HIFIMAN Ananda Nano (Stealth Magnets) oraz Arya Organic (Stealth Magnets)

Ananda oraz Arya to dwa modele słuchawek planarnych HiFiMAN, które można uznać za ikoniczne wręcz pozycje w portfolio tego producenta. Teraz zyskują nowe wcielenie, w którym mogą pochwalić się nową, ultracienką membraną nano "Nanometer Thickness Diaphragm". HIFIMAN Ananda Nano (Stealth Magnets) oraz Arya Organic (Stealth Magnets). 
 

 nowości hifiman
 
Nowa ultracienka membrana o grubości nanometra "Nanometer Thickness Diaphragm"

Ponieważ warstwa przewodząca (cewka drgająca) w słuchawkach planarnych jest równomiernie rozłożona na powierzchni membrany, siła elektromagnetyczna, która wprawia membranę w wibracje i wytwarza dźwięk, działa znacznie bardziej równomiernie niż przy stożkowej membranie słuchawek dynamicznych. W rezultacie zniekształcenia fazowe są znacznie mniejsze niż w słuchawkach dynamicznych, a przestrzeń jest precyzyjnie budowana. Jednocześnie zapewnia to także znacznie większą scenę dźwiękową i lepsze pozycjonowanie.
 
stealth magnets hifiman

Super cienka membrana o grubości jedynie nanometra ma zapewnić znacznie mniejsze zniekształcenia, błyskawiczną reakcję przejściową oraz wyraźną poprawę dynamiki i szczegółowości, czyli w skrócie - wyraźne ulepszenie jakości brzmienia.
 stealth magnets hifiman


"Stealth Magnets", czyli "niewidzialne magnesy"

Akustycznie transparentne magnesy Stealth Magnets dzięki swojej zaawansowanej konstrukcji znacząco zmniejszają dyfrakcję fal, czyli ich rozproszenie. Zwiększona integralność fal objawia się czystszym, dokładniejszym brzmieniem i jeszcze wierniejszym budowaniem sceny dźwiękowej.
Unikalny kształt magnesów Stealth Magnets zapewnia bezkolizyjne przechodzenie fali dźwiękowej do naszego ucha i brak zakłóceń, które występowałyby przy magnesach o standardowej budowie.

 
stealth magnets hifiman


Asymetryczne nausznice z opatentowanym systemem Window Shade

Zarówno Ananda Nano Stealth Magnets jak i Arya Organic Stealth Magnets to planarne słuchawki otwarte, w których zastosowano opatentowany system "Window Shade" chroniący przetworniki przed uszkodzeniami mechanicznymi. Charakterystyczne, asymetryczne nausznice kształtem dopasowane są do anatomicznego kształtu małżowin usznych, co pozwala na długie godziny odsłuchów bez zmęczenia.

 hifiman ananda nano


Złącza słuchawkowe 3,5mm zastosowane w nowej generacji słuchawek zostały przeprojektowane tak, by zwiększyć ich wytrzymałość. Ponadto zapewniają one lepszą łączność i otwierają użytkownika na bogaty wachlarz możliwości eksperymentowania z okablowaniem.

Czym zatem różnią się te dwa modele?

hifiman ananda nano

 

HiFiMAN Ananda Nano Stealth Magnets ma szersze pasmo przenoszenia - od 5 Hz do 55 kHz. Wysoka jakość zastosowanych przetworników sprawia, że trójwymiarowe pole dźwiękowe otacza uszy słuchacza, a pozycjonowanie i obrazowanie instrumentów muzycznych są tak precyzyjne, jak podczas występów na żywo.Hybrydowy pałąk, będący połączeniem metalu i matowej czarnej opaski z ekoskóry, zapewnia wygodę i komfort termiczny, nawet podczas długich sesji odsłuchowych. Szeroki zakres regulacji sprawia, że słuchawki Ananda Nano Stealth Magnets łatwo można dopasować do każdego rozmiaru głowy.

