Sony TA-AN1000 już w czerwcu w sprzedaży

SONY na czerwiec zapowiada nowy 7.1-kanałowy wzmacniacz AV TA-AN1000 obsługujący rozdzielczości do 8K i 4K/120 oraz Dolby Vision, HDR10, HLG i IMAX Enhanced, Dolby Atmos i DTS:X. Sony TA-AN1000 oferuje także łączność Bluetooth i dostęp do Spotify Connect, Chromecast, Apple Airplay 2 oraz kompatybilność z Sonos. W związku z tym, że urządzenie przeznaczone na Europę nie zawiera wbudowanego tunera, który można znaleźć w amerykańskim odpowiedniku, Sony określa go jako wzmacniacz AV, a nie amplituner AV. 


TA-AN1000 ma moc do użytku dwukanałowego na poziomie 120 W na kanał przy sześciu omach. Dodatkowo TA-AN1000 umożliwia skorzystanie z zastrzeżonej technologii Sony 360 Spatial Sound Mapping, która pomaga poszerzyć scenę dźwiękową i dostarczyć bardziej autentyczne wrażenia kina domowego. TA-AN1000 ma zapewnić nie tylko wspaniały dźwięk o wysokiej rozdzielczości, streaming i inteligentną integrację, lecz także potężny, kinowy dźwięk przestrzenny.

Amplituner TA-AN1000 jest wyposażony w technologię 360 Spatial Sound Mapping, która pozwala rozmieścić w pomieszczeniu szereg wirtualnych głośników, które rozszerzają przestrzeń dźwiękową i wzmacniają wrażenie przebywania w prawdziwym kinie.

TA-AN1000 wykorzystuje także opracowany przez firmę system Digital Cinema Auto Calibration IX wraz z mikrofonem (dołączony do zestawu) do analizy informacji o położeniu każdego głośnika i odpowiedniego dostosowania odległości, kąta, ciśnienia akustycznego i pasma przenoszenia. Współpracując z automatycznym dopasowaniem fazy w celu dalszego wyrównania głośników, niezależnie od konfiguracji i ewentualnych mankamentów pomieszczenia, TA - AN1000 ma zapewnić optymalną jakość dźwięku przestrzennego.

Dane o położeniu pochodzące z systemu kalibracji Digital Cinema Auto Calibration D.C.A.C. IX pozwalają wytworzyć wokół widza szereg wirtualnych głośników, całkowicie zmieniających percepcję dźwięku. W rezultacie można w pełni odczuwać dramatyzm dźwięku Dolby Atmos® i DTS:X® oraz słyszeć każdy oddech, krok i słowo, zupełnie jak bohaterowie filmu.

Technologia Dolby Atmos umożliwia uzyskanie 360-stopniowego dźwięku przestrzennego. 

Ten model posiada następujące złącza: 1 optyczne wejście audio, 1 koncentryczne wejście audio, 4 analogowe wejścia audio, 2 wyjścia na wzmacniacz subwoofera, 1 wyjście słuchawkowe, złącze USB (tylko do zasilania). 6 wejść HDMI 2.1 i 2 wyjścia (w tym obsługa eARC ).

Złącze HDMI 2.1, rozdzielczość 4K/120, zmienna częstotliwość odświeżania (VRR) i automatyczny tryb niskiego opóźnienia (ALLM) to coś, co na pewno ucieszy graczy. Oglądaj dynamiczne sceny, pełne głębi i wiernie oddanych kolorów. Przejście odtwarzanego sygnału przez amplituner AN1000 nie powoduje pogorszenia pierwotnej jakości obrazu, możesz więc bez reszty oddać się oglądaniu filmów. Bardziej emocjonujące i realistyczne są także gry. 

W amplitunerze AN1000 wykorzystano elastyczne rozwiązania głośnikowe, które pozwalają uzyskać najlepszy dźwięk niezależnie od specyfiki otoczenia. Wykorzystano także następujące technologie optymalizacji dźwięku: Acoustic Center Sync, DSEE Ultimate, odtwarzanie nagrań DSD bez konwersji, funkcja Pure Direct, tryb głośnika sufitowego, „podnoszenie” głośnika centralnego.

Znajdź strefę optymalnego dźwięku
Elastyczne rozwiązanie głośnikowe umożliwia „relokację” dźwięku w celu symulacji optymalnego położenia i kąta emisji oraz zapewnienia słuchaczowi najlepszych możliwych wrażeń. Pozwala to pokonać problemy i ograniczenia wynikające z konfiguracji pomieszczenia. Kontury telewizora, kanapy i głośników. Niebieskie wersje głośników w różnych miejscach oznaczają ruch.

Poczuj pełny efekt przestrzenny. Odkryj Phantom Surround Back
Konfiguracja głośników Phantom Surround Back wiernie naśladuje właściwości fizycznych tylnych głośników efektu przestrzennego. Do uzyskania wrażenia 7-kanałowego dźwięk przestrzennego wystarczy Ci zatem 5 głośników.

