Hi-endowa marka Morel: dźwięk, który porusza i hipnotyzuje

W Polsce Morel znany jest już od lat jako producent najwyższej klasy głośników car audio. Ale mało kto wie, że w portfolio marki znajdziemy całą gamę architektonicznych głośników do montażu w sufitach i ścianach oraz szeroki zakres wysokiej jakości produktów audio domowego, w tym systemy kina domowego. Wisienką na torcie jest duży dział przetworników głośnikowych DIY, które Morel sprzedaje z powodzeniem także do wielu innych marek audio na rynku.

Marka Morel powstała z zamiłowania do muzyki i marzenia, by tworzyć głośniki, które w naturalny sposób uchwycą esencję muzyki – tak jak robią to instrumenty muzyczne. By wydobyć z głośników ich magię i stworzyć dźwięk, który porusza i hipnotyzuje słuchacza potrzeba czegoś więcej niż kombo wiedzy i zaawansowanych technologii. Morel przekonuje, że wytwarzanie głośników potrzebuje ludzkiego dotyku. Dlatego też każdy produkt marki Morel jest ręcznie wykonywany oraz montowany w ich fabryce, a następnie poddawany jest siedmiu różnym wyśrubowanym testom jakości.

W skład portfolio producenta wchodzi:

Systemy kina domowego (soundspot)
Czerpiąc z doświadczenia w inżynierii głośników i wiedzy na temat akustyki, zaprojektowano głośniki, które pokochają nie tylko miłośnicy muzyki, ale także architekci oraz lubiący wysmakowany design domatorzy. Morel Soundspot ożywią każdy instrument, i wokal wyrazistością i przejrzystością, ubogacając Twoje muzyczne i kinowe doświadczenia. Wysoka jakość, doskonała reprodukcja dźwięku w dyskretnej, łatwej do montażu konstrukcji. 

Systemy głośników satelitarnych SoundSpot mogą znaleźć zastosowanie zarówno w systemach kina domowego, jak i w małych systemach stereo Hi-Fi. W ofercie marki Morel znajdziemy trzy rozmiary głośników satelitarnych SoundSpot: SP1, SP2 oraz największe SP3 oraz 2 wykończenia: Piano White i Piano Black.

Do uzupełnienia zestawu satelitów służy kompaktowy, aktywny subwoofer Morel SoundSub PSW8ew wyposażony w 8-calowy przetwornik niskotonowy oraz wysokiej jakości, 150W wzmacniacz BASH, oferujący głęboką wydajność basową. Pozwala to na uzyskanie dynamicznego brzmienia zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach. Gdy głośniki SoundSpot połączymy w set 5 jednostek + subwoofer, możemy stworzyć system kina domowego.

Beat X

Beat X to system wielokanałowego kina domowego, który umieści Cię dokładnie w centrum akcji. Składa się z pięciu głośników satelitarnych SoundSpot™ SP-1, które mogą być wykorzystywane jako przednie, tylne i środkowe kanały. Aktywny subwoofer Sub8-X o kształcie sześcianu wyposażony jest w 8-calowy przetwornik niskotonowy i 80W wzmacniacz. Współczesny minimalistyczny design systemu Morel Beat X oraz możliwość urozmaiconych konfiguracji zapewnia bezproblemową integrację z każdym wnętrzem.

USUB

Subwoofer Morel USUB dostępny jest w rozmiarach 12”, 10” i 8”, czyli kolejno: USUB 803, USUB 1003 i USUB 1203 i dostarczy wysokiej jakość dźwięk Hi-Fi w zastosowaniach stereo i kina domowego.

Wzmocniona, solidna obudowa zamknięta wykonana jest z grubej mieszanki drewna z wewnętrznymi wzmocnieniami, a zdobi ją i chroni elegancki górny panel ze szczotkowanego czarnego aluminium.

Högtalare

Morel Högtalare to nowoczesny, bezprzewodowy głośnik Bluetooth, który zaprojektowano tak, by swoim kształtem odpowiadały jednemu okienkowi z popularnej szafki Kallax marki IKEA. Wyposażono go w 6-calowy przetwornik niskotonowy oraz dwa 1-calowe przetworniki wysokotonowe z miękką kopułką, dzięki którym otrzymujemy brzmienie dynamiczne i realistyczne z bogatym, naturalnym basem. Dostępny jest w czterech kolorach.

BREEZ AW (All Weather)

Głośniki zewnętrzne BREEZ AW umożliwiają słuchanie muzyki na świeżym powietrzu, niezależnie od panującej pogody i napotkanych warunków.

Obudowa z tworzywa ABS o dużej gęstości, maskownica odporna na rdzę oraz certyfikowana wodoodporność IP-66 sprawiają, że Breez AW wytrzyma ekspozycję na światło UV, ekstremalnie wysokie temperatury, kurz, wilgoć i środowiska korozyjne.

O wysoką jakość dźwięku i mocny, niski bas 2-drożnego głośnika Morel BREEZ AW zadbała membrana pasywna zamontowana z tyłu głośnika oraz woofer – dostępny w dwóch rozmiarach: 6,5" w BREEZ AW600 lub 8" w AW800.

2-drożne Morel BREEZ CX600 to najmniejsze w ofercie głośniki zewnętrzne, które przystosowano do zamontowania w ziemi. Sprzedawane są w parach.

Głośniki instalacyjne Morel SoundWall

40 lat pomysłowości inżynieryjnej Morela doprowadziło do powstania najwygodniejszego i najbardziej innowacyjnego mechanizmu instalacyjnego dostępnego na rynku. Z myślą o instalatorach opracowano nowy system instalacyjny „easy-grip” (zgłoszenie patentowe), który umożliwia solidną instalację poprzez uchwycenie krawędzi ściany za pomocą stałych zacisków i utrzymanie głośnika na miejscu dzięki wykorzystaniu siły grawitacji i nacisk. W ofercie znajdziemy głośniki z gamy LCR IN-WALL, Surface, Cinema, Music Hall, Power Slim, Pro oraz X-Base w wersji standardowej i All Weather (AW).

Przetworniki DIY

W Polsce marka Morel chyba najbardziej znana jest za sprawą swoich ręcznie wytwarzanych, wielokrotnie nagradzanych przetworników (raw drivers) przeznaczonych dla pasjonatów DIY, średniej i wyższej półki OEM, branży kina domowego i car audio. Szeroką ofertę przetworników podzielono na określone serie: Classic, Classic Advanced, Elite, Ultra Slim Woofer, Hybrid Integra, Titanium Former, Supreme, Ultimate Subwoofer.