NuPrime Omnia A300SE: Bezkompromisowy i jeszcze lepszy

Omnia A300SE to najnowszy, w pełni funkcjonalny zintegrowany wzmacniacz od NuPrime, który umożliwia strumieniowe przesyłanie dźwięku w wielu pomieszczeniach (2x 150 W przy 8 omach; 2x 200 W przy 4 omach).

 

Urządzenie obsługuje transmisję strumieniową, tym DLNA, Tidal i Spotify Connect, realizowaną poprzez Wi-Fi lub przez gniazdo RJ45 Ethernet. Dodatkowo oferuje możliwość odtwarzania muzyki poprzez Bluetooth 5.0 obsługujący kodek aptX HD, a także Airplay2.


Omnia A300SE wyposażono w liczne wejścia cyfrowe i analogowe. Obsługuje sygnał cyfrowy poprzez wejście USB w jakości 24-bit/384 kHz i DSD256, a HDMI IIS aż do 32-bit/768 kHz. Oprócz tego do dyspozycji mam wejście koaksjalne, optyczne oraz liniowe 2x RCA. Z tyłu mamy też do dyspozycji wyjście 2x RCA Pre Out do podłączenia zewnętrznej końcówki mocy lub subwoofera. To wszystko sprawia, że jest to wszechstronny i bardzo uniwersalny wzmacniacz. Omnia A300SE w stosunku do poprzednika A300 otrzymała dodatkową funkcję AirPlay 2 i zmianę koloru obudowy na klasyczny czarny.

A300SE oferuje elastyczność dzięki dwóm ustawieniom wyjścia dla wzmacniacza mocy, dostosowanym do głośników o różnej impedancji. Możesz dostosować dźwięk, zwiększając szybkość i dynamikę przy ustawieniu 4R lub wybierając spokojniejsze i precyzyjne brzmienie przy ustawieniu 8R.

 

Warto także podkreślić różnorodne ustawienia equalizera, które pozwalają na zmianę stylu odtwarzania muzyki, zachowując jednocześnie szczegółowość brzmienia. Niezależnie od tego, czy korzystasz z usług strumieniowania online, czy preferujesz wysoką jakość dźwięku z mniej skompresowanym materiałem, A300SE ma na to odpowiednie ustawienia EQ.

Przed pełną oceną Omnia A300SE, wskazane jest poświęcić mu trochę czasu na "wygrzanie". Zalecane jest co najmniej 50 godzin od pierwszego uruchomienia, aby dźwięk mógł się otworzyć i zyskać dodatkową warstwę tonalnego bogactwa. To idealna propozycja dla tych, którzy cenią wysoką jakość dźwięku, elastyczność i łatwość strumieniowania, a jednocześnie szukają czegoś, co doskonale wpasuje się w różnorodne preferencje muzyczne i systemy audio.

Omnia A300SE wykorzystuje kompaktowy, ale wysokowydajny wzmacniacz klasy D o szerokości pasma sygnału do 100kHz z zaawansowaną zintegrowaną konstrukcją sprzężenia zwrotnego i korekcją błędów, co zapewnia bardzo niski poziom szumów i zniekształceń.

 

Cirrus Logic CS43131 łączy w sobie przetwornik cyfrowo-analogowy nowej generacji z wysokiej jakości wzmacniaczem słuchawkowym i dzięki temu dostarcza doskonałą jakość i nasycenie dźwięku.

Wbudowany wzmacniacz słuchawkowy o niskim poziomie szumów zapewnia neutralne wrażenia dźwiękowe, niezależnie od impedancji słuchawek.

Wbudowany equalizer: urządzenia NuPrime słyną z dźwięku, który znacząco wykracza poza oczekiwania w budżecie, w którym są sprzedawane. Dzięki zastosowaniu cyfrowego przetwarzania sygnału akustycy NuPrime przygotowali kilka trybów equalizera: Flat, Loudness 1, Loudness 2, Loudness 3, Rock, Jazz, Pop, Classic.

 

 

 Główne cechy Omnia A300SE:

 • Wzmacniacz o mocy 2 x 150 W przy 8 omach i 2 x 200 W przy 4 omach

 • Przesyłanie strumieniowe HD w standardzie Wi-Fi 24-bit/192 kHz i Bluetooth 5.0 aptX

 • Szeroki wachlarz wejść cyfrowych i analogowych z dekodowaniem do IIS 32-bit/768 kHz, USB 24-bit/384 kHz i DSD256

 • Wejścia Koncentryczne, optyczne i analogowe

 • Wyjście Pre Out 2x RCA

 • Obsługa wszystkich głównych usług przesyłania strumieniowego online (Amazon Music, iHeartRadio, Qobuz, QQ Music, Spotify*, TIDAL*, TuneIn, Napster, Ximalaya), AirPlay 2 i sieciowe DLNA

 • Bezpłatna aplikacja Omnia Receiver dla systemów iOS i Android umożliwia łatwe korzystanie z usługi strumieniowania

 • Wyposażony w dwa ustawienia wyjściowe umożliwiające dopasowanie wzmacniacza mocy do kolumn o wyższej lub niższej impedancji

   

  Przesyłanie strumieniowe w wysokiej rozdzielczości:

   

 • Obsługiwane usługi przesyłania strumieniowego w jakości CD: Tidal HiFi

 • Obsługiwane usługi przesyłania strumieniowego Hi-Res: Qobuz Hi-Res, Tidal Master

   

   

  Obsługiwane sygnały cyfrowe:

   

 • Odtwarzanie strumieniowe dźwięku: do 192 kHz / 24 bity

 • Wejście HDMI IIS/DSD: PCM do 768 kHz/32 bity i DSD do DSD256

 • Wejście USB PCM/DSD: PCM do 384 kHz/32 bity i DSD do DSD256

 • Optyczne wejście S/PDIF: PCM do 192 kHz i format DoP DSD64

 

 

 Specyfikacja i cena NuPrime Omnia A300SE w sklep.RMS.pl >>