DSEE Ultimate
System DSEE Ultimate™ (Digital Sound Enhancement Engine) wykorzystuje sztuczną inteligencję Edge AI do interpolacji w czasie rzeczywistym skompresowanej muzyki z plików cyfrowych. Adaptacyjne rozpoznawanie instrumentacji, gatunku muzycznego i indywidualnych cech utworu, takich jak wokale i interludia, przywraca muzyce pierwotny zakres dynamiczny i subtelną akustykę. Aby zapewnić słuchaczowi bogatsze, pełniejsze wrażenia, system zwiększa też czystość i wyrazistość wysokich częstotliwości.

Technologia 360 Reality Audio ma zadbać o autentyczny dźwięk podczas występów na żywo. Dźwięk o wysokiej rozdzielczości zapewnia czystość i precyzję słuchanej muzyki, by wiernie oddać zamysł wykonawcy. Odkryj też nowy sposób słuchania: dźwięk 360 Reality Audio. Dzięki niemu poczujesz się jak na koncercie lub w studiu nagraniowym. Wzmacniacz AN1000 nadaje muzyce niespotykany dotąd realizm. Odtwarza nagrania w formacie DSD (Direct Stream Digital) bez konwersji, dzięki czemu pozwala w pełni docenić ich jakość.

TA-AN1000 oferuje również automatyczne mapowanie tonów HDR i automatyczny tryb obrazu w zgodnych telewizorach. Wraz z PlayStation 5 wyraźnie wskazuje to na telewizory Sony Bravia, z technologią Acoustic Center Sync, która jest gotowa do kompatybilnej współpracy z tym wzmacniaczem. Kiedy podłączysz telewizor BRAVIA z funkcją Acoustic Center Sync, zestaw audio i telewizor pełnią funkcję głośnika centralnego w zestawie kina domowego. Dzięki technologii Acoustic Center Sync dialogi dobiegają z ekranu. Idealne dopasowanie obrazu i dźwięku zwiększa dawkę emocji podczas oglądania.

Podnoszenie” dźwięku z głośnika centralnego 
Zaawansowany system przetwarzania dźwięku w AN1000 umożliwia wirtualne przemieszczenie dźwięku z głośnika centralnego połączonego z górnymi przednimi głośnikami, nawet jeśli głośnik ten znajduje się pod telewizorem lub ekranem do projekcji. W rezultacie dialogi i efekty dźwiękowe dobiegają z właściwego miejsca na ekranie, a oglądanie staje się bardziej naturalnym, wciągającym doznaniem.

Bezproblemowa, automatyczna kalibracja dźwięku z głośników
Dostarczany w zestawie mikrofon do kalibracji i najnowsza generacja systemu automatycznej kalibracji D.C.A.C. IX pozwalają określić rozmieszczenie głośników w przestrzeni. Skompensuj opóźnienia i przesunięcia fazy wynikające z niedoskonałego rozstawienia głośników. Wykorzystaj zaawansowane przetwarzanie sygnału cyfrowego i czuj się jak w prawdziwym kinie. Możesz nawet słuchać niesamowitego, wszechogarniającego dźwięku przestrzennego 360.

Najlepszy dźwięk dzięki udoskonalonym podzespołom

Po modernizacji sekcji cyfrowej za przetwarzanie wszystkich sygnałów odpowiada jeden układ scalony. Łącze HDMI obsługuje teraz wejściowe i wyjściowe sygnały 8K. Wprowadzono również zmiany w podzespołach i obwodach.

Wzmacniacz buforowy z technologią J-FET
Obwody w TA-AN1000 zoptymalizowano kierując się rzeczywistym wyjściowym sygnałem analogowym z przetwornika cyfrowo-analogowego (DAC). Dodanie tranzystora JFET (Junction-gate Field Effect Transistor) poprawiło wydajność wzmacniacza operacyjnego o mniej więcej 20%. Korzystnie wpłynęło to zwłaszcza na formaty dźwięku o wysokiej rozdzielczości — w ich przypadku zwiększyła się ogólna czystość dźwięku, jak również dokładność przesunięcia fazy przy wyższych częstotliwościach.

Nowy transformator zasilający o dużej wydajności
Nowy transformator zasilający powstał z myślą o dalszym zmniejszaniu zniekształceń. Dzięki udoskonalonemu rdzeniowi z uzwojeniem miedzianym i cewce oraz modernizacji procesu produkcyjnego rozrywka łączy się teraz z audiofilską precyzją.

Zgodność z Asystentem Google pozwala tworzyć odpowiedni klimat muzyczny prostymi poleceniami głosowymi. Po dodaniu TA- AN1000 do sieci inteligentnego domu i grup głośników możesz głosowo regulować głośność, sterować odtwarzaniem i obsługiwać inne funkcje.

Niewielkie rozmiary sprawiają, że z łatwością mieści się w szafkach RTV. 

Specyfikacja wzmacniacza Sony TA-AN 1000 na sklep.RMS.pl >>>

Inne produkty w kategorii wzmacniacze stereo >>