FiiO CP13: nowy przenośny odtwarzacz kasetowy

Firma FiiO, specjalizująca się w produkcji słuchawek dokanałowych i wzmacniaczy słuchawkowych, zapowiedziało właśnie, że do swojej oferty planuje wprowadzić odtwarzacz kasetowy, który będzie nawiązywać do kultowego WALKMAN-a marki Sony: FiiO CP13.


sony walkaman

O FiiO CP13 nie wiemy jeszcze zbyt wiele. Nowy odtwarzacz kasetowy (czyli Casette Player, aka CP) FiiO CP13 o bardziej nowoczesnym niż Soniak wzornictwie na razie będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: niebiesko-białej i czarno-białej, choć FiiO wypuściło też zdjęcie, gdzie widzimy także wersję czerwono-białą oraz srebrno-przezroczystą. Nadal znajdziemy tu duże, charakterystyczne przyciski oraz okienko, przez które widzimy ruch taśmy kasetowej.

FiiO CP13

Akumulator ma pozwolić na około 13 godzin odtwarzania, a ładowanie odbywa się przy użyciu złącza USB-C. Dioda LED pokaże nam stan jego naładowania. Do regulacji głośności służyć będzie Pokrętło w kształcie potencjometru reguluje głośność oraz wyłącza urządzenie. Oczywiście CP13 dostarczy dźwięk analogowy, także próżno nam oczekiwać tu łączności Bluetooth i możliwości używania słuchawek bezprzewodowych.

kaseciak FiiO

Kaseciak FiiO CP13 ma być przystępnym cenowo produktem klasy hi-fi. Producent zaznacza tu, iż kolory ze zdjęć nie oddają w pełni rzeczywistości, także nadal czekamy na finalną wersję, która ma się pojawić najpóźniej w lutym 2024.

W dzisiejszych czasach wprowadzenie analogowego urządzenia, które nie oferuje łączności bezprzewodowej lub chociaż możliwości podłączenia do komputera wydaje się dość odważnym pomysłem, co nie zmienia faktu, że na widok CP13 łezka wzruszenia się w oku kręci.