Hi-endowa marka Morel: dźwięk, który porusza i hipnotyzuje

Hi-endowa marka Morel oferuje szeroki zakres wysokiej jakości produktów audio, w tym kolumny stereo (podłogowe oraz podstawkowe), systemy kina domowego, głośniki przenośne, głośniki instalacyjne oraz przetworniki DYI. 

 

W tym roku pełne portfolio marki Morel, w tym najnowsze kolumny z serii Sopran oraz Avyra będzie można obejrzeć na targach Audio Video Show na Stadionie Narodowym w strefie Hall: W14. Do zobaczenia!

 

Marka Morel powstała z zamiłowania do muzyki i marzenia, by tworzyć głośniki, które w naturalny sposób uchwycą esencję muzyki – tak jak robią to instrumenty muzyczne.

Wiedza, zaawansowane technologie i najnowsze narzędzia to nadal za mało, by wydobyć z głośników ich magię i stworzyć dźwięk, który porusza i hipnotyzuje słuchacza. Morel przekonuje, że wytwarzanie głośników wymaga czegoś więcej, wymaga ludzkiego dotyku. Dlatego też każdy produkt marki Morel jest ręcznie wykonywany oraz montowany w ich fabryce w Tel Awiwie.

Następnie poddawany jest siedmiu różnym wyśrubowanym testom jakości. Wiedza zespołu Morela, płynąca z prawie 50. lat doświadczenia i eksperymentowania z dźwiękiem, przenika wszystkie produkty tej marki. Kolejne generacje głośników i przetworników audio konsekwentnie ustanawiają nowe standardy doskonałej jakości dźwięku.

Głośniki BREEZ AW do zastosowań zewnętrznych stworzono, by umożliwić słuchanie muzyki na świeżym powietrzu, niezależnie od napotkanych warunków. Obudowa z tworzywa ABS o dużej gęstości, przetworniki chronione odporną na rdzę, malowaną proszkowo maskownicą oraz certyfikowana wodoodporność IP-66 sprawiają, że niezwykle trwała konstrukcja Breez AW jest przystosowana do wytrzymania ekspozycji na światło UV, ekstremalnie wysokie temperatury, kurz, wilgoć i środowiska korozyjne. BREEZ AW to 2-drożny, zamknięty głośnik wyposażony w przetwornik wysokotonowy 25 mm (1″) z wyjątkowo szeroką dyspersją, mocny przetwornik niskotonowy 6,5″ lub 8″ oraz montowany z tyłu pasywny radiator zapewniający mocny, niski bas.

morel breez aw

 

Autorskie, wysokiej jakości przetworniki wykonywane ręcznie w fabryce Morela oraz innowacje technologiczne w połączeniu ze śmiałym wzornictwem pozwoliły stworzyć kolumny głośnikowe dostarczające doskonały dźwięk oraz wciągająco realistyczne obrazowanie muzyczne.