Nowe słuchawki planarne w konstrukcji zamkniętej: HiFiMAN Audivina

Do oferty marki HiFiMAN dołączają kolejne wysokiej jakości zamknięte słuchawki planarne w konstrukcji zamkniętej. HiFiMAN Audivina wyposażone są w ultra cienką membranę NEO „supernano” (NsD) oraz najnowszą technologię producenta – niewidzialne magnesy Stealth Magnets. Nazwa Audivina powstała w wyniku połączenia słów Audi, które oznaczają „słuchanie” i sanskryckiego słowa Vina oznaczającego „sitar”, czyli tradycyjny południowoazjatycki instrument strunowy z rodziny lutni. 
hifiman audivina

Konstrukcja zamknięta i muszle z drewna


Audivina to słuchawki o konstrukcji zamkniętej i jako takie, oferują użytkownikom odseparowanie od hałasu z otoczenia, a jednocześnie zapewniają większą dyskrecję użytkowania niż w przypadku słuchawek otwartych, co na pewno docenią również współdomownicy.
 
hifiman audivina

Konstrukcja otwarta zazwyczaj ma jednak tę przewagę nad słuchawkami zamkniętymi, że dostarcza szerszą scenę. Dlatego w słuchawkach planarnych HiFiMAN AUDIVINA wprowadzono nowe rozwiązanie – komorę rezonansową inspirowaną architekturą akustyczną Beyreuth Festival Theatre w Niemczech. Słynie ona z wielostopniowego tłumienia, które sprawia, że nawet w małej, zamkniętej przestrzeni słuchacz słyszy szeroką, szczegółową scenę dźwiękową. Dźwięk biegnie okrężną drogą przez komorę, tworząc szeroką scenę dźwiękową wykraczającą poza to, co jest zwykle kojarzone ze słuchawkami o konstrukcji zamkniętej.

hifiman audivina


Stylowe, ręcznie montowane nauszniki z pięknymi muszlami z drewna przykuwają uwagę i choć kolorem i całą stylistyką przywodzą na myśl model R10P, to jednak muszle HiFiMAN Audivina są zdecydowanie płytsze. Miękkie pady wykonano z pianki zapamiętującej kształt i ustawiono pod kątem, który zapewnia najlepsze możliwe dopasowanie do anatomii ucha zewnętrznego oraz izolację od dźwięków z zewnątrz.

HiFiMAN Audivina audiofilskie słuchawki planarne


Planarne słuchawki HiFiMAN Audivina wyposażone są w ultra cienką membranę NEO „supernano” (NsD) oraz najnowszą technologię producenta – niewidzialne magnesy Stealth Magnets.

Stealth Magnets, czyli akustycznie „niewidzialne magnesy"


W porównaniu do magnesów o prostokątnym przekroju, których używa się w standardowych konstrukcjach planarnych, akustycznie transparentne magnesy Stealth Magnets radykalnie zmniejszają turbulencje i dyfrakcje fal dźwiękowych, które inaczej wpłynęłyby negatywnie na jakość dźwięku docierającego do naszych uszu. Unikalny kształt magnesów Stealth Magnets zapewnia bezkolizyjne przechodzenie fali dźwiękowej do naszego ucha i brak zakłóceń, które występowałyby przy magnesach o standardowej budowie.


Zwiększona integralność fal objawia się czystszym, dokładniejszym brzmieniem i jeszcze wierniejszym budowaniem sceny dźwiękowej.

Super szybka, ultracienka membrana NEO „supernano” (NsD)

Sercem słuchawek, które wyszły z laboratorium HiFiMAN-a, jest ultra cienka membrana NEO Supernano (NsD) – o 80% cieńsza niż membrany w innych popularnych słuchawkach. Sprawia to, że otrzymujemy szybką reakcję, wysoką dynamikę i szczegółowe obrazowanie.

hifiman audivina

Komfort, design i izolacja

Hybrydowy pałąk z opaską i precyzyjną regulacją pozwala na właściwe dopasowanie do każdej wielkość głowy, co przekłada się na wysoki komfort użytkowania. Wygodne nauszniki wykonane są z gładkiej ekologicznej skóry, ranty padów pokrywa sprężysta siateczka o heksagonalnej strukturze, a ich wnętrze wypełnia wysokiej jakości pianka z pamięcią kształtu.

HiFiMAN Audivina

Do wykonania muszli wykorzystano precyzyjną technologią CNC oraz aluminium klasy lotniczej, a staranne dobranie wzorów słoi podkreśla ich artystyczny design.W pudełku:
• Słuchawki HiFiMAN AUDIVINA
• Etui ochronne na słuchawki (Travel Case)
• Kabel 3,5 mm o długości 1,5m - do podłączenia np. przenośnych urządzeń audio, telefonów komórkowych, komputerów PC itp
• Kabel 6,3 mm o długości 3m - do podłączenia profesjonalnych lub audiofilskich wzmacniaczy
• Kabel zbalansowany XLR o długości 3m - do podłączenia profesjonalnych lub audiofilskich wzmacniaczySpecyfikacja techniczna:
• Pasmo przenoszenia: 5Hz-55kHz
• Skuteczność: 97 dB
• Impedancja: 20 Ohm
• Waga: 470g

 

 
Oryginalne słuchawki HiFiMAN objęte serwisem gwarancyjnym w Polsce kupisz tylko u autoryzowanych sprzedawców wymienionych na stronie dystrybutora: http://hifiman.rafko.pl/punkty-sprzedazy

Cena i specyfikacja HiFiMAN Audivina w sklep.RMS.pl >>

Po więcej produktów z tej kategorii kliknij tutaj - Słuchawki audiofilskie