NuPrime Omnia WR-2: Świetnie wyposażony "samograj"

Omnia WR-2 to najnowszy, kompaktowy „kombajn” odtwarzający od NuPrime. Łączy funkcje odtwarzacza strumieniowego, przetwornika cyfrowo-analogowego DAC, przedwzmacniacza, wzmacniacza słuchawkowego, odbiornika oraz nadajnika Bluetooth.

 
Urządzenie obsługuje sygnały cyfrowe do 192kHz/24-bit a za konwersję cyfrowo-analogową odpowiada układ firmy ESS Technology ESS9023. Co więcej, Omnia WR-2 wyposażono w funkcję Multiroom i za pomocą aplikacji Omnia Receiver można obsłużyć nawet do 8 stref.

 

 

 

Obsługa głównych serwisów streamingowych i internetowych stacji radiowych


NuPrime Omnia WR-2 obsługuje najpopularniejsze serwisy streamingowe: Spotify, Tidal, Qobuz, Deezer, Amazon Music, Napster, QQ music poprzez aplikacje Tidal Connect i Spotify Connect. Natomiast serwisy TuneIn oraz iHeartRadio pozwalają na dostęp do kilku tysięcy radiowych stacji internetowych.

 
To jednak nie koniec jego możliwości. Dzieki UPnP możemy w prosty sposób przesyłać utwory z innych urządzeń (smartfon, tablet, komputer, dysk NAS) podłączonych do tej samej sieci Wi-Fi. Producent nie zapomniał także o użytkownikach urządzeń mobilnych z systemem iOS, wyposażając Omnia WR-2 w AirPlay2, które umożliwia bezprzewodowe przesyłanie utworów.


Bluetooth obsługuje kodek aptX HD i jest dwukierunkowy, dzięki temu urządzenie może odbierać sygnał np. z telefonu i przesyłać go do słuchawek wyposażonych w Bluetooth.

 

Szeroki wachlarz dostępnych złączy, w tym HDMI ARC

 
Odtwarzacz wyposażony został w cyfrowe wejścia sygnału audio: optyczne, koaksjalne i HDMI ARC, które umożliwiają podłączenie telewizora lub odtwarzacza. Do gniazda USB-A, umiejscowionego na tylnym panelu urządzenia, można podłączyć pendrive z ulubioną muzyką. NuPrime Omnia WR-2 posiada także wyjście SPDIF USB, które umożliwia przesłanie sygnału cyfrowego do zewnętrznego przetwornika DAC firmy NuPrime. Do obsługi sygnału analogowego dedykowane są dwie pary złącz liniowych 2xRCA wejściowych i wyjściowych. Łączność z internetem zapewnia połączenie bezprzewodowe Wi-Fi oraz przewodowe Ethernet (gniazdo RJ45). Z tyłu także znajdziemy wyjście wyzwalacza (Trigger Out), dedykowane do podłączenia np. końcówki mocy oraz wyjście RCA do podłączenie subwoofera aktywnego.

 

 

Dostrojenie dźwięku do własnych upodobań


Urządzenia oferowane przez NuPrime słyną z dźwięku, który znacząco wykracza poza oczekiwania w budżecie, w którym są sprzedawane. WR-2 posiada 7 predefiniowanych ustawień korektora EQ Presets oraz loudness (wzmocnienie niskich tonów), które umożliwiają dopasowanie dźwięku do systemu i rodzaju słuchanej muzyki: Flat, Loudness 1, Loudness 2, Loudness 3, Rock, Jazz, Pop, Classic.

 

 

 

Główne cechy:

wyjścia: coaxial (USB-C), liniowe 2x RCA, słuchawkowe mini Jack 3.5mm, wyzwalacz 12V (Trigger)
wejścia: liniowe 2x RCA, HDMI ARC, optyczne, coaxial, USB-A (pamięć masowa USB, Pen Drive)
restreaming wszystkich wejść do WiFi i Bluetooth aptX HD (słuchawek oraz głośników )
Ethernet gniazo RJ45, WiFi 2.4GHz i 5GHz
dwukierunkowy Bluetooth aptX HD
obsługa rozdzielczości do 24-bit/192kHz
Airplay2, DLNA, UPnP, Spotify Connect, Tidal Connect oraz Qplay
obsługiwane serwisy streamingowe: Amazon Music, Deezer, Tidal, Spotify, Qobuz, TuneIn, iHearRadio, Napster, QQ misic i inne
wsparcie streamingu multi-room do 8 stref
7 predefiniowanych ustawień equalizera NuPrime EQ
wyświetlacz OLED
aplikacja Omia Receiver na urządzenia z systemem Android oraz iOS

Specyfikacja NuPrime Omnia WR-2 w sklep.RMS.pl >>