Harman International przejmuje Roon

Harman International, czyli spółka będąca w całości własnością Samsung Electronics, ogłosił właśnie przejęcie platformy Roon, wraz z istniejącym zespołem. Od teraz Roon będzie działać jako samodzielna firma należąca do spółki Harman.

  

 

Roon został założony w 2015 roku przez niewielki zespół weteranów Sooloos/Meridian. Początkowo miał formę jednostronicowej witryny internetowej, która promowała nowy sposób przeglądania, odkrywania i słuchania muzyki. Roon początkowo traktowany jako audiofilska ciekawostka, powoli stał się standardem w segmencie high-end hi-fi. W ciągu prawie dziewięciu lat wprowadzono dziesięć kolejnych wersji Roona i zbudowano najszerszy na świecie ekosystem kompatybilnych produktów audio oraz społeczność oddanych entuzjastów dobrego dźwięku

Obecnie jako wszechstronna platforma służy do przeglądania, organizowania i słuchania muzyki, łączy lokalnie zapisane pliki ze strumieniami z TIDAL i Qobuz, tworząc ogromną, połączoną bibliotekę cyfrową. Automatycznie pobiera zdjęcia artystów, biografie, recenzje, teksty piosenek, daty tras koncertowych i informacje o kompozytorach, tworząc wzajemnie połączony interfejs przypominający cyfrowy magazyn.  Teraz, mając za partnera spółkę Harman International, która obejmuje swoim zasięgiem marki z branży audio-video, a także motoryzacyjnej i konsumenckiej, Roon zyska większą stabilizację finansową i „będzie mógł skupić się na swojej wizji bez nadszarpniętych nerwów” – sięgając wyżej i osiągając więcej. Na czym mają przede wszystkim skorzystać użytkownicy Roon. 

Enno Vandermeer, dyrektor generalny Roon podkreśla: „Roon zyskuje niesamowitą skalę, zasoby i zasięg światowego lidera technologicznego, zachowując jednocześnie niezależność w zakresie inwestowania w rozwój i przyszłość firmy. Nie możemy się doczekać, aby podzielić się naszymi kompetencjami zaawansowanego zarządzania danymi, wiedzą specjalistyczną w zakresie SaaS i umiejętnością angażowania konsumentów z szerokim ekosystemem partnerów. Łącząc siły z HARMAN, będziemy mogli zapewnić naszym klientom jeszcze lepsze doświadczenia dźwiękowe. Harman podziela naszą wizję, zgodnie z którą unikalne i angażujące sposoby przeglądania, odkrywania i kolekcjonowania muzyki oraz zapewnienie najlepszej możliwej jakości dźwięku na największym ekosystemie urządzeń wszystkich producentów – to przyszłość wszystkich entuzjastów muzyki.”Odtwarzacz strumieniowy WiiM Pro

Co to oznacza dla indywidualnego klienta, użytkownika platformy Roon?

Ogólnie rzecz biorąc, Roon pozostanie dokładnie taki, jaki jest. Wszystkie subskrypcje miesięczne, roczne i dożywotnie pozostają ważne i będą kontynuowane bez przerw. Nie będzie żadnych zmian w naszych procesach rozliczeniowych. Wszystkie obsługiwane produkty audio będą nadal współpracować z Roon, a nowe produkty wszystkich marek będą mogły poddać się certyfikacji Roon Ready i Roon Tested.

Urządzenia obsługujące platformę Roon >>