Na lipiec zapowiadany jest Technics SU-GX70 - amplituner z funkcjami sieciowymi

Najnowszy Technics SU-GX70 umożliwi bezproblemowe korzystanie z wideo, audio i muzyki dzięki integracji na wyższym poziomie przy użyciu w pełni cyfrowych technologii Technics. Użytkownik może korzystać z usług streamingowych, a poza funkcją Bluetooth, Wi-Fi i AirPlay 2 SU-GX70 oferuje również obsługę Spotify Connect, Tidal, Amazon Music oraz funkcję Chromecast built-in™.

 

 

Technics SU-GX70 wykorzystuje w pełni cyfrowy wzmacniacz, który opiera się na znanej już cyfrowej technologii audio firmy Technics. Jego cyfrowy system transmisji przetwarza sygnały w pełni cyfrowo na wszystkich etapach od wejścia do wyjścia. W porównaniu z transmisją analogową system ten jest mniej podatny na degradację sygnału spowodowaną zewnętrznymi szumami, zapewniając bardziej precyzyjną transmisję sygnału. Dokładne przetwarzanie sygnału nie tylko zapewnia cyfrowy dźwięk o wysokiej rozdzielczości, ale także zachowuje miękką teksturę charakterystyczną dla nagrań analogowych.

Ponadto w HDMI ARC (Audio Return Channel) po raz pierwszy zastosowano silnik JENO. Pomaga to zredukować degradację jakości dźwięku spowodowaną jitterem podczas transmisji cyfrowych sygnałów audio (S/PDIF), zapewniając niezrównany poziom czystości dźwięku telewizyjnego. 

Wysokiej jakości komponenty audio zastosowano również w wielu innych miejscach. Na przykład kondensatory foliowe chipowe zostały użyte zamiast kondensatorów redukujących szumy zasilania i kondensatorów sprzęgających ścieżki sygnałowe.

 

Kalibracja fazy adaptacyjnej obciążenia: idealna odpowiedź impulsowa przez LAPC

Impedancja głośników zmienia się z każdą częstotliwością, a do ich napędzania wymagany jest wzmacniacz mocy, na który nie ma wpływu charakterystyka głośnika. Konwencjonalne wzmacniacze cyfrowe są podłączone do głośników przez filtr dolnoprzepustowy na stopniu wyjściowym, więc charakterystyka impedancji głośnika ma na nie jeszcze większy wpływ. Chociaż charakterystyka amplitudowa konwencjonalnych wzmacniaczy została poprawiona z powodu ujemnego sprzężenia zwrotnego, charakterystyki fazowej do tej pory nie dało się poprawić.

Technics opracował algorytm optymalizacji adaptacyjnej impedancji głośnika, który dokonuje korekty idealnej odpowiedzi impulsowej poprzez cyfrowe przetwarzanie sygnału poprzez pomiar charakterystyki częstotliwościowej amplitudowo-fazowej wzmacniacza z podłączonymi głośnikami. Umożliwia to spłaszczenie charakterystyki częstotliwościowej amplitudy i fazy, czego wcześniej nie osiągały wzmacniacze, a jednocześnie dostarcza dźwięk o bogatej ekspresji przestrzennej.

Podwójny układ zasilania

Konstrukcja zasilacza jest niezwykle ważna w systemach audio zawierających wzmacniacze, obwody cyfrowe i inne tego typu komponenty. Aby wyeliminować wszelkie niekorzystne wpływy na wzmacniacz, Technics SU-GX70 jest wyposażony w dedykowany zasilacz dla obwodów wzmacniacza mocy, który jest niezależny od wszystkich innych obwodów. W dedykowanym zasilaczu wzmacniacza i komponentach wzmacniacza mocy zastosowano te same kondensatory elektrolityczne, które są montowane w modelach z wyższej półki.

Ponadto dzięki zastosowaniu możliwie najkrótszego połączenia między zasilaczem a wzmacniaczem mocy, Technics SU-GX70 zapewnia niski poziom szumów i niską impedancję. W innych miejscach połączenia między głośnikami a wzmacniaczem mocy wykorzystują niemagnetyczne mosiężne śruby. SU-GX70 wykorzystuje szybki zasilacz impulsowy o częstotliwości około 130 kHz. Zwiększenie częstotliwości przełączania zmniejsza zakłócenia w paśmie odtwarzania muzyki. Umożliwia to wysoce responsywne zasilanie sygnałów muzycznych i możliwość wysterowania potężnych głośników. Wejście analogowe zostało dopracowane w każdym szczególe.

