Ciągłe dążenie do doskonałości. Aktualizacja dCS Lina DAC 1.1v oraz dCS Mosaic Control 1.41v

Od lat brytyjska marka dCS tworzy produkty, które nie mają sobie równych pod względem parametrów dźwiękowych i technicznych. Zdając sobie sprawę, że technologia ciągle się zmienia, w swoich produktach dCS stosuje elastyczną i modułową architekturę, która pozwala firmie na wprowadzanie nowych funkcji i rozszerzanie możliwości. Pierwsza aktualizacja do przetwornika dCS  Lina Network DAC - Lina DAC 1.1 wprowadza przede wszystkim cyfrową regulację głośności.

Pierwsza aktualizacja do przetwornika dCS Network DAC - Lina DAC 1.1 wprowadza przede wszystkim cyfrową regulację głośności. dCS Lina może być teraz używana w systemach bez przedwzmacniacza. Takie podejście, zmniejszając liczbę regulatorów głośności, stopni wzmocnienia i interkonektów w ścieżce sygnału, eliminuje niepotrzebną redundancję i zapewnia niezwykłą czystość i przejrzystość. Wyjście przetwornika cyfrowo-analogowego można teraz lepiej dopasować do specyfikacji wejściowych podłączonego przedwzmacniacza lub wzmacniacza słuchawkowego, co pozwala na użycie analogowej regulacji głośności w idealnym obszarze operacyjnym.

Aktualizacje oprogramowania układowego przetwornika cyfrowo-analogowy dCS Lina Network DAC (1.1v) oraz aplikacji dCS Mosaic Control (1.41v) są bezpłatne i już dostępne, a wprowadzenie ich zajmie około 30 minut.

dCS Lina Network DAC, czyli przetwornik cyfrowo-analogowy, z odtwarzaczem strumieniowym

dCS Lina Network DAC to potężny sieciowy przetwornik cyfrowo-analogowy z odtwarzaczem strumieniowym Hi-End, który dostarcza niezwykły dźwięk z dowolnego źródła cyfrowego. Elastyczna architektura oparta o układy FPGA oraz możliwość wprowadzania nowych funkcji i ulepszeń poprzez bieżące, proste aktualizacje oprogramowania zapewniają długą żywotność oraz ponadczasową przyjemność użytkowania. Obecna aktualizacja oprogramowania dCS Lina DAC 1.1v rozszerza jego funkcjonalność o wydajną cyfrową regulację głośności oraz możliwość zablokowania poziomu głośności na niestandardowym poziomie.

Nowe funkcje w dCS Lina Network DAC

Kontrola głośności
Dzięki aktualizacji Lina 1.1 poziom głośności Lina Network DAC można teraz kontrolować za pomocą przycisków na panelu przednim lub w aplikacji dCS Mosaic.

Blokada głośności
Możliwe jest teraz ustawienie i zablokowanie głośności na pożądanym poziomie, aby zoptymalizować wyjście do użytku z szeroką gamą przedwzmacniaczy, wzmacniaczy mocy lub wzmacniaczy słuchawkowych.

Wycisz i odtwarzaj/wstrzymaj
Odtwarzanie dźwięku można wyciszyć lub wstrzymać (w zależności od źródła wejściowego).

Użytkownicy mogą uzyskać dostęp do regulacji głośności za pomocą panelu dotykowego Liny lub najnowszej wersji dCS Mosaic. Wybierz poniższą ścieżkę i postępuj zgodnie z instrukcjami:
Nawigacja / Wsparcie / Wersje / Sprawdź aktualizacje
Navigation/ Support/Versions/Check for Updates.

Po aktualizacji, nowoczesny przetwornik dCS Lina Network DAC może być używany w systemie dwukanałowym bez przedwzmacniacza, co czyni go jednym z najbardziej wszechstronnych i elastycznych przetworników cyfrowo-analogowych do przesyłania strumieniowego dostępnych w tym przedziale cenowym.

Zestaw dCS Lina System

Aby uzyskać zdalny dostęp do regulacji głośności dCS, także dCS Mosaic musi zostać zaktualizowany do najnowszej wersji 1.41.

dCS Mosaic to starannie dobrany zestaw modułów, które zapewniają słuchaczowi łatwy i intuicyjny dostęp do ogromnego katalogu cyfrowej muzyki. Mosaic zapewnia również dostęp do ustawień dCS, takich jak mapery, filtry i konfiguracje upsamplingu, by umożliwić dostęp do dźwięku z wybranego źródła, w wybranym formacie, bez żadnych kompromisów, dokładnie w takiej formie jak sam zdecydujesz. Po aktualizacji 1.41, Mosaic będzie oferować funkcję sterowania głośnością Lina DAC, a także obsługę transmisji na żywo HTTP i odtwarzanie strumieni HLS.

HTTP Live Streaming (HLS) to protokół transmisji strumieniowej wykorzystywany do dostarczania multimedialnych treści, takich jak wideo i dźwięk, za pośrednictwem internetu. Wykorzystywany jest szczególnie przy transmisjach sportowych, koncertów, czy wydarzeń kulturalnych dokonywanych „na żywo”. W przeciwieństwie do tradycyjnych metod pobierania plików multimedialnych, w przypadku HLS treść jest przesyłana do odtwarzacza strumieniowego w postaci małych segmentów, które są pobierane i odtwarzane na bieżąco. Dzięki temu użytkownik może rozpocząć oglądanie wideo praktycznie natychmiast po rozpoczęciu transmisji, a także łatwiej dostosować jakość strumienia do swojego łącza internetowego.

Wyjątkowa muzyczność i przejrzystość dCS Lina sprawiają, że sprawdzi się idealnie w tradycyjnym, dwukanałowym systemie audio stereo, szczególnie w przypadkach, gdy dysponujemy tylko ograniczoną przestrzenią. Niezależnie od tego, czy słuchasz muzyki głównie na słuchawkach, czy w systemie dwukanałowym, czy na obu tych opcjach, zestaw dCS Lina możesz budować stopniowo, komponent po komponencie. Swoją podróż w meandry hi-endowego brzmienia możemy rozpocząć od przetwornika cyfrowo-analogowego dCS Lina DAC, a z czasem rozszerzyć go o precyzyjny generator sygnału taktującego Lina Master Clock lub wzmacniacz słuchawkowy Lina.

System słuchawkowy dCS Lina dostępny jest w sklep.RMS.pl

Hi-endowy zestaw słuchawkowy dCS Lina w sklep.RMS.pl >>

Zestaw dCS Lina System