Spadek sprzedaży płyt gramofonowych w USA
 


Najnowsze statystyki, które udostępniła Recording Industry of America (RIAA) wskazują na sytuację, która nie miała miejsca w ciągu kilku ostatnich lat. Chociaż patrząc na ostatnią dekadę możemy mówić o zdecydowanym boomie sprzedaży płyt winylowych, to na przestrzeni pierwszej połowy 2016 roku wskaźniki sprzedaży wskazują ponad 9-procentowy spadek, niż w ciągu pierwszych sześciu miesięcy ubiegłego roku.

Spadek sprzedaży płyt gramofonowych w USA
W pierwszej połowie 2015 roku zostało sprzedanych 9,2 miliona płyt winylowych, które przyniosły dochód w postaci 221,1 miliona dolarów. W tym samym okresie bieżącego roku sprzedaż zatrzymała się na poziomie 8,4 miliona sztuk. Dochód obniżył się o 14 milionów dolarów.
Spadek sprzedaży płyt gramofonowych w USA

Bessa na rynku winyli wpisuje się w ogólne obniżenie poziomu sprzedaży nośników fizycznych, jaką można zaobserwować w bieżącym roku. Całkowita sprzedaż płyt kompaktowych i gramofonowych w porównaniu do 2015 obniżyła się o 12%. Nieustannie zaś rośną wpływy, które przynosi streaming.

Spadek sprzedaży płyt gramofonowych w USA
Każda moda ma swój kres. Znawcy rynku muzycznego od początku przewidywali, że skok sprzedażowy na rynku płyt winylowych nie będzie długotrwały. Badanie ICM które jakiś czas temu opublikowało BBC pokazało, że 48% nabywców płyt winylowych nawet ich nie odtwarza, zaś 7% nie posiada nawet gramofonu. Można spodziewać się, że ubytek w statystykach jest wywołany właśnie odpływem jednorazowych klientów.


Gramofony w sklep.RMS.pl

Audiofilskie płyty winylowe w sklep.RMS.pl Spadek sprzedaży płyt gramofonowych w USA

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież


RMS.PL to jeden z największych polskich technologicznych portali specjalistycznych o tematyce audio-video.

Portal jest prowadzony w całości przez pracowników sklep.RMS.pl
 
Początek strony