście i wyjście wyzwalacza (Trigger mini Jack 3,5mm) do włączania oraz wyłączania zasilania wielu urządzeń (końcówki mocy, odtwarzacze strumieniowe)


• zastosowanie do budowy kondensatorów dedykowanych do zastosowań audio o pojemności 13200uf, wysokoprądowe 25A mostki prostownicze, zapewniające szybkość i dynamikę dźwięku


• unikalna konstrukcja oparta o prostą geometryczną formę i super niską obudowę, co w połączeniu z bardzo dobrym odprowadzaniem ciepła pozwala ustawić wzmacniacz nawet na niskich lub zabudowanych półkach


• antywibracyjne stopki izolujące autorskiej konstrukcji (zgłoszone do opatentowania)

 

 

Specyfikacja NuPrime IA-9X w sklep.RMS.pl >>