Trzy subwoofery aktywne w nowej serii: Monitor Audio: Anthra W10, Anthra W12 i Anthra W15

Monitor Audio na sierpień 2023 roku zapowiada wprowadzenie do oferty nowej serii autonomicznych subwooferów. W skład serii Anthra wchodzą trzy wysokowydajne subwoofery aktywne o intuicyjnej obsłudze: Anthra W15, Anthra W12 i Anthra W10. Subwoofery wyposażono w membrany C-CAM w technologii Rigid Surface Technology II (RST II) o dużym wychyleniu 50mm i mają zapewnić głęboki, precyzyjny bas i muzykalność, zaspokajając potrzeby zarówno entuzjastów filmów, jak i melomanów.

monitor audio anthra subwoofer

Subwoofer Monitor Audio W15 jest wyposażony w 15-calowy przetwornik RST II C-CAM o dużym skoku 50mm, zasilany przez wzmacniacz klasy D o mocy 1400W. Modele W12 i W10 oferują odpowiednio 12-calowy i 10-calowy przetwornik napędzany wzmacniaczami klasy D o mocy wyjściowej 900 i 425W.

monitor audio anthra subwoofer

Nowa seria subwooferów Monitor Audio Anthra ma oferować solidną jakość wykonania i przyjazne dla użytkownika funkcje, zapewniając użytkownikom elastyczność w wyborze subwooferów w oparciu o ich preferencje i wymagania systemowe.

Trzy modele Anthra zostały zaprojektowane z naciskiem na muzykalność i kontrolę basu. Dzięki zastosowaniu eksperckiej wiedzy oraz solidnych zasad projektowania, każdy model tej gamy zapewnia połączenie głębokiego basu z muzykalnością i zwinnością, co zwiększa przyjemność z oglądania filmów i słuchania muzyki.

monitor audio anthra subwoofer

Anthra W10

Kompaktowy 10-calowy subwoofer o mocy 425W. Monitor Audio Anthra W10 może być używany samodzielnie lub w połączeniu z maksymalnie trzema innymi subwooferami Anthra. Subwoofer Monitor Audio Anthra W10 zaprojektowany został z myślą o dostarczaniu głębokich, dynamicznych basów w małych i średnich pomieszczeniach. Wyposażono go we wzmacniacz klasy D o mocy 500W napędzający 10-calowy (25 cm) przetwornik C-CAM w technologii Rigid Surface Technology II (RST II) o dużym wychyleniu.

Anthra W12
Subwoofer Anthra W12, zaprojektowany z myślą o dostarczaniu imponujących basów w średnich i dużych przestrzeniach. Wyposażony jest w potężny wzmacniacz klasy D o mocy 1000W napędzający 12-calowy (30 cm) przetwornik C-CAM w technologii Rigid Surface Technology II (RST II) o wysokim wychyleniu. W12 może być używany samodzielnie lub w połączeniu z maksymalnie trzema innymi subwooferami Anthra

Anthra W15

Subwoofer Anthra W15 to największy subwoofer z nowej serii Monitor Audio. Wyposażony jest w 15-calowy (38 cm) przetwornik C-CAM Rigid Surface Technology II (RST II) o dużym wychyleniu, zasilany przez wzmacniacz klasy D o mocy 1500 W, umieszczony we wszechstronnie wzmocnionej wewnętrznie, szczelnej obudowie. Zaprojektowano go z myślą o dostarczaniu najgłębszych basów w największych przestrzeniach. W15 może być używany samodzielnie lub w połączeniu z maksymalnie trzema innymi subwooferami Anthra.

monitor audio anthra subwoofer

Membrana C-CAM: aluminium i magnez z powłoką ceramiczną

Kluczowym elementem subwooferów serii Anthra jest zastosowanie C-CAM. Są to mocne, lekkie i sztywne membrany C-CAM, które mają wykazywać większą wierność w całym zakresie działania, zapewniając czystszą, wyraźniejszą i bardziej precyzyjną prezentację dźwięku.

Wszystkie przetworniki wyposażono także w technologię Rigid Surface Technology II (RST II), która zwiększa sztywność stożka, minimalizując zniekształcenia dźwięku. Za każdym przetwornikiem RST II C-CAM o dużym skoku kryje się potężny wzmacniacz.

monitor audio anthra subwoofer

Potężne wzmacniacze klasy D
Subwoofery są wyposażone w potężne wzmacniacze klasy D do napędzania przetworników o dużym skoku. Wzmacniacze zapewniają ciągłą moc wyjściową RMS odpowiednio 425W (W10), 900W (W12) i 1400W (W15). Wzmacniacz zapewnia, że przetworniki pracują na optymalnym poziomie wydajności, bez względu na głośność. Wzmacniacze i ich zasilacze są zaprojektowane w tandemie, dzięki czemu doskonale ze sobą współpracują, zapewniając lepszą wydajność i mniejsze zniekształcenia.
monitor audio anthra subwoofer
Mocna obudowa

Subwoofery Monitor Audio Anthra wykorzystują solidną obudowę MDF, ze ścianami zewnętrznymi o grubości do 36 mm i ścianami wewnętrznymi o grubości 19 mm ze starannie skonfigurowanymi usztywnieniami, które zostały zoptymalizowane akustycznie pod kątem wytrzymałości, a także redukcji wibracji i rezonansów.

Łączność i prosta konfiguracja

Subwoofery Monitor Audio Anthra oferują szeroką gamę opcji połączeń, takich jak wejścia RCA z LFE i XLR do profesjonalnej instalacji, umożliwiające łańcuchowe łączenie do czterech subwooferów. Pełnokolorowy wyświetlacz LCD i obrotowe pokrętło znajdują się na tylnym panelu, aby umożliwić podstawową konfigurację subwoofera i wybór ustawień EQ, podczas gdy zaawansowane funkcje, w tym konfiguracja DSP i konfiguracja połączeń z wieloma subwooferami, są dostępne za pośrednictwem aplikacji MaestroUnite.

monitor audio anthra subwoofer

Intuicyjna aplikacja MaestroUnite

Do serii subwooferów Anthra dołączono aplikację MaestroUnite, która umożliwia użytkownikom optymalizację konfiguracji subwoofera zgodnie z własnymi preferencjami oraz wymaganiami systemowymi. Pozwala ona również na konfigurację DSP oraz wygodną konfigurację i zastosowanie tych samych ustawień w wielu subwooferach używanych w ramach jednego systemu.

monitor audio anthra

Seria subwooferów Anthra będzie dostępna w wykończeniu Satin White i High Gloss Black. W sprzedaży ma się pojawić najwcześniej w sierpniu 2023 roku. 

Monitor Audio Anthra W10 w sklep.RMS.pl >>>

Monitor Audio Anthra W12 w sklep.RMS.pl >>>

Monitor Audio Anthra W15 w sklep.RMS.pl >>>

Więcej produktów z kategorii subwoofery do kina domowego >>

Więcej produktów z kategorii subwoofery do stereo >>