Nowość na HIGH END Munich 2023: Dali Epikore 11

Wraz z nową kolumną Dali EPIKORE 11 marka ta świętuje 40 lat badań i rozwoju głośników. EPIKORE 11 nawiązuje do serii DALI EPICON oraz łączy w sobie kilka nowych technologii flagowca DALI KORE. Ich premiera planowana jest na sierpień 2023r.

Wypełniając lukę między serią DALI EPICON i DALI KORE, EPIKORE 11 zawiera wiele przełomowych technologii z flagowych kolumn i wyznacza nowe standardy dla wysokiej klasy konstrukcji kolumn. Niski poziom zniekształceń ustanawia punkt odniesienia dla wysokiej jakości przetworników, łącząc przy tym najwyższy realizm dźwięku i luksusowe wykonanie dla wymagających uszu i oczu - dla każdego rozmiaru pomieszczenia.

Dali EPIKORE 11 to czteroipółdrożna kolumna dostępna w różnych wersjach kolorystycznych. Jedną z ważniejszych technologii jest SMC Gen-2. Wprowadzona po raz pierwszy w Dali Kore w zeszłym roku, jest następną generacją technologii materiałów magnetycznych marki, którą można znaleźć w przetwornikach basowych i średniotonowych, a także w rdzeniach indukcyjnych zwrotnicy. Celem jest zmniejszanie histerezy (niezamierzonej rezystancji cewki drgającej, która może powodować zniekształcenia), modulacji strumienia i prądów wirowych w układzie magnesów, co powinno skutkować jeszcze mniejszymi zniekształceniami oraz lepszą dynamiką. W obudowie również znalazł się hybrydowy przetwornik wysokotonowy EVO-K Kore, który łączy 35 milimetrowy głośnik wysokotonowy z miękką kopułką z ulepszoną wersją ultracienkiego głośnika wstęgowego Dali. Wszystko to, by dostarczyć wydajność na poziomie high-end.

Oprócz układu przetworników wysokotonowych obudowa z forniru z prawdziwego drewna zawiera cztery 8-calowe przetworniki basowe i 6,5-calowy głośnik średniotonowy, z których wszystkie wykorzystują papier i włókno drzewne do budowy stożka. Membrana przetwornika średniotonowego ma tą samą złożoną, wytłoczoną strukturę geometryczną, co w Dali Kore. Poprawia ona kontrolę i pomaga zmniejszyć zniekształcenia. 

Podstawy mocujące kolumny są nowe i zawierają powiększone śruby radełkowane, aby lepiej chwycić gołe przewody i końcówki widełkowe. Odlewane ciśnieniowo przegrody są wykonane z obojętnych akustycznie sztywnych materiałów, aby zapewnić solidną platformę dla przetworników, eliminując przy tym wibracje obudowy, podczas gdy podwójne otwory bass reflex zostały zaprojektowane tak, aby pomóc przetwornikom basowym w dostarczaniu głębokich, wolnych od zniekształceń niskich częstotliwości. 

Kolumny Dali Epikore są dostępne w trzech wykończeniach o wysokim połysku: czarnym, bordowym i orzechowym. 

Specyfikacja Dali EPIKORE 11 w sklep.RMS.pl>>
Inne produkty w kategorii Kolumny podłogowe>>