iFi Audio NEO iDSD 2 Wzmacniacz słuchawkowy z DAC, Bluetooth 5.4 aptX Lossless

W NEO iDSD drugiej generacji sekcja słuchawek uległa znacznej poprawie. W konstrukcji Neo iDSD 2 wprowadzono wiele innowacji, począwszy od nowego kolorowego wyświetlacza i szeregu opcji strojenia dźwięku, po ulepszenia obwodów wewnętrznych, podnoszące jakość dźwięku na jeszcze wyższy poziom. Producent zapewnia, że jest to pierwszy na świecie przetwornik cyfrowo-analogowy/ wzmacniacz Bluetooth, który obsługuje nowy aptX Lossless. Urządzenie jest wyposażone w najnowszą wersję Bluetooth 5.4 - jest to jedyny kodek Bluetooth pozwalający na bezstratne przesyłanie dźwięku o jakości CD.

iFi Audio NEO iDSD 2 to  wszechstronny przetwornik cyfrowo-analogowy "3 w 1", zaprojektowany specjalnie dla audiofilów CAS (Cinema Audio Society). NEO iDSD 2 posiada ulepszone wyjścia słuchawkowe i liniowe, zapewniając wystarczającą moc nawet dla najbardziej wymagających słuchawek oraz wzmacniaczy mocy. Może być używany jako:

 • jako przetwornik cyfrowo-analogowy/wzmacniacz słuchawkowy, gdy zostanie sparowany ze słuchawkami
 • jako przetwornik cyfrowo-analogowy z wbudowanym wzmacniaczem
 • jako przetwornik cyfrowo-analogowy/przedwzmacniacz dla aktywnych głośników lub wzmacniacza mocy

NEO iDSD 2 wykorzystuje najnowszą technologię Bluetooth 5.4, obsługującą nowy kodek aptX Lossless, który zapewnia maksymalną przepływność 1200 kb/s. Dla porównania, aptX Adaptive ma maksymalną przepływność 420 kb/s, podczas gdy LDAC  990 kb/s.

 iFi Audio NEO iDSD 2 picture

aptX Lossless to pierwszy i na ten moment jedyny kodek Bluetooth umożliwiający strumieniowe przesyłanie dźwięku o jakości CD bez stosowania metody kompresji pogarszającej jakość dźwięku. Chociaż inne kodeki Bluetooth twierdzą, że obsługują jakość CD, a nawet dźwięk o wysokiej rozdzielczości, jednak fakt, że podczas transmisji stosują kompresję stratną negatywnie wpływa na jakość dźwięku.

iFi Audio NEO iDSD 2 używa nowego układu scalonego do przetwarzania Bluetooth QCC518x firmy Qualcomm, który jest zgodny z Bluetooth 5.4. W połączeniu z zastrzeżonymi obwodami stworzono słyszalnie lepszy „silnik Bluetooth”, który obsługuje wszystkie aktualne formaty audio Bluetooth o wysokiej rozdzielczości – aptX Lossless i aptX Adaptive firmy Qualcomm, LDAC firmy Sony i LHDC HWA, zwykłe aptX, AAC (urządzenia Apple iOS) i SBC (zwykły kodek Bluetooth). Wszystkie kodeki obsługujące format 24-bitowy, w tym aptX Lossless, aptX Adaptive, LDAC i LHDC, obsługują częstotliwość do 96 kHz. „Silnik Bluetooth” iFi można również aktualizować drogą bezprzewodową, co pozwala na dodanie przyszłych kodeków.\

*Stan na 22 września 2023 r. Sprawdź, czy Twoje urządzenie obsługuje kodek Bluetooth.

 iFi Audio NEO iDSD 2 picture

Odtwarzanie Hi-Res True Native®

IFi NEO iDSD 2 obsługuje dane PCM do 32-bitów/768 kHz, DSD do DSD512 oraz DXD o pojedynczej i podwójnej prędkości. Dzięki czterokanałowej konstrukcji True Native układu Burr-Brown DAC, PCM i DSD podążają oddzielnymi ścieżkami – co sprawia, że DSD i PCM pozostają „bitowo doskonałe” w swojej natywnej formie aż do konwersji analogowej. Nie dotyczy to wszystkich urządzeń DAC innych marek – nawet jeśli jest podana kompatybilność z DSD, wiele takich przetworników DAC konwertuje sygnały DSD na PCM.

