Melodika Purple Rain MDUCB

Portfolio polskiej marki Melodika poszerza się o kolejny solidny kabel USB – Melodika MDUCB, który przeznaczony jest do transmisji danych. Przewód USB C-B umożliwia wygodne połączenie do urządzeń wyposażonych w złącze USB C, np. komputera / tabletu / smartfona – urządzeń peryferyjnych ze złączem USB B takich jak np. przetworniki C/A DAC, urządzenia medyczne, interfejsy audio, karty dźwiękowe, plotery itp.

 
 Przy projektowaniu kabla Melodika Purple Rain MDUCB z wtykami USB B-C priorytetem było, by przesył cyfrowy dostarczany był w jak najlepszej jakości. Przewód Melodika Purple Rain MDUBC zbudowany jest z dwóch par żył (4x 0,2mm2), jedna z tych par służy do transmisji danych, a druga do zasilania. Konstrukcja, w której linia służąca do transmisji danych jest oddzielona i posiada własne ekranowanie, pozwala na zminimalizowanie zewnętrznych zakłóceń. Izolując zasilanie od przewodników sygnałowych, jesteśmy w stanie uzyskać niski jitter oraz powodujemy, że interferencje z jednej wiązki nie są w stanie przechodzić na inne.

Potrójne ekranowanie, które składa się z dwóch warstw folii Mylar i oplotu z ocynkowanej miedzi, ogranicza szum elektryczny oraz zakłócenia elektromagnetyczne (EMI). Wtyki pozłacane 24-karatowym złotem zmniejszają straty na połączeniu wtyk-gniazdo. Z kablem połączono je precyzyjnie za pomocą najwyższej jakości lutu cyny ze srebrem.
kabel Melodika MDUAC

Wytrzymała purpurowa izolacja zewnętrzna z PVC, która jest odporna na promienie UV i alkohol oraz wykazuje wyśmienitą udarność również w szerokim zakresie temperatur od -30 do +70 stopni Celcjusza, co sprawia, że przewód Melodika MDUCB może być użyty także w instalacjach. Kabel Melodika MDUCB wykonano z najwyższą starannością, zapewniając trwałość i bezpieczeństwo użytkowania. Dlatego, jak wszystkie kable Melodika, także Melodika MDUCB objęty jest 5-letnią gwarancją producenta.
 


W tym miejscu warto zauważyć, że funkcjonalność kabla USB C-B zależy także od tego jakie możliwości daje gniazdo, którego używany w podłączanym urządzeniu. Urządzenia wyposażone w gniazdo USB-C, które służy zarówno do przesyłania danych jak i ładowania urządzenia oznaczone jest charakterystycznym symbolem przypominającym trójząb, czasem z dodanymi literami SS (Super Speed) na początku.

melodika mducb usb c
Jeżeli przy gnieździe, którego zamierzasz użyć z kablem USB C znajduje się symbol błyskawicy, a nie „trójząb” to jest to gniazdo, które nie jest złączem transmisyjnym, a służy jedynie do ładowania urządzeń. Takie gniazdo USB C nie umożliwia przesyłu danych, niezależnie od tego jaki kabel zostanie do tego użyty. Przed zakupem zawsze warto sprawdzić specyfikacje urządzeń i kabla, aby upewnić się, że spełni on zamierzony cel.

melodika mducbNajważniejsze cechy Melodika Purple Rain MDUCB:

 • Złącza: ekranowany wtyk USB C, wtyk USB B
 • Standard: USB 2.0 o prędkości do 480 Mb/s
 • 2 pary żył: 4x 0,2mm2
 • Pojemność żył: 62 nF/1km - 62 pF/m
 • Miedź beztlenowa OFC: 99.99%
 • Wtyki pozłacane 24K złotem
 • Potrójne ekranowanie (2x folia Mylar + oplot z ocynkowanej miedzi)
 • Średnica 6.5mm
 • Elastyczność kabla, średnica załamania kabla 38mm
 • Impedancja 90 Ohm
 • Purpurowa izolacja zewnętrzna jest odporna na: promienie UV, wodę morską, ozon, alkohol. Wyśmienita udarność zarówno w pokojowej jak i niskiej temperaturze.
 • Działa w zakresie temperatur od -30 do +70 stopni Celsjusza, dlatego idealnie nadaje się również do instalacji
 • Lutowanie cyną ze srebrem
 • Wyprodukowany w Polsce
 • Certyfikat: RoHS 2
 • 5 lat gwarancji

Kabel Melodika Purple Rain MDUCB dostępny będzie w długości od 0,3 do 7m. 

Kabel USB marki Melodika oznaczony jest symbolem MDUCB, gdzie "U" to skrót od USB, a CB typ zastosowanych złącz (USB-C/USB-B). Liczby następujące po tym symbolu wskazują na długość kabla, a zatem przewód o długości 2,5m będzie miał symbol: MDUCB25, a przewód o długości 7m - MDUCB70.

Melodika to polska marka kabli audio-video oraz głośników hi-fi oraz głośników instalacyjnych, która powstała z pasji do dobrego dźwięku i z chęci pokazania, że w Polsce mogą powstawać wysokiej jakości produkty, doceniane przez klientów oraz ekspertów, także za granicą.

Od samego początku Melodika reprezentowała zdroworozsądkowe podejście, w którym priorytetem są jakość i brzmienie, a cel jeden – dać melomanom jak najwięcej dobrego dźwięku za jak najmniejsze pieniądze. Na początku asortyment marki Melodika obejmował przede wszystkim kable głośnikowe, jednak z czasem zaczął się rozbudowywać swoje portfolio i rozwija się do dziś dnia.

Melodika Purple Rain w sklep.RMS.pl >>