EverSolo DAC-Z8 - kompaktowy przetwornik cyfrowo-analogowy ze wzmacniaczem słuchawkowym

EverSolo DAC-Z8 to kompaktowy przetwornik cyfrowo-analogowy ze wzmacniaczem słuchawkowym oparty na XMOS XU316 oraz wydajnym układzie ESS Sabre ES9038Pro. Konwertuje on każde z 4 wejść cyfrowych: USB-B, USB-C, koaksjalne, optyczne na analogowe w postaci symetrycznej na konektorach XLR lub niesymetrycznej na konektorach RCA. Eversolo DAC-Z8 jest w stanie w pełni dekodować formaty audio do DSD512, PCM 768Khz@32Bit i MQA. 

 Eversolo DAC-Z8 (DAC Z8)

Wysokiej jakości zastosowane podzespoły przekładają się na wyjątkową jakość dźwięku, świetną wydajność przedwzmacniacza i potężną siłę napędową dla słuchawek. Szeroki zakres różnych wejść audio sprawia, że EverSolo DAC-Z8 jest idealnym centrum muzycznym dla wysokiej klasy słuchawek i głośników stereo.

Przetwornik cyfrowo-analogowy ES9038Pro
Flagowy przetwornik cyfrowo-analogowy ESS ES9038Pro jest znany jako branżowy wzorzec, z niskim całkowitym poziomem zniekształceń harmonicznych oraz wyjątkowo niskim poziomem szumów i zniekształceń. Eversolo DAC-Z8 posiada profesjonalną kalibrację i dedykowany projekt obwodów. Ponadto, obwody audio przetwornika DAC-Z8 zostały specjalnie skalibrowane, aby w pełni wykorzystać jego potencjał.

Interfejs USB XMOS XU316
Wejście USB przetwornika Eversolo DAC-Z8 jest połączone z interfejsem XMOS XU316, który jest w stanie szybko i wydajnie przetwarzać dane audio w celu optymalnej transmisji sygnału. Układ ten obsługuje również strumienie wysokiej rozdzielczości do PCM 32bit 768kHz i DSD512 Native, a także pliki MQA.

Eversolo DAC-Z8 (DAC Z8)

MQA
EverSolo DAC-Z8 obsługuje dekodowanie plików MQA (Master Quality Authenticated) z wejść USB, optycznego Toslink i koncentrycznego. Format ten pozwala cieszyć się jakością dźwięku jak najbardziej zbliżoną do oryginalnego nagrania studyjnego.

Oscylatory o wysokiej precyzji
Eversolo DAC-Z8 jest wyposażony w dwa bardzo precyzyjne oscylatory o częstotliwościach 45,1584 MHz i 49,152 MHz. Pozwalają one cieszyć się wysoką jakością dekodowania, zapewniając bardzo niski poziom zniekształceń jitter, co przekłada się na szczegółowy i precyzyjny dźwięk.

Eversolo DAC-Z8 (DAC Z8)

Różnicowy obwód wzmacniacza i zbalansowana sekcja przedwzmacniacza
Analogowy obwód audio jest w pełni zbalansowany. Wyjścia XLR, RCA i gniazdo słuchawkowe są przetwarzane przez zbalansowany obwód wzmacniacza różnicowego. Szum został wyeliminowany poprzez rozwiązanie problemu przesłuchu we wspólnej pętli i lepszą poprawę separacji kanałów. Obwód przedwzmacniacza o wysokiej wierności obsługuje udoskonaloną regulację głośności, i to bez konieczności stosowania dodatkowego zewnętrznego przedwzmacniacza.

Wachlarz wejść cyfrowych 
Eversolo DAC-Z6 posiada wiele dostępnych cyfrowych wejść audio, a mianowicie: złącze koncentryczne (Coaxial), optyczne (Toslink), asynchroniczne DAC USB typu B oraz USB typu C dla komputerów i urządzeń mobilnych. Bezprzewodowe wejście audio Bluetooth z kodekiem aptX HD może być używane do łączenia się z komputerami, tabletami, urządzeniami mobilnymi lub innymi urządzeniami nadającymi sygnał Bluetooth. 

Eversolo DAC-Z8 (DAC Z8)

Bluetooth 5.0
Przetwornik DAC-Z8 posiada wbudowany bezstratny odbiornik Bluetooth w postaci modułu Qualcomm QCC5125, w standardzie Bluetooth 5.0. Umożliwia zdalne przesyłanie muzyki, na przykład ze smartfona lub tabletu, obsługując jednocześnie protokoły audio SBC/AAC/aptX/aptX LL/aptX HD/LDAC w celu zapewnienia wysokiej jakości odtwarzania bezprzewodowego.