Chipset Burr-Brown True Native® oznacza, że ​​formaty plików pozostają niezmienione lub „bitowo idealne”. Oznacza to, że słuchasz muzyki zgodnie z zamierzeniami artysty, w formacie, w jakim została nagrana. iFi  często wybiera Burr Brown do swoich produktów ze względu na jego naturalnie brzmiącą „muzykalność” i architekturę True Native.

MQA (Master Quality Authenticated) jest obsługiwany przez USB z pełnym dekodowaniem plików MQA do 384 kHz dzięki mocy obliczeniowej nowego 16-rdzeniowego chipa XMOS. Oznacza to, że pełny proces dekodowania „trzech rozwinięć” jest wykonywany wewnętrznie, a nie tylko końcowe rozwinięcie w sposób „renderujący” MQA. Na całym świecie MQA stało się ważnym czynnikiem dla każdego kompleksowo wyposażonego przetwornika cyfrowo-analogowego. Jest dostępny dla Tidal Masters, Audirvana i Roon.

 iFi Audio NEO iDSD2 i Susvara

5x większa moc wyjściowa słuchawek niż w poprzedniku.

Moc na wyjściu słuchawkowym NEO iDSD 2 jest aż 5 razy większa niż moc wyjściowa NEO iDSD pierwszej generacji. Dzięki maksymalnej mocy wyjściowej słuchawek wynoszącej 5551 mW (przy 32 Ω) przewyższa nawet niektóre dedykowane wzmacniacze słuchawkowe. Sekcja słuchawek uległa znacznej poprawie, ponieważ został zintegrowany z nią obwód słuchawkowy Diablo.

Posiada funkcję Auto iEMatch, która redukuje irytujący szum w słuchawkach o wysokiej czułości bez utraty zakresu dynamiki oraz cztery ustawienia wzmocnienia w zakresie od -12dB do +16dB, dzięki czemu nadaje się do słuchawek IEM oraz wszystkich innych typów słuchawek, od superczułych po energochłonne.

Nowo dodane tryby całkowicie przetwarzania analogowego, XSspace i rozszerzoną wersję o nazwie XBass II, oferującą trzy oddzielne opcje korekcji dźwięku w słuchawkach: "Bass" (która skupia się na niskich częstotliwościach), "Presence" (koncentruje się na wyższej średnicy) i "Bass + Presence" (która implementuje oba tryby razem) zaprojektowane w celu dostosowania sceny dźwiękowej i odczuwania niskich częstotliwości, pozwalają na precyzyjne dostrojenie dźwięku.

Nowy 16-rdzeniowy chip XMOS o niskim opóźnieniu, który przetwarza dane audio odbierane przez wejście cyfrowe USB*, znacznie zwiększył moc obliczeniową wzmacniacza. W porównaniu z obecną generacją ośmiordzeniowych układów, nowy 16-rdzeniowy układ scalony zapewnia dwukrotnie większą częstotliwość taktowania (2000MIPS) i czterokrotnie większą pamięć (512KB), a także najnowszy standard SuperSpeed ​​USB. Wewnętrzny zespół ds. rozwoju cyfrowego iFi zaprogramował oprogramowanie XMOS w celu optymalizacji jakości dźwięku i zapewnienia doskonałej współpracy z przetwornikiem cyfrowo-analogowym Burr-Brown.

 iFi Audio NEO iDSD 2 picture

Zegar femtoprecyzyjny GMT z możliwością aktualizacji.

Wewnętrzny zegar femtoprecyzyjny GMT w połączeniu z inteligentną pamięcią podręczną tworzy zaawansowany system redukcji jittera. Skutecznie redukuje jitter sygnału cyfrowego, zapewniając czystszy i dokładniejszy dźwięk.

