PERLISTEN S7t Limited Edition po raz pierwszy w Polsce.

S7t Limited Edition to najnowsza, limitowana edycja flagowego modelu marki PERLISTEN™ - kolumn podłogowych S7t. Inżynierowie PERLISTEN™ przeanalizowali wszystko to, co sprawiło, że uhonorowana nagrodą EISA wersja S7t jest tak doskonała, a następnie zrobili użytek ze zdobytych doświadczeń i pchnęli daleko do przodu wszystkie zastosowane wcześniej rozwiązania technologiczne. 

 

 

Kolumny podłogowe PERLISTEN™ S7t Limited Edition po raz pierwszy w Polsce zostaną zaprezentowane podczas targów Audio Video Show 2023.
Zainteresowanych zapraszamy na odsłuchy do sali 221 na Stadionie Narodowym!


W wersji PERLISTEN™ S7t Limited Edition ulepszono głośniki niskotonowe w celu zwiększenia wychylenia liniowego, obniżenia indukcyjności oraz spotęgowania możliwości niskich częstotliwości. Przetworniki niskotonowe wyposażono w nowe cewki i obwody magnetyczne, dzięki czemu membrany mogą wychylać się mocniej o 20%.

Wymusiło to zmiany w chłodzeniu cewek. W wersji Limited Edition konstrukcję falowodu stworzono ze stopu aluminium 6061-T6. Aluminiowy falowód pełni funkcję masywnego radiatora dla wszystkich trzech przetworników w układzie, łącząc radiatory, w które każdy z nich został wyposażony. To nie tylko zwiększa zdolność do przenoszenia mocy i redukuje efekt kompresji termicznej dla poszczególnych przetworników, ale także utrzymuje tą samą temperaturę dla zespołu głośników. 


Udoskonalona pod nowe wymagania i przeprojektowana została również zwrotnica.

 

Wszystkie komponenty PERLISTEN™ S7t Limited Edition dobierane są ręcznie z tolerancją 1%. Finalnie, kolumny łączone są w pary z tolerancją 0,5 dB w centarli producenta w USA. Każda przetwornik mierzony jest za pomocą skanera pola bliskiego Klippel. Dane pomiarowe każdej kolumny z pary będą przekazane właścicielowi.

Model PERLISTEN™ S7t Limited Edition zyskał też nowe wykończenie. Boki kolumn zdobią panele z błyszczącego włókna węglowego, co dodatkowo służy usztywnieniu obudowy.


Co więcej, razem z firmą IsoAcoustics opracowano absolutnie innowacyjny system izolacji drgań. Dzięki temu kolumny są jednocześnie stabilne, neutralne ze względu na drgania, ale przy tym nie niszczą powierzchni na której stoją.

Kolumny podłogowe PERLISTEN™ przeznaczone są do zastosowań zarówno w systemach stereo, jak i kina domowego. Wybitna dynamika i transjenty o wysokiej prędkości pozostają wspólnym wyróżnikiem rodziny kolumn z serii S. PERLISTEN™ S7t Limited Edition wyposażono w zastrzeżony przez Perlisten falowód z trzema przetwornikami o nazwie DPC-Array, kontrolujący średnie i wysokie częstotliwości. Technologia DPC-Array to unikalna konstrukcja falowodu, który koordynuje kierunkowe właściwości trzech głośników w nim umieszczonych. Spójny front falowodu, przy jednoczesnej optymalizacji wczesnych odbić i mocy dźwięku, przenosi odtwarzanie wokalu na zupełnie nowy poziom.

Konstrukcja falowodu DPC-Array jest owocem 18 miesięcy żmudnych symulacji i tworzenia kolejnych prototypów przy pomocy zaawansowanego modelowania akustycznego Comsol. Dzięki niemu, kolumny PERLISTEN™ z serii S są jednymi z najbardziej zaawansowanych technologicznie kolumn, jakie są dostępne na rynku.


W centralnej części falowodu znajduje się przetwornik wysokotonowy: 28-milimetrowa kopułka berylowa, a nad nią i poniżej znajdują się dwa przetworniki średniotonowe: dwie ultralekkie kopułki 28 mm TPCD z warstw tworzywa TeXtreme - cienkiej plecionki karbonowej. Nowoczesne przetworniki w połączeniu z falowodem DPC-Array zapewniają niesamowitą dokładność, gładkość i kontrolę kierunkowości, aby poradzić sobie z krytycznym pasmem wokali i delikatnymi tonami wysokimi.

Beryl to rzadko występujący metal, jeden z najmocniejszych materiałów znanych człowiekowi, który stosowany jest w rozwiązaniach Hi-End ze względu na swój ultra-wysoki stosunek sztywności do masy. W tym względzie znacznie przewyższa aluminium czy tytan. Włókno węglowe TeXtreme jest o 30% lżejsze od standardowego włókna węglowego o tej samej grubości, dodatkowo dzięki unikalnemu procesowi układania wielu warstw ma też znacznie większą wytrzymałość.PERLISTEN™ S7t Limited Edition jest kontynuacją linii kolumn, która ma zaszczyt być pierwszą, której przyznano certyfikat THX Dominus. Kolumny te gwarantują wydajność w pełnym zakresie pasma z niezrównanym zakresem dynamiki i muzyczną finezją. Dominus to najnowsza i najwyższa klasa wydajności certyfikatu THX, mająca na celu wypełnienie luki między dużymi kinami domowymi a publicznymi kinami na całym świecie. Właściciele kina domowego z pokojami o powierzchni do 184 metrów sześciennych i odległości oglądania do 6 metrów (odpowiednio do 6500 stóp sześciennych i do 20 stóp) mogą wypełnić ich przestrzeń doskonałą jakością dźwięku, jakiej można oczekiwać od produktów z certyfikatem THX Dominus.

Podczas rygorystycznego procesu testowania THX zwracano szczególną uwagę na poziomy zniekształceń generowanych przez duże kolumny. THD poniżej 0,5% przy poziomach odsłuchu 90dB i rygorystycznymi limitami zniekształceń przy ekstremalnym 120dB SPL. Najbardziej imponujące jest to, że absolutnie minimalny poziom THD wymagany do osiągnięcia tego celu jest rzadko spotykany w kolumnach dostępnych na rynku.PERLISTEN™ S7t Limited Edition w sklep.RMS.pl >>

Perlisten Audio to marka założona przez inżynierów z bardzo dużym audiofilskim zacięciem i wieloletnim doświadczeniem w branży Hi-Fi, którzy postanowili przez sobą cel - wdrażają własne projekty i technologie, by przenieść wrażenia słuchowe dostępne w kinie domowym do niespotykanego do tej pory poziomu. Głośniki z serii Perlisten S (Signature) to jedyne głośniki na świecie, które uzyskały wyjątkowy certyfikat THX Dominus, potwierdzający najwyższą jakość dźwięku kina domowego. Wysokiej jakości nagradzane głośniki i subwoofery Perlisten to idealne połączenie nauki, technologii i estetyki. Perlisten, czyli percepcyjne słuchanie.