Druga generacja zintegrowanego wzmacniacza stereo Musical Fidelity Nu-Vista 800.2

Na targach High End Munich 2023 zaprezentowano drugą generację wzmacniacza zintegrowanego stereo Musical Fidelity opartego na lampach nuvistorowych. Musical Fidelity Nu-Vista 800.2 łączy w jednej obudowie znakomitą jakość zestawu Nu-Vista PRE, PAS i PAM. Dostarczając 330W na kanał, NuVista 800.2 może bez problemu wysterować dowolne kolumny.

 

Musical Fidelity jako pierwsza firma na świecie użyła do produkcji high-endowych urządzeń audio lamp nuwistorowych - miniaturowych, wyjątkowo trwałych, z obudową wykonaną z metalu, a nie ze szkła. Ich zaletami są m.in. niezawodność, niski poziom szumów i niskie mikrofonowanie. W sprzęcie audio był to złoty środek pomiędzy wzmacniaczem tranzystorowym, a klasyczną konstrukcją lampową. W 1999 roku wprowadzając urządzenia z pierwszej generacji Nu-Vista (przedwzmacniacz Nu-Vista, wzmacniacz zintegrowany Nu-Vista M3, końcówka mocy Nu-Vista 300 i odtwarzacz CD Nu-Vista 3D) Musical Fidelity na nowo odkrył lampy Nuvistor. Urządzenia te reprezentowały idealną równowagę między technologią tranzystorową a sprawdzoną technologią lampową.

Trzy lata trzeba było czekać na kolejne urządzenie z lampami NuVista, wszystko ze względu na brak dostępności odpowiednich gniazd lampowych NuVistor. Jednak Antony Michaelson nie ustawał w poszukiwaniach i w końcu się udało. Producent zapewnia, że druga generacja wzmacniacza zintegrowanego NuVista 800 to coś więcej niż ewolucja poprzedniego modelu. Ma to być rozwiązanie, które wprowadza zmianę w całe DNA serii Musical Fidelity Nu-Vista tak, by dostarczyć moc i najwyższą jakość dźwięku. W serii Nu Vista Musical Fidelity łączy lampy nuvistorowe z technologią SMD i CAD/CAM PCB, co ma zapewnić maksimum wydajności każdego obwodu. 

W Musical Fidelity NU-VISTA 800.2 znajdziemy całkowicie odseparowane kanały w trybie dual mono, dwa transformatory toroidalne 1,5 KV na kanał, które znane są z niezwykle płynnej pracy. Nu-Vista 800.2 łączy w sobie technologię lampową (lampy Nuvistor w przedwzmacniaczu) i półprzewodnikową z ogromną wydajnością. Dzięki temu, że ścieżki sygnałowe są możliwie najkrótsze, uzyskujemy najlepszą możliwą jakość dźwięku.

Sekcja wzmacniacza stanowi kolejny krok w ewolucji legendarnego monstrualnego 1000 watowego wzmacniacza Titan, który uważany jest za jedno z najlepszych tego typu urządzeń wyprodukowanych kiedykolwiek. Wprowadzono w nim subtelne ulepszenia, które mają pozwolić na dostarczenie jeszcze lepszej wydajności. 

Na panelu przednim w centralnej pozycji ulokowano wyświetlacz OLED, a po jego lewej i prawej stronie umieszczono pokrętła, z których jedno służy do wyboru wejścia, a drugie do regulacji głośności. Solidna aluminiowa obudowa zapobiega nagrzewaniu się modułów wzmacniacza. 

Nowy zintegrowany wzmacniacz stereo Musical Fidelity NU-VISTA 800.2 stawia przede wszystkim na lampy Nuvistorowe, które znajdziemy w przedwzmacniaczu. Po raz kolejny też NuVista koncentruje się wyłącznie na źródłach analogowych. Dostępne są cztery pary gniazd cinch dla szerokiej gamy źródeł, a także wyjście liniowe i na preamp. Ponadto znajdziemy tu także wejście XLR oraz cztery pary złoconych zacisków śrubowych do podłączenia kolumn. Do NuVisty 800.2 załączono także metalowy pilot IR.

Specyfikacja wzmacniacza Musical Fidelity Nu-Vista 800.2 w sklep.RMS.pl >>

Cena i specyfikacja wzmacniacza Musical Fidelity Nu-Vista 800 w sklep.RMS.pl >>