Jeśli posiadasz dokładniejszy zegar zewnętrzny lub chcesz synchronizować z innymi urządzeniami, takimi jak odtwarzacze CD lub streamery sieciowe, które mają wejście zewnętrznego zegara, możesz podłączyć zarówno NEO iDSD 2, jak i inne urządzenia do zegara zewnętrznego za pośrednictwem wejścia zegara synchronizacji zewnętrznej 10 MHz dla jeszcze większej dokładności sygnału zegara. W tym przedziale cenowym rzadko zdarza się znaleźć urządzenie z wejściem zewnętrznego zegara synchronizacji.  Jednak, nawet jeśli nie masz zegara zewnętrznego, wewnętrzny zegar femtoprecyzyjny GMT nadal oferuje doskonałą wydajność w swojej klasie.

 iFi Audio NEO iDSD 2 picture

Więcej niż nowe funkcje. Ulepszone obwody

Niestandardowy wzmacniacz operacyjny serii OV to najwyższej klasy komponent, który zapewnia wyjątkowo niski poziom szumów, niewielkie zniekształcenia (0,0001%) i szerokie pasmo.

Zrównoważona, różnicowa konstrukcja obwodów analogowych jest od dawna propagowana ze względu na jej zdolność do redukcji szumów i przesłuchów w ścieżce sygnału poprzez całkowite oddzielenie lewego i prawego kanału. Ulepszona konstrukcja obwodu PureWave w iFi NEO iDSD 2 to nowa, zbalansowana, symetryczna topologia dual-mono z krótkimi, bezpośrednimi ścieżkami sygnału, która pozwala na wyjątkową liniowość oraz minimalizuje szumy i zniekształcenia. Rezultatem jest poprawiony stosunek sygnału do szumu (SNR) wynoszący > 120 dB(A), zakres dynamiczny (DNR) wynoszący -120 dB(A) oraz całkowite zniekształcenia harmoniczne plus szum (THD+N) wynoszące <0,0015%, co zapewnia wydajność porównywalną z przetwornikami DAC w wyższej cenie. Nazwa PureWave nawiązuje do czystości dźwięku, którą NEO iDSD 2 osiąga dzięki wyjątkowej liniowości i nieskończenie niskiemu poziomowi szumów i zniekształceń.

Kondensatory TDK C0G (ceramiczne klasy 1) zapewniają wysoką stabilność i niskie straty w zastosowaniach w obwodach rezonansowych. Zbliżając się coraz bardziej do teoretycznego ideału czystej pojemności o stałej częstotliwości, kondensatory te redukują zniekształcenia wywołane kondensatorem do znikomo niskiego poziomu.

Wielowarstwowe kondensatory typu muRata o niskim ESR i wysokiej Q wykazują imponującą zdolność tłumienia hałasu, a uwagę zwraca zwłaszcza aspekt „kontroli ESR” muRata.

Przełączanie między ustawieniami zostało zaprojektowane tak, aby zapewnić przejrzystość dźwięku, a zaawansowana technologia MOSFET jest używana jako przełącznik wyciszania. Za przełączanie oparte na tranzystorach FET odpowiada mikrokontroler, który „budzi się” tylko wtedy, gdy użytkownik zmieni ustawienie, eliminując w ten sposób wszelkie zakłócenia szkodliwe dla dźwięku.

Niskoszumowe układy scalone firmy Texas Instruments oferują doskonałą szerokość pasma o wzmocnieniu jednostkowym, bardzo niski poziom szumów i zniekształceń, wysoką moc wyjściową napędu, współczynniki tłumienia sygnału wspólnego i zasilania powyżej 100 dB, szerokie pasma maksymalnego wahania sygnału wyjściowego i duże prędkości narastania.