hifiman ananda nanoDo słuchawek dołączono podwójny kabel niezbalansowany 2x 3,5 mm na jack 6,35 mm (o długości 3m) oraz adapter duży jack 6.35mm na mały jack 3,5mm

hifiman ananda nano


Najważniejsze cechy słuchawek planarnych HiFiMAN Ananda Nano Stealth Magnets:

• Konstrukcja otwarta
• Membrana Nanometer Thickness Diaphragm
• Impedancja 14?
• Skuteczność 94 dB
• Pasmo przenoszenia 5Hz - 55kHz
• Technologia "Stealth Magnets", czyli "niewidzialnych magnesów"
• Asymetryczne nausznice dostosowane są do naturalnego kształtu uszu
• Opatentowany system "Window Shade"
• Hybrydowy pałąk
• Waga: 419g
 

Cena i specyfikacja HiFiMAN Ananda Nano w sklep.RMS.pl >>

 
hifiman arya organic

Słuchawki HiFiMAN Arya Organic Stealth Magnets to najnowsza, trzecia już generacja modelu Arya. Nowe wzornictwo wprowadza do konstrukcji nauszników drewniane elementy, które mają zapewnić pełniejszą sygnaturę dźwiękową, przy jednoczesnym zachowaniu szerokiej sceny dźwiękowej i wiernym odwzorowaniu dźwięku bez podbarwień, charakterystycznych dla tego modelu. Mimo tych zmian, swoim wyglądem nadal nawiązują do kultowego modelu HE1000, jednak teraz bez problemu wyróżniają się wśród innych planarnych słuchawek w portfolio marki HiFiMAN.

Obniżona impedancja 16? zamiast wcześniejszych 32? sprawia, że są to słuchawki, które dużo łatwiej napędzić.

Konstrukcję planarnych HiFiMAN Arya Organic wykonano z metalu i wysokiej jakości tworzyw, dzięki czemu jest nie tylko wytrzymała, ale i lekka, co korzystnie wpływa na komfort użytkowania. Arya Organic ma wygodny, ergonomiczny kształt. Metalowa konstrukcja jest frezowana w technologii CNC i ręcznie polerowana, co nadaje jej jeszcze większej elegancji i odrobiny subtelności.

hifiman arya organic
Asymetryczne nausznice przekręcają się aż o 90 stopni wokół własnej osi, co pozwala na precyzyjniejsze dopasowanie ich do kształtu głowy użytkownika. Dzięki temu odsłuch jest wyjątkowo wygodny nawet przy wielu godzinach spędzonych na słuchaniu.
 
hifiman arya organic

HiFiMAN Arya Organic Stealth Magnets posiada złącza słuchawkowe 3,5 mm, które są ustawione pod kątem 10°, by zmniejszyć punkty nacisku w porównaniu do złącz prostych. Do słuchawek dołączono kabel słuchawkowy 2x 3,5 mm na jack 6,35 mm (o długości 1,5m).

hifiman arya organic

Najważniejsze cechy HiFiMAN Arya Organic Stealth Magnets:

• Konstrukcja otwarta
• Membrana Nanometer Thickness Diaphragm
• Impedancja 16?
• Skuteczność 94 dB
• Pasmo przenoszenia 8Hz - 65kHz
• Technologia "Stealth Magnets", czyli "niewidzialnych magnesów"
• Asymetryczne nausznice dostosowane są do naturalnego kształtu uszu
• Opatentowany system "Window Shade"
• Wytrzymałe gniazda 3,5mm
• Waga: 440g

Oryginalne słuchawki HiFiMAN objęte serwisem gwarancyjnym w Polsce kupisz tylko u autoryzowanych sprzedawców wymienionych na stronie dystrybutora: http://hifiman.rafko.pl/punkty-sprzedazy

Cena i specyfikacja HiFiMAN Ananda Nano w sklep.RMS.pl >>

Cena i specyfikacja HiFiMAN Arya Organic w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Słuchawki audiofilskie