Aby Technics SU-GX70 mógł odbierać sygnały audio przez HDMI ARC (Audio Return Channel), ze względu na specyfikację, sygnały wideo muszą najpierw zostać wysłane z SU-GX70. Jednak wyjście tych sygnałów może powodować niepożądane szumy. W związku z tym sygnały wideo są wysyłane z SU-GX70 z niższą szybkością, a cyfrowa wartość koloru każdego piksela jest ustawiona na zero. Zapewnia to działanie przy niskim obciążeniu między urządzeniami nadawczymi/odbiorczymi HDMI, zapobiegając niepożądanemu generowaniu szumów z sygnałów wideo.

Zmniejsza to również wpływ na jakość dźwięku. Co więcej, przesyłanie sygnałów z telewizora do JENO Engine najkrótszą możliwą trasą minimalizuje dalszy wpływ jittera. Jest to mechanizm unikalny dla Panasonic/Technics jako licencjodawców HDMI.

W trybie czystego wzmocnienia odłączenie zasilania sieci i obwodów HDMI usuwa wszelkie zakłócenia z urządzenia lub anteny. Zapewnia to odtwarzanie muzyki z jeszcze lepszą wyrazistością.

Dyskretny obwód wzmacniacza zastosowany w SU-GX70 został przeprojektowany i zaadaptowany z obwodu zastosowanego w SU-R1000 i zastosowano ten sam symetryczny układ. Co więcej, zastosowano również inne wysokiej jakości części audio tej samej klasy, co zastosowane w SU-R1000, takie jak niskoszumowe tranzystory FET, rezystory cienkowarstwowe, kondensatory foliowe i kondensatory elektrolityczne.

Wysokiej jakości muzyka i dźwięk ze źródła wideo

Wyjście HDMI ARC zapewnia użytkownikom możliwość cieszenia się wysokiej jakości muzyką i dźwiękiem ze źródła wideo. SU-GX70 jest kompatybilny z różnymi źródłami muzyki. Posiada wejście analogowe (PHONO(MM)/LINE), optyczne wejście cyfrowe (takie jak TV), koncentryczne wejście cyfrowe i wejście USB. 

Radość z wysokiej jakości dźwięku bezprzewodowo

Technics SU-GX70 może odtwarzać bezprzewodowo muzykę w wysokiej rozdzielczości ze źródła zapisanego w smartfonie, tablecie lub komputerze. Obsługuje nie tylko Bluetooth® i AirPlay2, ale także Spotify Connect®, radio internetowe i Chromecast Built-in™, dzięki czemu umożliwia korzystanie z szerokiej gamy usług strumieniowego przesyłania muzyki.

Funkcja Space Tune

Amplituner SU-GX70 jest wyposażony w funkcję „Space Tune”, która umożliwia dostosowanie przestrzeni dźwiękowej do warunków panujących w pomieszczeniu i miejsca instalacji, dzięki czemu każdy może cieszyć się doskonałą reprodukcją muzyki.

Korzystając z aplikacji „Technics Audio Centre*” na tablety/smartfony lub wybierając ustawienie z czterech ustawień wstępnych — „Wolny”, „Ściana”, „Narożnik” i „Na półce” — używając jednostki głównej zgodnie z instalacją lokalizacji, użytkownik może uzyskać najbardziej odpowiednią jakość dźwięku dla określonego środowiska akustycznego. Co więcej, funkcja „L/R Custom” pozwala użytkownikowi wprowadzić ustawienia niezależnie dla lewego i prawego głośnika, gdy głośniki są ustawione w różnych warunkach instalacji. Zapewnia to najlepszą reprodukcję dźwięku w każdych warunkach instalacji.

* Dostępne tylko dla urządzeń z systemem iOS

Najważniejsze cechy:

  • W pełni cyfrowy wzmacniacz, silnik JENO (eliminacja jittera i optymalizacja kształtowania szumów)
  • Podwójny układ zasilania
  • Idealna odpowiedź impulsowa dzięki LAPC (kalibracja fazy adaptacyjnej obciążenia)
  • Tryb czystego wzmocnienia
  • Wysokiej jakości dźwięk dzięki wyjściu wideo HDMI ARC

Amplituner Technics SU-GX70 jest dostępny w dwóch kolorach: srebrnym lub czarnym. aluminiowy. Panel przedni wykonany jest ze szczotkowanego aluminium o grubości 7 mm.

 

Specyfikacja oraz więcej informacji o Technics SU-GX70 >>

Pozostałe produkty w kategorii amplitunery stereo >>