Neo iDSD 2 oferuje asynchroniczne wejścia USB-B, optyczne i koaksjalne wejścia cyfrowe oraz wejście analogowe 3.5 mm. W ten sposób można podłączyć jednocześnie maksymalnie cztery urządzenia – trzy wysyłające cyfrowe dane audio, jedno dostarczające sygnał analogowy oraz piąte - przez Bluetooth, z możliwością automatycznego wykrywania wejścia lub ręcznego wyboru za pomocą wielofunkcyjnego pokrętła, pilota zdalnego sterowania lub aplikacji sterującej iFi Nexis.

Dostępne są również zbalansowane wyjścia analogowe, co pozwala w pełni wykorzystać całkowicie zbalansowane obwody Neo iDSD 2. Z przodu, obok standardowego, gniazda słuchawkowego single-ended 6.3 mm, znajduje się wyjście słuchawkowe 4.4 mm zapewniające zbalansowane połączenie. Coraz większa liczba wysokiej jakości słuchawek i IEM-ów jest tak wyposażona lub oferuje możliwość odłączenia kabla i przejścia na zbalansowane złącze 4.4 mm. Z tyłu znajdują się wyjścia RCA z pojedynczą końcówką i zbalansowane gniazda XLR, umożliwiające podłączenie iFi Neo iDSD 2 do wzmacniacza i głośników (lub pary aktywnych głośników).

Nową aplikacja iFi Nexis

Nowa aplikacja iFi Nexis stworzona specjalnie dla iFi audio NEO iDSD 2. Po prostu wyszukaj „NEO iDSD 2” w aplikacji, aby uzyskać dostęp do pakietu funkcji i ustawień. Aktualizacje OTA automatycznie aktualizują Twoje urządzenie poprzez sieć. Aplikacja oferuje wygodny sposób sterowania NEO iDSD 2, umożliwiając łatwe dostosowywanie funkcji i ustawień.

 iFi Audio NEO iDSD 2 picture

Najważniejsze cechy:

 • Odtwarzanie Hi-Res True Native i chipset Burr-Brown True Native
 • 16-rdzeniowy chip XMOS 
 • MQA
 • Bluetooth QCC518x firmy Qualcomm i formaty audio Bluetooth o wysokiej rozdzielczości – aptX Lossless i aptX Adaptive firmy Qualcomm, LDAC firmy Sony i LHDC HWA, zwykłe aptX, AAC i SBC. 
 • W stopniu cyfrowym zastosowano zaawansowane technologie eliminacji jittera, w tym femtoprecyzyjny zegar GMT i inteligentny bufor pamięci. Stanowi to całkowicie gotowe do użycia, systematyczne rozwiązanie cyfrowe.
 • Ulepszona konstrukcja obwodu PureWave 
 • Kondensatory TDK C0G (ceramiczne klasy 1) i wielowarstwowe kondensatory typu muRata o niskim ESR i wysokiej Q.
 • Technologia MOSFET
 • Niskoszumowe układy scalone Texas Instruments
 • W stopniu cyfrowym zastosowano zaawansowane technologie eliminacji jittera, w tym nasz femtoprecyzyjny zegar GMT (Global Master Timing) i inteligentny bufor pamięci. Zegar kryształowy o niskim jitterze został zaktualizowany, aby zapewnić lepszą wydajność o ponad 20 dB
 • XSspace i XBass II

iFi Audio Neo iDSD 2 bedzie dostępny w sprzedaży od października 2023 roku

 

 iFi Audio

iFi Audio jest nową marką na rynku elektroniki. Celem firmy jest przygotowanie produktów wycelowanych w rozwój komputerowego audio wysokiej jakości. Wyroby iFi Audio szczycą się w pełni analogową konstrukcją klasy A bez cyfrowego przetwarzania sygnału. Dzięki temu odtwarzany materiał jest klasy „bit perfect", to znaczy - identyczny ze źródłem.

Oprócz wyglądu i jakości produktów, priorytetem dla iFi audio jest również wpływ na środowisko. Niemal każdy towar opuszczający fabrykę iFi oraz jego opakowanie są wykonane z materiałów nadających się do przetworzenia, jak aluminium, papier, plastik. Polityka firmy nie pozwala na stosowanie szkodliwych surowców.