Cyfrowe filtry
Różne tryby filtrów cyfrowych są dostępne do przełączenia w ustawieniach urządzenia, co pozwala dostosować DAC-Z8 względem różnych wymagań, do wyboru jest 7 filtrów PCM i 4 filtry DSD.

Moduł zasilania o niskim tętnieniu napięcia
Eversolo DAC-Z8 wyposażony jest w regulowany moduł zasilacza o niskim poziomie szumów, z dostosowanymi do audio dedykowanymi kondensatorami filtrującymi audio. Moduł ten zasila obwód audio urządzenia i zapewnia czystszy dźwięk, z niższymi tętnieniami napięcia i mniejszymi zakłóceniami.

Eversolo DAC-Z8 (DAC Z8)

Wzmacniacz słuchawkowy
Profesjonalny obwód wzmacniacza słuchawkowego w DAC-Z8 ma doskonałe parametry audio i dużą siłę napędową. Oznacza to, że Eversolo DAC-Z8 może być używany jako wysokowydajny wzmacniacz słuchawkowy, który będzie napędzać słuchawki Hi-Fi o impedancji 16-300 omów, i to zarówno przy ustawieniach wyjściowych wysokiego, jak i niskiego wzmocnienia (Wzmocnienie możliwe do przełączenia w ustawieniach urządzenia).

Aplikacja sterująca
DAC-Z8 może być sterowany za pomocą darmowej aplikacji EverSolo Control dostępnej na Androida i iOS. Praktycznie wszystkie ustawienia można skonfigurować w aplikacji przez połączenie Bluetooth.

Eversolo DAC-Z8 (DAC Z8)

Kolorowy ekran i intuicyjny interfejs
Na 3-calowym wyświetlaczu LCD w DAC-Z8 wyświetlany jest kolorowy interfejs użytkownika, ustawienia menu, wybór źródła dźwięku, mierniki VU i informacje dot. specyfikacji audio. Interfejs użytkownika jest przejrzysty i przyjazny dla użytkownika oraz oferuje możliwość spersonalizowania niektórych ustawień wg. własnych preferencji.

Przycisk wielofunkcyjny
Potencjometr dostępny na przednim panelu EverSolo DAC-Z8 jest wielofunkcyjny i może być używany nie tylko do regulacji głośności, ale także do wyboru i zatwierdzania opcji menu, takich jak przełączanie źródła wejściowego, wyboru wyjścia audio, zmiany trybu filtrów, ustawienia mierników VU, konfiguracji języka systemu i aktualizacji oprogramowania układowego, itp., podświetlenie wokół potencjometru wygląda nowocześnie i zaawansowanie. Wielofunkcyjny potencjometr to świetne i przemyślane uzupełnienie dla sterowania.

Eversolo DAC-Z8 (DAC Z8)

Aluminiowa rama
DAC-Z8 posiada bardzo stabilną konstrukcję obudowy, która jest wykonana z poddanego obróbce CNC – aluminium klasy lotniczej. To połączenie wyrafinowanego wyglądu i nowoczesnych elementów zapewnia ze urządzenie jest w pełni chronione przed czynnikami zewnętrznymi oraz prezentuje się bardzo nowocześnie.

Najważniejsze cechy: 

 • Flagowy ESS Sabre ES9038Pro 32-bitowy układ przetwornika cyfrowo-analogowego.
 • Zaawansowany układ XMOS XU316 trzeciej generacji o wyższej wydajności i większej prędkości.
 • Synchroniczne przetwarzanie oscylatorów z podwójnym zegarem o wysokiej precyzji i niskim jitterze.
 • Obwód wzmacniacza operacyjnego I/V w postaci OPA1612*8, 8-kanałowa technologia kompensacji boczników.
 • Pełna obsługa dekodowania do DSD512 Native oraz do PCM768KHz@32Bit.
 • Złącza optyczne (Toslink), koncentryczne (Coaxial) i USB pozwalają w pełni dekodować i renderować MQA.
 • Wysokowydajne dekodowanie sygnału Bluetooth, z flagowym układem Qualcomm QCC5125, który poza obsługą zwykłych kodeków audio
 • SBC/AAC/aptX/aptX LL, obsługuje również kodeki odbioru wysokiej jakości dźwięku APTX HD i LDAC.
 • W pełni zbalansowana architektura audio, różnicowy obwód wzmacniacza i profesjonalna kalibracja.
 • Wysokowydajny wzmacniacz słuchawkowy z gniazdem Jack 6.35, napędza słuchawki 16-300 omów.
 • 3-calowy ekran LCD z różnymi trybami ustawień wyświetlania informacji miernika VU.
 • Zasilacz o niskim tętnieniu napięcia, co przekłada się na czystsze źródło zasilania.
 • Ekskluzywna dedykowana aplikacja na telefon komórkowy, umożliwiająca globalną kontrolę.

Cena i specyfikacja EverSolo DAC-Z8 w sklep.RMS.pl >>