Canor Audio Asterion V2 Premium Line - lampowy przedwzmacniacz gramofonowy MM/MC

CANOR Asterion V2 z linii Premium to w pełni lampowy przedwzmacniacz gramofonowy o wyjątkowej wydajności, który zawiera dziewięć lamp o wyjątkowych parametrach, z czego jedna lampa próżniowa służy do prostowania napięcia anodowego: 8 x 6922EH, 1 x 6CA4EH. Asterion V2 współpracuje zarówno z wkładkami gramofonowymi MM, jak i MC. Pełną ofertę słowackiego producenta będzie można zobaczyć już niedługo 27-29 października na targach AudioVideo Show, w sali 220 na Stadionie Narodowym.


Obsługa zarówno MM, jak i MC

Canor Asterion V2 pozwala na wyjątkowy duży zakres regulacji wzmocnienia i doboru prawidłowych wartości rezystancji i pojemności dla wszystkich typów wkładek. Wszystkie te ustawienia możemy wybrać wygodnie i w sposób intuicyjny za pomocą elementów sterujących znajdujących się na panelu przednim. W sytuacji, gdy gramofon posiada dwa ramiona i na jednym zamontowana jest wkładka MM, a na drugim MC, istnieje możliwość ich jednoczesnego podłączenia bez wzajemnego wpływu.

 

Słowo Asterion, wywodzące się z greki oznacza „gwiaździsty”. W mitologii greckiej jeden z trzech bogów rzek nosi imię Asterion i jest bogiem rzeki Argos. 

canor asterion v2

Starannie dobrane lampy próżniowe

W celu uzyskania optymalnej wydajności lampy stosowane w urządzeniach Canor Audio są zawsze indywidualnie dobierane i parowane po rygorystycznych testach oraz dokładnej, pieczołowitej selekcji, poprzedzonej 200-godzinnym wygrzaniem. Canor Asterion zawiera dziewięć lamp o wyjątkowych parametrach, z czego jedna lampa próżniowa służy do prostowania napięcia anodowego: 8 x 6922EH, 1 x 6CA4EH. 

Ścisła separacja kanałów
W przedwzmacniaczu Canor Asterion V2 tory sygnałowe dla obu kanałów są ściśle odseparowane i mają oddzielną filtracją napięcia zasilania. Stabilizacja napięcia następująca oddzielnie dla prawego i lewego kanału, poprawia separację kanałów. Pozwala to zminimalizować szumy oraz zakłócenia, a w efekcie dostarczyć czystszy i dokładniejszy dźwięk.

canor asterion

Transformator
W celu wyeliminowania mechanicznych zakłóceń pochodzących od transformatora jego rdzeń został zaimpregnowany próżniowo i zatopiony w całości w specjalnej mieszance antywibracyjnej. Ponadto masywna, spawana osłona tworzy skuteczne ekranowanie elektromagnetyczne, poprawiając stosunek sygnału do szumu i zapobiegając zakłóceniom pochodzącym z zasilania. Uzwojenia pierwotne i wtórne są oddzielone ekranującą folią miedzianą z zakładką 50%, co  z kolei zapobiega przenikaniu napięć zakłócających z sieci. 

W Canor Asterion V2 użyto wysokiej jakości transformatora Lundahl typu step-up do wkładek gramofonowych MC. Solidna aluminiowa obudowa dodatkowo chroni przed niechcianymi wibracjami i dba o wytrzymałość urządzenia.

 

Technologia CMT

Podobnie jak wszystkie produkty Canor, także Virtus I2 stosuje autorską, unikalną technologię CMT (CANOR® PCB Milling Technology), czyli innowacyjny sposób frezowania płytki drukowanej PCB, który pozwala na zwiększenie wydajności dźwiękowej urządzeń. Technologia CMT™ powstała jako efekt wieloletniego doświadczenia i starań o nieustanną poprawę właściwości dźwiękowych produktów Canor. Układy elektroniczne, które pracują ze stosunkowo wysokimi impedancjami, każde zwiększenie tangensa kąta strat (jak w przypadku kondensatorów) powoduje również pogorszenie zwiewności i obrazowania dźwiękowego. Przeciwdziała temu technologia CMT™, która pozwala zbliżyć współczynnik strat dielektrycznych (styczną stratności) płytek drukowanych do współczynnika stratności powietrza. 

canor audio virtus I2

Dodatkowo połączenia w płytkach wykonanych przez technologię CMT są kilkakrotnie krótsze niż w połączeniach przewodami. Dzięki CMT udało się dojść do poziomu parametrów tzw. „połączeń przewodowych”, które spotyka się w bardzo drogich, wysokiej jakości przewodach z izolacją teflonową. Co istotne, technologia CMT jest powtarzalna w produkcji przy 100% identycznym układzie geometrycznym (co nie jest możliwe przy połączeniach typu „wire to wire”).

Wysokiej jakości elementy

W ścieżce sygnału zostały użyte wyłącznie wysokiej jakości kondensatory polipropylenowe

Najważniejsze cechy:

    • Duża zmienność ustawień wzmocnienia, rezystancji i pojemności dla wszystkich typów wkładek gramofonowych
    • Precyzyjnie dobrane i dopasowane lampy o ponadprzeciętnych parametrach:  8 x 6922EH, 1 x 6CA4EH
    • Okablowanie bez globalnego sprzężenia zwrotnego
    • Technologia CMT™
    • Ścisła separacja kanałów
    • Rdzeń transformatora impregnowany próżniowo
    • Transformator zalany specjalną masą antywibracyjną i umieszczony w masywnej spawanej obudowie
    • Wysokiej jakości kondensatory polipropylenowe
    • Wysokiej jakości transformator Lundahl typu step-up do wkładek gramofonowych MC
    • Prawdziwe, zbalansowane wejście i wyjście XLR z prawdziwym obwodem różnicowym

Specyfikacja i cena Canor Asterion V2 w sklep.RMS.pl >> 

Produkty CANOR w sklep.RMS.pl >>

Zapraszamy do obejrzenia filmiku na YouTube, który w szczegółach przybliża historię marki CANOR oraz proces produkcji ich urządzeń, od projektu do gotowego wzmacniacza lub odtwarzacza CD (polskie napisy):