Pro-Ject T2 W - pierwszy gramofon z WiFi tej marki

Pro-Ject T2 W to gramofon z napędem paskowym, z 9-calowym aluminiowym ramieniem i wkładką Sumiko MM Rainier oraz elektroniczną kontrolą prędkości. Pro-Ject T2 to pierwszy gramofon do strumieniowego przesyłania muzyki przez Wi-Fi w ofercie austriackiej marki. W 2023 roku – zdobył nagrodę EISA w kategorii „Najlepszy system winylowy 2023–2024”. Model Pro-Ject T2 W udoskonala formułę modelu Pro-Ject T1 o innowacyjną technologię strumieniowania Wi-Fi. Umożliwia to płynne strumieniowanie do szerokiej gamy nowoczesnych urządzeń audio z obsługą sieci, w tym streamerów HiFi, amplitunerów kina domowego oraz współczesnych głośników strumieniowych.

  

Model Pro-Ject T2 W udoskonala formułę modelu Pro-Ject T1 o innowacyjną technologię strumieniowania Wi-Fi. Umożliwia to płynne strumieniowanie do szerokiej gamy nowoczesnych urządzeń audio z obsługą sieci, w tym streamerów HiFi, amplitunerów kina domowego oraz współczesnych głośników strumieniowych.

Model Pro-Ject T2 W współpracuje z różnymi platformami przesyłania strumieniowego. Z Pro-Ject T2 W możliwa jest obsługa multiroom, co oznacza, że możesz wysyłać strumień audio do wielu urządzeń odbiorczych.

 

Pro-Ject T2 W picture

 

Pro-Ject T2 W wyposażony jest w wysokiej jakości dwustopniowy, pasywny przedwzmacniacz gramofonowy MM z dzieloną końcówką – po raz pierwszy w gramofonie Pro-Ject zastosowano zintegrowany przedwzmacniacz gramofonowy tego poziomu. Uznano to za konieczne, aby zmaksymalizować wydajność Wi-Fi.

Do pakietu dodano najnowszą technologię Wi-Fi, w tym wszystkie najnowsze standardy WLAN oraz 2x2 MIMO  teoretycznie pozwalające na prędkości wyższe niż nowoczesne, typowe łącza internetowe. Dzięki MIMO uzyskujemy maksymalną stabilność sygnału i ochronę przed utratą pakietów i danych. Wszystko sprawia, że dzięki Pro-ject T2 W możesz przesyłać strumieniowo w standardowym skompresowanym formacie – zapewniającym maksymalną kompatybilność – lub w bezstratnej rozdzielczości 24 bity/48 kHz dla wybranych wysokiej klasy streamerów, np. takich jak Pro-ject Stream Box S2 Ultra.

Nowa aplikacja „Pro-Ject Control” oferuje szybką i intuicyjną obsługę, podczas gdy konfiguracja Wi-Fi może być łatwo przeprowadzona za pomocą nowoczesnej funkcji BLE, co upraszcza proces konfiguracji.

Pro-Ject T2 W picture

 

Gramofon wyposażony jest w talerz ze szkła o wadze 1,7 kg, który podąża za filozofią zerowego rezonansu. Ta decyzja projektowa eliminuje ewentualne zakłócenia wywoływane przez alternatywne rozwiązania - talerze plastikowe lub lekkie stalowe.

Pro-Ject T2 W picture

Gramofon T2 W obsługuje prędkości 33 i 45 obr./min. System sterowania silnikiem zapewnia wysoką precyzję, a przełączanie między prędkościami odbywa się łatwo za pomocą przełącznika umieszczonego na boku gramofonu.

Pro-Ject T2 W picture

 

Pro-Ject T2 W jest wyposażony w nowy regulowany mechanizm anti- skating oparty na sprężynach. Ta funkcja poprawia wydajność, optymalizując śledzenie ramienia gramofonowego na płycie.

Pro-Ject T2 W picture

 

Gramofon jest dostarczany z wkładką MM Sumiko Rainier wyprodukowaną w Japonii. Wkładka została zaprojektowana w celu dokładnego pozycjonowania instrumentów i wokali na płycie, zapewniając wysoką jakość dźwięku.

Specyfikacja Sumiko Rainier:
- typ wkładki: MM
- pasmo przenoszenia: 15 Hz - 25 kHz
- napięcie wyjściowe: 5.0mV at 1kHz
- impedancja wejściowa: 1130Ω
- separacja kanałów: 25dB at 1kHz
- balans: 1,5 dB at 1kHz
- siła nacisku: 1,8 - 2,2 g

Aplikacja Pro-Ject Control ułatwia łatwe sterowanie strumieniowaniem. Użytkownicy mogą wybrać żądane miejsce docelowe dla strumieniowania, a następnie używać przycisku Kontrola Strumieni na boku gramofonu, aby rozpocząć odtwarzanie na wybranym urządzeniu strumieniującym.

Pro-Ject T2 W picture

Starannie zaprojektowany podwójny, stopniowy, pasywny przedwzmacniacz gramofonowy dla wkładek MM, który idealnie współgra z wydajnością i trwałością gramofonu.

Pro-Ject T2 W picture

Gramofon posiada aluminiowe ramię o długości 9" z jednoczęściową konstrukcją. Ramię jest wyposażone w łożyska o niskim oporze toczenia, które zostały poprawione względem poprzedniego modelu, aby pomieścić zwiększoną długość i średnicę, co gwarantuje precyzyjne śledzenie ścieżki i dokładność podczas odtwarzania.

 

Wyprodukowany w Europie przez fabrykę gramofonów z długoletnim doświadczeniem.

Pro-Ject T2 W picture

Pełna specyfikacja Pro-Ject T2 W dostępna na sklep.rms.pl>>